IPB

Emlékeztető!

Üdvözlünk a MűHOSz régi fórumán! Örömmel tájékoztatunk, hogy a Műlegyező Horgászok Országos Szövetségének megújult portálja elérhető a www.muhosz.hu oldalon.

Az aktív fórum a forum.muhosz.hu oldalon működik.Az itt található régi fórumot lezártuk és igyekszünk olvasható állapotban tartani.

Találkozzunk a vízparton!

Üdvözlünk a fórumon! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

4 Oldal V  1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> ...ha valahol mashol vagy, messze, messze, jelentesek europan tulrol
dookiflash
post 2009.10.20. 22:01
Létrehozva: #1

Csoport: Tag
Regisztrált: 2005. Oct. 20. 10:00
Innen: Győr
Azonosító: 69

Zigi !
Jegyzetelj sztorikat várok a kocsiban !! biggrin.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
mand
post 2009.10.20. 09:55
Létrehozva: #2

Regisztrált: 2005. May. 09. 14:11
Innen: Pécs és pár fényévnyi körzete
Azonosító: 61

IDÉZET(horog @ 2009.10.17. 02:31) *

+1.

Zigi, téged Rejtô is megírhatott volna.... 0158-beer.gif 0139-1-bow.gif ...tényleg, Te VALÓSÁGOS vagy, egyáltalán?! biggrin.gif laugh.gif 0146-flower.gif

tökvalóságos, én már láttam: IBM srác (ha jól tudom) a pesti menzán 0136-giggle.gif

--------------------
Precíziós mérleget mindenkinek!!!
+Quote Post
horog
post 2009.10.17. 01:31
Létrehozva: #3

Regisztrált: 2004. Jan. 07. 17:00
Innen: budapest
Azonosító: 26

IDÉZET(kedveskájli @ 2009.10.16. 21:58) *

Assssszem, beszarok Zsiga. Kérlek, hogy mielőtt úgy éreznéd, hogy magához hív az úr (vagy még sokkal előbb, hogy el tudjuk olvasni), írjál egy önéletrajzi regényt.

+1.

Zigi, téged Rejtô is megírhatott volna.... 0158-beer.gif 0139-1-bow.gif ...tényleg, Te VALÓSÁGOS vagy, egyáltalán?! biggrin.gif laugh.gif 0146-flower.gif

--------------------
"Rabol a balin."
+Quote Post
kedveskájli
post 2009.10.16. 20:58
Létrehozva: #4

Nem regisztrált

IDÉZET(Zigi @ 2009.10.16. 15:33) *

1991-92 ben Londonban éltem (Ontario), ott tanultam az Ivey-n, akkor még Western Business School volt a neve, de ez egy másik sztori. rendszeresen látogattuk a környék vizeit Masahiro barátommal. Azt meg minden paraszt tudja, hogy nem kotlósból készít az ember tyúkhúslevest 0136-giggle.gif

Assssszem, beszarok Zsiga. Kérlek, hogy mielőtt úgy éreznéd, hogy magához hív az úr (vagy még sokkal előbb, hogy el tudjuk olvasni), írjál egy önéletrajzi regényt.
+Quote Post
Zigi
post 2009.10.16. 14:33
Létrehozva: #5

Regisztrált: 2007. Feb. 04. 01:00
Innen: Vizafogó ;-)
Azonosító: 346

Én azért nem látom ezt annyira fehéren-feketén. A szándékosan vagy remélhetőleg kívülről való megakasztás természetesen elítélendő. Az a hal viszont aki bekapja a legyet, rávág mert.... Erről szól a horgászat. Hogy azért kapta-e be, mert megakarta enni, vagy mert elüldözni a területére behatolt idegent....

A stílustalan, erkölcstelen, bűnöző ember horgászbottal a kezében is az marad. Ő tépi le a védett orchideát az erdőkben, lövi meg a kacsát a vízen, tartja a kutyáját egy 10 méteres láncra kötve egész évben. Az ilyen ember a halat sem respektálja, amíg egy igazi legyes cseh nimfázva is korrektül horgászik.

Sajnos a sűrűn álló halak sok gyenge jellemet megkísértenek, de nem csak magyar halastavakban vagy alaszkai lacazfolyókban. Pl. a Mörrum folyó egyik híres kanyarulatában, a Pool-4, már 20 éve csak úszó zsinórral, súlyozatlan léggyel horgászható. Ez a Svédországban egyébként nem jellemző korlátozás azért lett bevezetve, mert a zsákmányszerző hormonaiktól megszédült turistahorgászok, elsősorban németek, súlyozott dupla/hármashorgokkal, sink-tip zsinóron horgászták a helyet. Egyértelműen azért, hogy így vagy úgy, de azért végre nekik is akadjon már egy hal....

Mivel atlanti-lazacból lényegesen kevesebb van, és ez a horgásztatási üzlet egyik legjövedelmezőbb ága, így lényegesen jobban vigyáznak rájuk. Amíg Alaszkában évi 24 dolcsiért több száz kilométernyi lazacos vízen mozoghatunk, addig Európában, atlanti lazacra, (naponta) ennyiért is csak egy rövid zónán horgászhatunk, és még szerencsések vagyunk, ha ezt nem kell még 20-30 másik pecással is megosztani. Ennek megfelelően lesz teleírva a fogási napló. Alapvetően az atlanti lazac sem táplálkozik a folyóba érkezése után, mert akkor meg is enné a saját tavalyi ivadékát. Kitalálta ezt a Jóisten rendesen.

A csendes-óceáni lacazok természetesen nem őshonosok Dél-Ontarioban, de nem is véletlenül kerültek oda. Azt történt, hogy valószínűleg a Szent Lőrinc folyón érkező nagy teherhajókra ragadt valami sneci-féle hal ikrái túlélték az utazást és találtak élethelyet a tavakban. Ezek a halak, természetes ellenség hiányában, olyan szinten elszaporodtak a nagy tavakban, hogy teljesen felborítani látszódott a biológiai egyensúly. Ekkor támadt valakinek az a zseniális ötlete, hogy csendes-óceáni lazacfajokat kellene a tavakba telepíteni, talán azok kiritkítanák az elszaporodott betolakodókat. Kutyaharapást, szőrével.

1991-92 ben Londonban éltem (Ontario), ott tanultam az Ivey-n, akkor még Western Business School volt a neve, de ez egy másik sztori. Természetesen rendszeresen látogattuk a környék vizeit Masahiro barátommal. Nem mondom, igen furcsa érzés volt, mikor combig a vízben állva először elúszott mellettem egy 7-8 kilós, kicsit már oszlásnak indult, lacaztetem. Mi legyeztünk, a helyiek többsége centerpin stílusú orsóval úsztatott/görgetett. Biztosan szerencsém is volt, de ahol és akikkel én horgásztam, ott gereblyézésnek nyoma sem volt. Nem csak az ösztöndíj szűkössége vagy az egyetemi menza egyhangúsága miatt, de mi is sokszor elvittünk a kisebb, ezüstösebb halakból. Finomak voltak biggrin.gif A nagyobb, 5-7 kilós, már elszíneződött halakat mindig visszaengedtük. Nem is voltak már olyan gusztusosak, meg ugye az ívás közeledtével egy erős hormonális változás is történik a halak testében, amitől nem olyan ízletesek már. Azt meg minden paraszt tudja, hogy nem kotlósból készít az ember tyúkhúslevest 0136-giggle.gif

--------------------

Sok ember horgászik egész életén keresztül anélkül, hogy tudná: nem is a halat keresi.
(Henry David Thoreau)
+Quote Post
V.Z.
post 2009.10.16. 14:28
Létrehozva: #6

Csoport: MűHOSz Elnökség
Regisztrált: 2005. Nov. 15. 20:40
Innen: Mississauga
Azonosító: 83

Azt gondoltam, egyértelműbb a véleményem, de akkor újra: Atlanti OK, Csendes-óceáni gereblye. Én is azt gondolom, az atlanti az, amit VALÓBAN csalival lehet megfogni. UFF.

--------------------
Észnél Légy...
+Quote Post
post 2009.10.16. 11:10
Létrehozva: #7

Regisztrált: 2004. Jan. 29. 19:56
Azonosító: 32

IDÉZET(Paskay Ernő @ 2009.10.16. 10:59) *

Bocsi, hogy beleszólok, de én azt hallottam, hogy az Atlanti Lazac főként garnélával és homoki angolnával táplálkozik, és mivel ilyen nincs az édesvízben, ezért nem eszik. Ha azonban mégis a táplálékra emlékeztető csalival próbálkozunk, esély van a szabályos elejtésükre. A másik teória, hogy a területükre tévedt "zaklatókat" igyekeznek elüldözni, és mivel kezük nincs ezt csak a szájukkal képesek megtenni. Az okosok szerint az igazság valahol a kettő ötvözete.
Az az igazság, hogy az atlanti lazac megfogása szerintem több mint szerencse kérdése, sőt a szerencsének -én úgy tapasztaltam, vajmi kevés szerepe van, inkább a tudásnak, esetleg egy jó gájdnak va jelentősége.
Azidő alatt, míg volt szerencsém horgászni rájuk, egyetlen esetben sem volt külső akasztás, csak szabályosan a szájba, és nem is hallottam külső akasztásról.
Ez Írországra vonatkozik, sajnos fogalmam sincs arról, hogy miként működik ez az amerikai kontinensen.

Valóban, az atlanti lazacot nem szokták testben akasztani. Az a hal még "él", azaz nem csak egy félhulla, amelyik csak az ikráit/tejét szeretné kiengedni magából. Viszont a csendes óceáninál még legyeskönyvben is láttam ábrát, ami azt szemléltette, hogyan kell a szivarólmot a legyezőzsinór végére erősíteni...

--------------------
+Quote Post
Paskay Ernő
post 2009.10.16. 09:59
Létrehozva: #8

Regisztrált: 2009. Aug. 29. 08:26
Azonosító: 1,489

IDÉZET(V.Z. @ 2009.10.16. 04:13) *

A lazac gyűjtőnév alatt két csoportot értünk itt, az egyik nem is csoport, ide az Atlantic salmon tartozik (Salmo salar), amely Kanada legtöbb részén védett, vagy a fogása, horgászata erősen korlátozott. Ez az a faj, amely ívás után szépen visszamegy a tengerbe és éli világát. No, ha egyszer lehetőségem lesz, ebből egy szép nagy darabba azért belekapaszkodnék, de csak közel a folyótorkolathoz, mert az édesvízbe érve gyorsan abbahagyja a táplálkozást. Ezutáni kifogása szerintem csak szerencse, illetve ügyes testbeakasztás kérdése.
Kivételt képeznek ezalól azok az egyedek, amelyek nem mennek vissza a tengerbe, hanem egész életüket valamiért édesvízben élik le.

Bocsi, hogy beleszólok, de én azt hallottam, hogy az Atlanti Lazac főként garnélával és homoki angolnával táplálkozik, és mivel ilyen nincs az édesvízben, ezért nem eszik. Ha azonban mégis a táplálékra emlékeztető csalival próbálkozunk, esély van a szabályos elejtésükre. A másik teória, hogy a területükre tévedt "zaklatókat" igyekeznek elüldözni, és mivel kezük nincs ezt csak a szájukkal képesek megtenni. Az okosok szerint az igazság valahol a kettő ötvözete.
Az az igazság, hogy az atlanti lazac megfogása szerintem több mint szerencse kérdése, sőt a szerencsének -én úgy tapasztaltam, vajmi kevés szerepe van, inkább a tudásnak, esetleg egy jó gájdnak va jelentősége.
Azidő alatt, míg volt szerencsém horgászni rájuk, egyetlen esetben sem volt külső akasztás, csak szabályosan a szájba, és nem is hallottam külső akasztásról.
Ez Írországra vonatkozik, sajnos fogalmam sincs arról, hogy miként működik ez az amerikai kontinensen.

--------------------
+Quote Post
post 2009.10.16. 09:35
Létrehozva: #9

Regisztrált: 2004. Jan. 29. 19:56
Azonosító: 32

IDÉZET(V.Z. @ 2009.10.16. 04:13) *

Lazacinfo Észak-Amerikából:

Eddig nem nagyon akartam a lazac-témához hozzászólni, mivel csak elvi "szakértője" voltam a dolognak, de most, hogy megfogtam életem első, itt Pacific salmon-nak nevezett egyedét, amely remélem, ebből a családból az utolsó is volt az én horgomon (erről még írok), meg kell osztanom veletek a lazachorgászatról kialakult véleményem. Előrebocsájtom, sokáig az volt a legyes-álmom, hogy medve módjára álljak a folyóban és kapkodjam kifelé a gyönyörű rózsaszín halakat...

A lazac gyűjtőnév alatt két csoportot értünk itt, az egyik nem is csoport, ide az Atlantic salmon tartozik (Salmo salar), amely Kanada legtöbb részén védett, vagy a fogása, horgászata erősen korlátozott. Ez az a faj, amely ívás után szépen visszamegy a tengerbe és éli világát. No, ha egyszer lehetőségem lesz, ebből egy szép nagy darabba azért belekapaszkodnék, de csak közel a folyótorkolathoz, mert az édesvízbe érve gyorsan abbahagyja a táplálkozást. Ezutáni kifogása szerintem csak szerencse, illetve ügyes testbeakasztás kérdése.
Kivételt képeznek ezalól azok az egyedek, amelyek nem mennek vissza a tengerbe, hanem egész életüket valamiért édesvízben élik le.

A másik csoportot itt Pacific salmon-ként emlegetik, (Csendes-óceáni) rendszertanilag az Oncorchynchus-okhoz tartozik és az édesvízbe érve nem táplálkozik, és az ikrarakás után elpusztul. Ide tartoznak a Cherry, Chinook, Chum, Coho, Pink és Sockeye lazacok, amelyek vándorlása (és élete) éppen mostanában ér véget itt Dél-Ontarioban. Jómagam két hete jártam lenn a Credit River városi szakaszán (majd teszek fel róla képeket, nekünk legyen mondva városi szakasz...), hallván, hogy a folyóban bennt vannak a lazacok. Ekkor még nemigen tudtam róluk semmit, azóta néhány itteni legyes segítségével már igen. Csak a lelkesedés hajtott, a régi álom. Látott halra dobtam a partról, a hal kinyitotta a száját, szépen akadt, mintha sziklába vágtam volna be, persze éreztem, hogy mozog, de a 8-as bottal is csak 10 perc múlva éreztem, hogy közöm van hozzá. Szegény csak feküdt a sodrásban, időnként kimozdítottam, de hamar visszaúszott a helyére. Belegázoltam a vízbe, hogy közelebb kerüljek hozzá. Ő nem mozdult. Olyan 5 méterre lehettem tőle, amikor észrevettem a párját, aki nem mozdult mellőle. Nem volt küzdelem, nem volt vízcsobogás, ugrálás, élvezet, csak a növekvő sajnálat és szégyen, hogy szerencsétlen állatot, amely idejött szaporodni és elpusztulni, én élvezetből zaklatok. Kb. 35-40 perc után tudtam magamhoz húzni a sodrásban (a párja tapodtat sem tágított, ha akartam volna, őt kézzel is megfoghattam volna), a faroktövénél elkapva a másik kezemmel gyorsan arasszal lemértem a teljesen kimerült állatot és pár perc alatt sikerült magához téríteni. Nem úszott el, csak a párjával együtt visszaállt a sodrásba, ahonnan kifogtam. Az araszom alapján 75 és 80 centi között volt. Soha többé nem akarok Ilyen áron lazacot fogni!

Azóta többször is voltam lennt a folyón, szigorúan bot nélkül. Most már rengeteg a tetem de még mindig vannak húshorgászok. Én kivárom, amíg hűvosebb lesz, a lazacok eltűnnek és megérkeznek a steelhead-ek, akik tényleg táplálkoznak és TÉNYLEG CSALIVAL lehet őket megfogni. Addig marad a szép folyó látványa.

Üdv:

0146-flower.gif Zoli

Így távolból és személyes tapasztalat nélkül pontosan ugyanígy látom ezt a dolgot. Az atlanti lazac emiatt sokkal vonzóbb zsákmány (szerintem). 0141-handshake.gif

--------------------
+Quote Post
Cefi
post 2009.10.16. 06:09
Létrehozva: #10

Regisztrált: 2009. Mar. 24. 19:27
Innen: Budapest/Kiszombor
Azonosító: 1,397

0139-1-bow.gif 0141-handshake.gif

--------------------
"Azt hittem, a sapkámat is viszed a horoggal!"
+Quote Post
V.Z.
post 2009.10.16. 03:13
Létrehozva: #11

Regisztrált: 2005. Nov. 15. 20:40
Innen: Mississauga
Azonosító: 83

Lazacinfo Észak-Amerikából:

Eddig nem nagyon akartam a lazac-témához hozzászólni, mivel csak elvi "szakértője" voltam a dolognak, de most, hogy megfogtam életem első, itt Pacific salmon-nak nevezett egyedét, amely remélem, ebből a családból az utolsó is volt az én horgomon (erről még írok), meg kell osztanom veletek a lazachorgászatról kialakult véleményem. Előrebocsájtom, sokáig az volt a legyes-álmom, hogy medve módjára álljak a folyóban és kapkodjam kifelé a gyönyörű rózsaszín halakat...

A másik csoportot itt Pacific salmon-ként emlegetik, (Csendes-óceáni) rendszertanilag az Oncorchynchus-okhoz tartozik és az édesvízbe érve nem táplálkozik, és az ikrarakás után elpusztul. Ide tartoznak a Cherry, Chinook, Chum, Coho, Pink és Sockeye lazacok, amelyek vándorlása (és élete) éppen mostanában ér véget itt Dél-Ontarioban. Jómagam két hete jártam lenn a Credit River városi szakaszán (majd teszek fel róla képeket, nekünk legyen mondva városi szakasz...), hallván, hogy a folyóban bennt vannak a lazacok. Ekkor még nemigen tudtam róluk semmit, azóta néhány itteni legyes segítségével már igen. Csak a lelkesedés hajtott, a régi álom. Látott halra dobtam a partról, a hal kinyitotta a száját, szépen akadt, mintha sziklába vágtam volna be, persze éreztem, hogy mozog, de a 8-as bottal is csak 10 perc múlva éreztem, hogy közöm van hozzá. Szegény csak feküdt a sodrásban, időnként kimozdítottam, de hamar visszaúszott a helyére. Belegázoltam a vízbe, hogy közelebb kerüljek hozzá. Ő nem mozdult. Olyan 5 méterre lehettem tőle, amikor észrevettem a párját, aki nem mozdult mellőle. Nem volt küzdelem, nem volt vízcsobogás, ugrálás, élvezet, csak a növekvő sajnálat és szégyen, hogy szerencsétlen állatot, amely idejött szaporodni és elpusztulni, én élvezetből zaklatok. Kb. 35-40 perc után tudtam magamhoz húzni a sodrásban (a párja tapodtat sem tágított, ha akartam volna, őt kézzel is megfoghattam volna), a faroktövénél elkapva a másik kezemmel gyorsan arasszal lemértem a teljesen kimerült állatot és pár perc alatt sikerült magához téríteni. Nem úszott el, csak a párjával együtt visszaállt a sodrásba, ahonnan kifogtam. Az araszom alapján 75 és 80 centi között volt. Soha többé nem akarok Ilyen áron lazacot fogni!

Azóta többször is voltam lennt a folyón, szigorúan bot nélkül. Most már rengeteg a tetem de még mindig vannak húshorgászok. Én kivárom, amíg hűvosebb lesz, a lazacok eltűnnek és megérkeznek a steelhead-ek, akik tényleg táplálkoznak és TÉNYLEG CSALIVAL lehet őket megfogni. Addig marad a szép folyó látványa.

Üdv:

0146-flower.gif Zoli

--------------------
Észnél Légy...
+Quote Post
manitou
post 2009.01.11. 12:56
Létrehozva: #12

Regisztrált: 2005. Oct. 25. 18:46
Azonosító: 71

Ja, már emlékszem......... blush.gif blink.gif huh.gif

--------------------
"pryncypally for your solace and to cause the helthe of your body and specyally of your soule"-Dame Juliana Berners, 1496
+Quote Post
szabó levi
post 2009.01.10. 18:29
Létrehozva: #13

-déli rabszolgatartó-

Regisztrált: 2006. Sep. 28. 21:14
Innen: nagykanizsa
Azonosító: 282

ott voltál Mani... 0136-giggle.gif 0169-rock.gif

Romi,nem tudom a találatokat...de még azt se,hogy milyen szállást kellett kifizetni blink.gif wacko.gif 0136-giggle.gif

--------------------
sabu levente

...a döglött hal nem rak ikrát...
...de a sült hal finom...

+Quote Post
Fogarasi Miklós
post 2009.01.10. 16:21
Létrehozva: #14

Regisztrált: 2005. Nov. 14. 22:34
Innen: Budapest
Azonosító: 80

értem én, semmi extra. ez v.mi olyasmi, mint a Being John Malkovich, nemde smile.gif ???

IDÉZET(szabó levi @ 2009.01.09. 16:15) *

...ha valahol messze vagy-néha nagyon-nagyon messze... 0136-giggle.gif

Havas,igazi alaszkai táj.Messziről két sötét pont közeledik,dehiszen ezek a Gampel és a Bözsi.Mind a ketten egy-egy hatalmas aranyrögöt húznak a derekukra kötve és egy-egy üveg whiskey-t is.Így haladnak egymás mellett,dacolva a fagyhalállal.Majd egy nagy sziklához érnek és a szikla mögött: egy VENEZUELAI ESŐERDŐ-kalandoraink nem hisznek a szemüknek...Kicsit mennek még és egy tisztáson találkoznak a MÜHOSZ keménymagjával(khm-khm sleep.gif )szegény Romi falfehéren köhögve ráborulva a dzsipp motorháztetejére...örömteli látvány.Megkapják a lecseszést,hogy hol voltak ilyen sokáig-erre még a hatalmas aranyrögök se adnak magyarázatot.Beugrunk a terepjáróba(mindenki wacko.gif ) és elindulunk egy függőleges falon!!!felfelé,majd 20-30 méter után visszapottyanunk.Darabokra törik az autó,mindenki sértetlen.Akkor mejünk gyalog hallatszik hátulról.Hiszen horgászni jöttünk!!!És hőseink elindulnak,gyalogolnak picit és BOSZNIÁBAN találják magukat.Végre horgászhatunk,de nem.Itt a kedvenc nemzeti játékot űzik a helyi emberek.Katapultokkal régi autókat röpítenek a magasba,majd a repülő járművekre lőnek géppisztolyokkal.Nekünk is célba kell lőnünk,csak utána jöhet a peca...Lassan ki kell fizetni a szállást blink.gif wacko.gif ,de Gampiéknál csak alaszkai FORINT van.Még szerencse,hogy Hárságyi Bali váltott euro-t...Mindenki megmenekül...

-a fenti történet egy megtörtént esemény...keszthelyi Barátomnál(möszijő Zsámpel)-lehet befizetni egy másik,hasonlóan érdekes horgásztúrára 0136-giggle.gif 0141-handshake.gif

--------------------
FM - alias Streaman: specialist with streamers on small streams - na nehogy komolyan vegyed :))
nem vagyunk rokonok Reelman-nel ok? :)
+Quote Post
_sanya
post 2009.01.10. 12:21
Létrehozva: #15

eminencias

Regisztrált: 2005. Nov. 22. 11:45
Innen: Erdely/Korostarkany
Azonosító: 91

IDÉZET(manitou @ 2009.01.09. 21:39) *

Tessék blink.gif ?

mi az nem mar emlexel ? pedig mint MUHOSZ elnok biztos te is ott voltal laugh.gif

--------------------
+Quote Post
romi
post 2009.01.10. 09:20
Létrehozva: #16

Regisztrált: 2004. Jan. 15. 19:03
Innen: Budapest
Azonosító: 28

Levi!
Kérdezd meg a Pistit mert már nem emlékszem. Hány autót is találtam el akkor? huh.gif
+Quote Post
szabó levi
post 2009.01.09. 21:14
Létrehozva: #17

-déli rabszolgatartó-

Regisztrált: 2006. Sep. 28. 21:14
Innen: nagykanizsa
Azonosító: 282

IDÉZET(manitou @ 2009.01.09. 20:39) *

Tessék blink.gif ?

Pisti ezt álmondta...Akkor ébredt fel, amikor a Bali kifizette a szállást... 0136-giggle.gif 0136-giggle.gif -szerintem már nagyon menne pecázni... 0136-giggle.gif

--------------------
sabu levente

...a döglött hal nem rak ikrát...
...de a sült hal finom...

+Quote Post
manitou
post 2009.01.09. 20:39
Létrehozva: #18

Regisztrált: 2005. Oct. 25. 18:46
Azonosító: 71

Tessék blink.gif ?

--------------------
"pryncypally for your solace and to cause the helthe of your body and specyally of your soule"-Dame Juliana Berners, 1496
+Quote Post
kyle
post 2009.01.09. 20:25
Létrehozva: #19

Nem regisztrált

Öcsém, ti TÉNYLEG elég messze jártatok 0123-party.gif
+Quote Post
PIstvan
post 2009.01.09. 16:28
Létrehozva: #20

Regisztrált: 2004. Jun. 04. 10:39
Innen: BAZ megye
Azonosító: 45

Levi,
Ebből az anyagból is küldhettél volna....... blink.gif

--------------------
"Az életet nem azzal mérik, hogy hányszor veszel levegőt, hanem azzal, hogy hányszor akad el a lélegzeted."
Istvan
+Quote Post

4 Oldal V  1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 tag olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim tag)
0 tag:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019. 07. 16. 09:34