IPB

Emlékeztető!

Üdvözlünk a MűHOSz régi fórumán! Örömmel tájékoztatunk, hogy a Műlegyező Horgászok Országos Szövetségének megújult portálja elérhető a www.muhosz.hu oldalon.

Az aktív fórum a forum.muhosz.hu oldalon működik.Az itt található régi fórumot lezártuk és igyekszünk olvasható állapotban tartani.

Találkozzunk a vízparton!

Üdvözlünk a fórumon! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

3 Oldal V < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> mellény, mellestatyó (chestpack), "legyesnyaklánc", övtáska, vagy valami más???!, ki miben, hogyan, miért pakolja be-és magára legyescuccait
Fixy
post 2006.07.07. 08:49
Létrehozva: #41

Csoport: Tag
Regisztrált: 2005. Dec. 10. 13:21
Innen: Hun
Azonosító: 107

Hali!

Én a Traun Deep Hole mellényt használom mert rövid mélyebb gödrök (Tarna) gázolásakor ideális, kicsit kevés a zseb rajta ezért még ismerős varrónővel varratok rá +2 zsebet ráadásul a Kalandban akciós volt asszem tavaly amikor vettem!

Ja egy hónapja vettem egy "MClass Prestige" legyező hátizsákot!
Baromi jó ajánlani tudom mindenkinek aki szeret (mint én) egész napra a víz mellett maradni a kocsit kilométerekre hátrahagyni!
Részei:
-hátizsák,kis-nagy zsebekkel(minden belefér kaja, pia, tartalék ruha) párnázott pánttal
-bottartó a hátizsákra szerelve(3 vagy 4 részes botokhoz)
-a hátizsák aljáról lecsatolható haltartó (olyan mint a fűzfakosár) kivehető műanyag béléssel(gyorsan takarítható) csapótetővel! A szigetelése is elég jó egy jégakkut szoktam belerakni+ az üccsit és órák múlva is hideg marad + a hal sem romlik meg!

Na ennyi! biggrin.gif

--------------------
Bujenyosz Ájresz Csikánó!!! (Csoki Üvegtigris2)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
CrossCurrent
post 2006.07.06. 14:08
Létrehozva: #42

Nem regisztrált

Sziasztok!

Nekem a köv. "hal-, hely- és módszerspecifikus" pakolás vált be:

-Belly boat-tal a Balatonon: a tutaj két, többé-kevésbé vízhatlan oldalsó rekeszébe belefér a két C&F vízhatlan legyesdoboz, svájcibicska, érfogó, okmányok, tippettartó, előkezsinór stb. A háttámlát nem szoktam felfújni így kapok még egy nagy, plussz rekeszt, ahol az uszonytartó zsákba belefér egy szenyó is. Szintén oda pakolom az orsótartót és... itt jön a lényeg: a bottokot is, amelybe tökéletesen belefér egy háromrészes, 7' hosszú 5/8 Oz. dobósúlyú Loomis Escape multis pergető bot is (a négyrészes 9' hosszú bot szétszedve kb. ugyanolyan hosszú, mint a háromrészes 7'-es és a multis kecsessége folytán illeszkedik a legyező bot tjúbjához). A tó közepén improvizálni kell, s ha nagyon feltámad a szél, jól jön a pergető, még mielőtt kizavarnának a vizirendőrök devil_v.gif A belly-re szereltem még a túrakulacs-tartómat is. Így amennyire csak lehet hűtve marad a nélkülözhetetlen folyadék is.

-Csuka, balin partról: Simms Classic Guide Vest. Praktikus, igényes, elegáns, valamint minden belefér. Külön említést érdemel a hátsó nagy rekesz, ahol a nagy csukalegyeket rejtő dobozok is elférnek. A derékra egy William Joseph dobókosár és ennyi.

- patak, folyó, gázlópeca: kb. ugyanez, de én a lélegző gázlóruában hiszek, így nem kell fölösleges ruhadarabokkal vesződnöm. Nyáron gázlószandál-nem vagyok fázós biggrin.gif

CrossCurrent

P.S.: Végre! Egyre jobb - mindenki számára felhasználható információkat tartalmazó - a fórum! Erről kell, hogy szóljon! Saját tapasztalatok, egyéni megoldások, hely(zet)szerű, praktikus ötletek! Akár csak a balinos topic...
+Quote Post
dookiflash
post 2006.07.06. 12:09
Létrehozva: #43

Regisztrált: 2005. Oct. 20. 10:00
Innen: Győr
Azonosító: 69

Én az ilyen nagy melegben nem mellényezek !

Talán azért sem mert ált. partról nyomom a balinozást.

Csináltam egy nyakláncot magamnak rajt van ami kell + egy guriga damil a zsebbe és ennyi !

Persze ezek nem egésznapos , vízben állós , kocsitól eltávolodós pecák csak amolyan 1-2 órás flessek !

Tehát én nyakláncpárti vok, Persze nem, gyönynyaklánc Vehe-he !!

üdv dook !
+Quote Post
Flywalker
post 2006.07.06. 11:59
Létrehozva: #44

Nem regisztrált

Jó téma.
Mivel fél kezemen meg tudom számolni azokat a helyeket ahová pecálni járok , ezért nem is kell több egy legyedoboznál egy guriga előkénél . Kis hátizsák fel , vállamra a combos, parton cipő be a zsákba nincs varia lés nyomom wink.gif haltartó nem kell smile.gif
+Quote Post
dry
post 2006.07.06. 09:05
Létrehozva: #45

Csoport: MűHOSz Elnökség
Regisztrált: 2004. Jan. 01. 00:13
Innen: Budapest
Azonosító: 12

Nekem a Cabelas Chest Vest-je van.
Az ezt megelőző, majdnem ugyanígy kinéző darab. /Az enyém már lekerült a lapról, 30 $ - ért vettem./
Én azért szeretem, mert esődzsekit rá lehet kötni, két vizes palackot /0,5 l / lehet tárolni, plusz a hátizsák részébe szendvics, minden egyéb befér. Viszont kényelmetlenebb, mint a sima mellény, tehát
megint a valamit valamiért effektus. Annyira azért nem veszélyes. smile.gif
Nálam azért fontos a pakolás, mert reggel 9-kor elhagyom a kocsit és csak este keveredek elő.

üdv,

--------------------
dry
+Quote Post
horog
post 2006.07.06. 00:38
Létrehozva: #46

Regisztrált: 2004. Jan. 07. 17:00
Innen: budapest
Azonosító: 26

szasztok,

ki mit szeret, használ, és miért?

vannak akik a mellényt, mások mindenféle kistatyókat aggatnak magukra...

én mellénypárti vagyok. szeretem ahogy megszokom a zsebek elosztását, azt, hogy az összes cuccom "ruhadarabként" passzol rám. no persze általában túlpakolom a zsebeim. de lassan beáll egy "szisztéma", amit megszokik az ember... rolleyes.gif
szeretem azt, hogy a mellény lassan kedvenc ruhadarabbá is válik, és számomra valahol a legyezés fontos, stílusadó "jel"értékű és hasznos SZEMÉLYES kelléke.
én a rövidebb mellényeket kedvelem, de vannak akik az "angol" stílt bírják jobban...

persze igyekszem kipróbálni amit csak tudok, és "felszerelésbuzizmusom" (gyógyíthatatlannak tűnő kór...)
miatt alaposan körbejárom a vásárlás előtt (és után) a témát.

A mellényekből egyenlőre kipróbáltam a régi (még ámerikai, ill. kanadai) Simms Guide modellt, aztán az eggyel újabb, de még kanadai gyártmányú Guide-t, a Simms régi (függőleges zsebelosztású) mesh-vest-jét(hálós, nyári darab-imádom), aztán a Patagonia Reinvest-et, és most "tesztelem" a Simms új generációs (de már kínai...) G3 Master-Vest-jét.

Bár ezen a G3mas mellényen minden a "helyén" van, és nagyon rendesen össze van rakva, plusz egy csomó hasznos és kényelmes újítással ellátták, első érzéseim nem feltétlenül csak pozitívak.
valahogy "túlszerkesztett", kicsit távolra került az általam "mellényként" értelmezett RUHAdarabtól.
inkább már-már közelebb van egy mellénynek álcázott "táskához", rekeszrendszerhez... unsure.gif
még szokom.

A fenti mellények -részben vagy teljesen- teflonnal kezelt supplex anyagból vannak, ami könnyű, strapabíró, nehezen koszolódik, és vízlepergető. ezenkívül igen jól szellőzik. az új generációs simms classic mellények már a jóval nehezebb és durvább cordura-szerű nejlonból vannak.

nekem minden szempontból eddig a Patagonia Reinvest-je jött be legjobban. egyszerű, kényelmes, jók a méretei, és minőségi munka. ezt használtam eddig legtovább, és fogom is még az biztos.

az egyéb cuccok közül próbáltam a a lanyard-ot vagyis a "legyesnyakláncot", de valahogy mindig hiányzott valami. ha más nem, a vizespalackomat nem tudtam hova rakni. azokra a vizekre jó, amiket tutira ismer az ember, és elboldogul egy viszonylag kis légyszelekcióval, vagy csak "kiruccanásszerűen" pecál. a C&F lanyard-ját ajánlani tudom.

ezenkívül a "mellestáskák" közül nekem bejött a Simms waterproof -dry chest pack-ja, ami tkp. egy halál egyszerű pár rekeszre osztott eléggé vízálló kisméretű táska, amit hátizsákként, övre akasztva, illetve melltáskaként lehet használni. ha túl sok cucc van benne, kicsit nehéz benne kotorászni, de szerintem streamerezős (csuka, balin, tenger) vagy csónakból, ill. bellyboatos pecához nagyon jó. használtam tengeri hullámtörésben is, és a táskában lévő szajré száraz maradt.

az övtáskákat nem szeretem - zavarnak.

ma beújítottam egy william-Joseph mellestáskára, az ipolyon és a garamon szeretném kipróbálni, egyenlőre úgy túnik jól átgondolt darab...

az egyéb mellényszerű chest pack-ok (orvis kétzsebes packja, loons...stb) nekem nem tetszenek, de tudom, hogy van akinek bejönnek.
Talán a Patagonia új(most néztem-lehet, hogy már nem is gyártják... huh.gif )-mesh mellény-hátizsák kombinációja jó választás azoknak, akik esetleg nem az "autóból kiszállok-aztán visszaszaladok ha esik az eső..." -fajta pecát nyomják...vagy egy expedíciósabb peca (-egész nap kinnt,közel-s távol senki, semmi...mondjuk mongólia....-)esetén. vinned kell a kaját, esőcuccot, esetleg plusz pulcsit, stb. biztos kényelmesebb mint egy sima mellény.

bocs, kicsit hosszúra sikeredett, de várom a hozzászólásokat...

--------------------
"Rabol a balin."
+Quote Post

3 Oldal V < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
1 tag olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim tag)
0 tag:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019. 07. 23. 19:19