IPB

Emlékeztető!

Üdvözlünk a MűHOSz régi fórumán! Örömmel tájékoztatunk, hogy a Műlegyező Horgászok Országos Szövetségének megújult portálja elérhető a www.muhosz.hu oldalon.

Az aktív fórum a forum.muhosz.hu oldalon működik.Az itt található régi fórumot lezártuk és igyekszünk olvasható állapotban tartani.

Találkozzunk a vízparton!

Üdvözlünk a fórumon! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

2 Oldal V < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Theamericacup
dry
post 2008.09.29. 16:31
Létrehozva: #21

Csoport: MűHOSz Elnökség
Regisztrált: 2004. Jan. 01. 00:13
Innen: Budapest
Azonosító: 12

Kyle...LOL smile.gif

--------------------
dry
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Marabu
post 2008.09.29. 13:59
Létrehozva: #22

Csoport: Root Admin
Regisztrált: 2004. Mar. 10. 13:35
Azonosító: 37

IDÉZET(kyle @ 2008.09.28. 21:37) *

Uraim, 0139-1-bow.gif értékes beszámolók, köszönjük. Pécsett volt egy katonám, az még kevesebb központozást használt, mindent egybe írt, csak a sor végén hagyta abba a mondatokat... 0136-giggle.gif

Később híres lett Hrabal néven biggrin.gif ... Táncórák idősebbeknek és haladóknak 0158-beer.gif

--------------------
+Quote Post
kyle
post 2008.09.29. 13:05
Létrehozva: #23

Nem regisztrált

Soakkal joawb, mindt Gywauszikályé... 0136-giggle.gif 0139-1-bow.gif
+Quote Post
kyle
post 2008.09.28. 20:37
Létrehozva: #24

Nem regisztrált

Uraim, 0139-1-bow.gif értékes beszámolók, köszönjük. Pécsett volt egy katonám, az még kevesebb központozást használt, mindent egybe írt, csak a sor végén hagyta abba a mondatokat. Na azt még Levi beszámolójánál is nehezebb volt elolvasni 0136-giggle.gif Na jó, ezt asszem a bass pro miatti irígység mondatta velem 0136-giggle.gif
+Quote Post
NiNi
post 2008.09.28. 20:08
Létrehozva: #25

Csoport: Tag
Regisztrált: 2006. Feb. 14. 19:56
Innen: Budapest
Azonosító: 178

Nézzük az érem másik oldalát is (a NiNi-félét)!

Szokás szerint az utolsó pillanatig dolgoztam, a cuccokat az indulás éjszakáján rakosgattam össze. Alvás nuku, pedig tudtam, hogy ez így "gyilkos" lesz. Végre itt az idő, Pityuék megérkeznek, csomagok az autóba és zizzenünk Szabiékhoz, onnan pedig Bécsbe. "Szinte" koppanásra érkezünk, megyünk a jegyekért, foliáztatjuk a botokat és megkapjuk az első feltartó szúrást a "security man"-től, mert itt még van egy "tortúra" amin át kell esnünk. Kérdések tömkelege. Mondom az embernek Pityu(Bogaras) nem beszél angolul, majd valamelyikünk fordít Neki. Szó sem lehet róla, mi tegyük a dolgunkat, majd Ők hívnak tolmácsot. Viszonylag hamar vesszük az akadályt és rövid időn belül már agépen ülünk. Most még jó, nagy a stuff szinte fáradtak sem vagyunk. A kaja........ na erről ne beszéljünk. A MOZI? azigen!! Kung-fu panda odab@szott, imádtam!! Leviék mondták állítólag az egész gép rajtam vidult! Nem vettem észre semmit, fülemben volt a fülhallgató. Atlanta - kapkodás, nem sok idő maradt az átszállásra. Szerencsére minden csomagunk megérkezett. Még két és félórás út. Kicsit már nyűgös voltam és még hol volt a vége!! Érkezés Denverbe, autó kölcsönzés és a Copper Mountain Resort-ig szinte végig aludtam az utat!! Az utakról és vezetésről: Minden tisztelet a sofőröknek(Pityuk és Levi) 0139-1-bow.gif ! Egyedül még most is ott bolyonganék valahol a Sziklás Hegységben!! Mindig tudták honnan jöttünk, merre kell lekanyarodni, hogy kell hazamenni!!!! Na jó volt egy-két kitérő, városnézés, de ezeket programnak tudtam be! devil_v.gif A neheze pedig még csak most jött. 3000 méter magasan, állandóan kiszáradt a szám, eldugult és vérzett az orrom, fájt a fejem! Tisztára úgy éreztem magam, mint egy klimaxos öreghölgy!! Nem hittem volna, hogy ilyen rossz kondícióban vagyok: egy kis gyaloglás, sziklamászás és már kerestem is a "zoxigénmaszkot"! Szombat reggel kora hajnalban a fáradtság ellenére kinyílt a csipám, de nemcsak nekem, Prókay Pityu barátomnak is. Mint kiderült, egész éjszaka forgolódott, mint a grill csirke! Sebaj, tudom a megoldást: bőséges reggeli és KÁVÉ!!! És itt jött az első hibapont, mert amit ott kávénak hívnak, azért itthon a vendégek lemészárolnának!!! Így se rossz, Szabi és Levi példáját követve elmentünk mi is bevásárolni. Többek között vizet, édességet és nescafe-t. Nem szeretem, de klasszisokkal jobb annál amit adtak. Prókay Pityu félnapon keresztül próbálta felvenni Dave-vel a kapcsolatot, teljesen sikertelenül. Itt szeretném megköszönni az egész társaság nevében Ádámnak a sok segítséget, telefonálást!! 0139-1-bow.gif Törjük a fejünket, majd megszületik a döntés: kézbe vesszük a sorsunkat és elmegyünk kiváltani az engedélyeket. És sikerül!!! 0156-muscle.gif Megnézünk két horgászboltot is ezt-azt még vásárolunk. Már egész közel kerültünk ahhoz, hogy végre horgászhassunk. Másnap, (utánna szinte mindennap) korai kelés, Pityuék megnézik a térképet - ezt nem rám bízzák, szerencséjükre - és megyünk HORGÁSZNI!! A csapat taktikailag ketté vált, hogy minél több tapasztalatot gyűjtsünk. Azt akkor még gondolni sem mertük, hogy élesben szinte teljesen más vízen fogunk versenyezni. Bár Bogaras Pityu megjegyezte, Őt egyáltalán nem lepné meg, ha az un. magánvízeken lennének a fordulók! És neki lett igaza: sose gondoltam volna, hogy a Colorado-nak egy olyan szakaszán fogok horgászni, ami enyhén szólva félelmetes! Mi a Colorado folyón kötöttünk ki. Viszonylag alacsony vízállás, ideális körülmények. Alattunk is, felettünk is horgásznak: Bíztató jel!! Fogunk is pisztrángokat, de valahogy nem az igazi, az átlag méret 25-28 cm. Apró száraz légy(22-esBWO) és apró nimfa! A halak kényesek, mint a pérek a Ribniken!!! Tulajdonképpen ez ment a verseny kezdetéig: Blue River, Arkansas River, Apró légy nehéz peca és ez még csak a gyakorló idő!
A verseny: A "sorsolás" érdekes volt, mert elmaradt! Csapatkapitányunk, Prókay Pityu, megkapta a táblázatokat amiből kiderült, hogy kinek melyik szektorban kell horgászni. Én a Ten Mile Creek-en kezdtem, amit a helyi profik csak úgy emlegettek practice water, azaz gyakorló víz! Dave azt mondta róla, hogy minimum 20-25 db halat lehet rajta fogni az első nap! Tele voltam bizalommal!! Elvégre a kupáért jöttünk, nem?! 2 és fél órán keresztül nem érintettem halat!! Az összes hal a városi résznél állt meg, mert ott folyamatosan etették őket. Aki oda "sorsolt", az kaszált!! Az utolsó 20 percben leültem egy sziklára és bot végről belógattam a nimfát, kedvtelenül. Bumm!! Szivárványos pisztráng! Olyan adrenalin löketet kaptam, szinte beleszédültem! Szákolom, mérjük, gyönyörű! Gyorsan mondja a bíróm dobjak még, mert van idő mégegyre! Neki lett igaza!! Következő dobás, kapás, fárasztás és meg van a második is! Kiugrok a bőrömből! Mégsem nullázok!! Vége a fordulónak és már száguldunk is (szó szerint) a Colorado-ra. Na ez az én vizem lesz, itt működhet az apró száraz! Megérkezünk és nem hiszek a szememnek: Vad enyhén sáros, mélyvízű, rohanó folyó!! Nem merek beleállni!! Világ vége! Nullázok, magam alatt vagyok. Remélem a többiek eredménye jobb. mint az enyém. Így is van, elég jó helyen zárjuk a napot. Másnap: Blue River! Szabiék mondták, hogy elég nehéz peca. A gyakorló napon egész nap 9-9 halat fogtak Levivel. Keresem a szektor bírómat, bemutatkozunk egymásnak. Csatlakozik hozzánk még egy úr. Neki kamera van a kezébe, kérdezi nem gond-e, ha Ő filmet forgat a versenyről. Halotta, hogy magyar vagyok és szeretné, ha elmondanék pár dolgot Magunkról-Rólunk a készülődés alatt. Tiszta ideg lettem: nem elég, hogy nehéz a peca, most még jó lenne a kamerának is halat fogni. megláttam a szektoromat és végem lett. Egy rafting pálya sem néz ki ilyen durván. Vízbegázolás nincs, parti peca van! Próbálkozok mindennel, de meglett a második nullám is. A bíróm mondta, hogy tegnap itt két halat fogtak. Második forduló: Alsó Arkansas. Végre kisüt a nap és JÓ VIZET kaptam!!!! Első pár dobás, apró száraz: három kapás, mind a három lemarad. mA sors utáltja vagyok! következő kapás mini nimfára, megvan!! Értékelhetetlen. Telik az idő, halam még nincs!
Végső kétségbeesés: felteszem azt a sztrímert amelyikkel az Unac-on a nagy pisztrángokat szedtem! Elsődobás és siker! Gyönyörű pettyes! Utána fogtam még egyet és lefújják a fordulót! Este megbeszélés, Pityuék vígasztalnak, még mindig jó helyen vagyunk! Az utolsó nap.: Felső Arkansas. Azt hittem, hogy rosszabb pályát, minta Blue Riveren nem kaphatok! TÉVEDTEM!! A szektorom megközelítése is nehézségekbe ütközik: szabályosan sziklát mászok. Rossz érzésem van: kerítek egy hosszú ágat, kb. 170cm. Felállok egy sziklára és mérem a vizet. Döbbenet: nem találok feneket. Amáriarúgdaljameg!! Megint parti peca, rohanó vízben!! Szikláról-sziklára ugrándozva próbálok halat fogni. Nem megy! Verseny vége előtt 20 perccel feladom: meg van a harmadik nullám is! Így a csapat leggyengébbjeként zárom a versenyt!
Még egy-két adalék Amerikához: nem tudtan jót enni sehol, tekintve, hogy vega kajából erősen hiányosak az ismereteik! Harmadik nap, már olyan éhes voltam, horribile dictu, csípős csirkeszárnyat rendeltem, krumplival, kértem hozzá normál kólát, kaptam is de viszkivel!! Ott ez a normál kóla! Mindegy, kicserélték!
Tetszett a közlekedés, az hogy mindenki nyugodt senki sem siet vagy kapkod! Egy szöszi Audi TT-vel sietett, de hamar lekapcsolták!! Mindenki nagyon szívélyes volt Velünk!
Bass Pro Shop: agyamat dobtam! Elmondani nem lehet, látni kell!! A Társaság jó volt, elmondhatom magamról, mint egy jó SZBOB: Amerikában IS horgásztam!
Visszafelé Leviék megígérték, hogy elintézik nekem a Kung-fu Pandát mégegyszer! Nem sikerült!! A hazaút már nagyon csikorgott! Másnap már újra munka, azóta sem pihentem ki magam! Horgászni nem tudom mikor jutok el!
Mindent összevetve, szép volt! Gyönyörű-tiszta vizek, szép tájak! A halak egészségesek, óvatosak! 0137-clapping.gif

--------------------
NiNi

The Lord of the Flies, avagy a Legyek Ura.
+Quote Post
ha12
post 2008.09.28. 19:13
Létrehozva: #26

Regisztrált: 2006. Jun. 17. 16:19
Innen: Nagykanizsa
Azonosító: 232

Köszi a beszámolót Levi Bá nem semmi lehetett 0139-1-bow.gif
+Quote Post
szabó levi
post 2008.09.28. 17:20
Létrehozva: #27

-déli rabszolgatartó-

Regisztrált: 2006. Sep. 28. 21:14
Innen: nagykanizsa
Azonosító: 282

"Vár Rám Amerika Vagy A Balaton..."

...tök jó volt...

Péntek reggel 5 óra,szinte semmit sem aludtam-Szabi nem is akart lefeküdni,majd a repülőn alszunk(hangoztatta párszor)-és házigazdám már főzte is a kávét.Reggeli hideg zuhany,öltözés,szendvics készítés az esti maradékokból.Megérkezett Tibor barátunk,aki a csapatot viszi Bécsbe,majd pár perc múlva befutottak a Bogarasok is(Pityu,Nini és Prókay István(P.István)).Telepakoltuk a teherautót és tűztünk is a reptérre,útlevél,papírok,pénz,botok,orsók,gázló,legyek megvannak a többi nem számít.Bécsben rendesen kikérdeztek minket-kétszer is-miért megyünk?hova megyünk?mi van nálunk?miért van nálunk?miből csináltuk?nagyot robban?sokszor robban? ...Nini és Pityu befóliáztatta az összes botunkat és már adtuk is fel a bőröndjeinkkel.12.30-kor végre felszálltunk,megkezdődött a hosszú utazásunk.Sajnos hely az nem sok volt a gépen-Pityu kávét kapott az ölébe,Szabi pedig vörösborral örvendeztette meg a rövidnadrágját -,de a fiatalnak nem nagyon nevezhető sztyuárdeszek nagyon kedvesek voltak (duplapizza,italok,első osztályos ajándékok...),persze a gépen szinte semmit sem aludtunk-köszi Szabi-nem vetítettek airplane filmeket,csak a Kung fu pandát Nini legnagyobb örömére ...Végre megérkeztünk Atlantába,rohanás a csomagokért-hol vannak a botok? -meglettek,rohanás a csomagokkal,P.Istvánt még külön is elviszik,de hamar csatlakozik hozzánk.
Nagyon komoly biztonsági beléptetés.Felszállás és már robogunk is Denver felé,gyönyörű a naplemente...már mindenki álmos,próbálunk aludni,mindeféle pózban,de itt sincs hely.Megérkeztünk,este 8 óra van-helyi idő-időutazáson voltunk...ekkor pont 16 órája ültünk fel Bécsben a gépre.Leszállás,futás a csomagokért.Minden megvan a cuccokat felpakoljuk egy kisbuszra ez visz minket az autókölcsönzőhöz
Minden renden,megkapjuk a 2 Jeep-et,bepakolunk és már "száguldunk"is Frisco(Copper Mountain) irányába.Sebességre nagyon kell figyelnünk,mert itt komolyan büntetnek a közuti kihágásokért.Autópályán max 65mph(110kmh)mehetünk.Kb. 150 km-t autózunk még az éjjszakában,Copper Mountain egy kis síparadicsom,szállodák,üzletek,vendéglátó-és szórakozóhelyek...Megkapjuk a kulcsokat,felpakolunk a 3 István együtt,mi meg a Szabibával ketten.Nagyon jó a szállásunk,minden van,jól felszerelt konyha,kandalló,tv-k stb.Lefekszünk,már hulla fáradtak vagyunk,nincs gondunk az elalvással.6-kor viszont már felkeltünk.Gyönyörű a panoráma,mindehol hegyek,fenyők.Több mint 3000 méteren vagyunk,kevesebb az oxigén.Kiszáradt a szánk és az orrunk is.Lemegyünk körülnézni,a házunk mellett folyik a 10 mile creek-patak,tele pisztrángokkal.A szállodák között egy tó,hatalmas pisztrángokkal 70 dekától az 5 kilóig.Csak 12 éven aluliak pecázhatnak benne.Szabival és Pityuval bevásárolunk a boltban,majd Szabi összeüt egy reggelit.Nagyon várjuk már Dave-et,Ő az egyik szervező és ígérete szerint délelött beugrik hozzánk,megvesszük az engedélyeket és már megyünk is pecázni,DE nem jön.P.István többszőr próbálja felhívni,sms,üzenetet is hagy neki.Pityuval a tónál fogatunk egy kiscsajjal pisztrángot,nagy élmény volt.Valamilyen pelletet vagy tápot kötöttünk a horgára,úgy vetették rá magukat a pinyók,hogy öröm volt nézni.Ekkor már tele volt a tökünk Dave miatt és kézbe vettük a sorsunkat.Elmentünk Breckenridge-be megvenni a napijegyeket(egy napra 5$ és minden folyóra jó a környéken-itt a környék 100 km-ekben éretndő).Bevásároltunk a horgászboltban(Orvis) és vissza indultunk.Hatalmas nyugalom mindenhol,semmi stressz...Vacsora egy frisco-i bárban,steak,csirkeszárnyak,Nininek CÉZÁRsaláta without Cézár -vegetáriánus próbált lenni...Aztán késöbb a túrán evett HÚST!!!Megbeszéltük,hogy vasárnap melyik vízre megyünk,Istvánok a Colrado-ra,mi pedig a Blue Riverre.Reggel találkozó a parkolóban,tankolás és indulás a kiszemelt helyekre.Kb 40 percet autóztunk a Blue-ig,összeszereltünk és irány a víz.Érdemes tudni ezekről a folyókról,hogy nem lehet akárhol pecázni,csak a kijelölt szakaszokon.Sok a magánterület,ott még a partra se léphetünk...Először nimfákkal próbálkozunk,nem látok halat...egy óra után aztán megfogom az első szivárványost,majd 2 dobás múlva a következőt is.Nnna talán megvan a nimfa?Szabi visszajön hozzám a kanyarba,nem fogott még semmit,de kapása már volt.Látta,hogy nekem sikerült , megnézné a legyet.Adok is neki,van még pár darab.Kajálunk a parton és mehet tovább.Nagyon meleg van 25-30 fok ,a nap éget.Szabi fog egy szivit a nimfámmal,gyorsan jött,majd akaszt egy nagyot,de elmegy,kiakad a horog.A híd fölé költözünk,itt már jól szétcsapták a pályát,lentről láttunk 6 pecást ezen a szakaszon.Az Őregnek jön egy-nekem is,majd egy autónyi kavicson állva akasztok egy óriást,két pillanat és már meg is tépett... Beállok egy lassú részhez és felteszek egy 18-as krémszínű CDC-t.Első usztatásra érdeklödő,tovább-tovább,harmadikra megfogom.Majd a következőt is.-Mire Gyerek?-mondom neki a tutit,adjak azt is,jóóóóó.Ő is fog vagy hármat-négyet,de szürke testűvel is.Estére visszamegyünk a kezdőhelyre.Pergetnek,gilisztáznak a helyi erők.Fognak is egy kölöntét ,benyelte a gilisztát,de rendesen nem is tudja kivenni a horgot a kiscsávó.Dobálunk,még a CDC van fent,Szabi nimfázik.Egy helyről kirámolok négyet-köztük az első sebest-majd átadom a lehetőséget és a mester is fog kettőt.Besötétedett,elidulunk haza a kocsiban mérleget vonunk 9-9 hal sikeredett nem túl jó...Beugrunk egy mexikói üzletbe,kaják,chili-k,italok és a dohányos NAGY örömére :puhadobozos medium MARLBOROk vásárlása.Otthon megbeszélés a Fiúkkal.Sokat fogtak vagy 60-70 darabot(mi 18db),igaz Ők sok 20-25 centist is.P.István inkább szárazzal,Pityu nimfával is,Nini még sztrímerrel is!Hétfőn az Arkansas-ra indultunk mind az öten, teljesen más táj,más víz.Elkezdjük a pecát,pici,rohanó víz.A hídnál elviszi egy dög a nimfámat(15-ös az előkém),majd feljebb fogok egy szépet 30+,Szabi 2 picit,Pityu is 2 picit,Niniék semmit.A Hídon megjelenik Dave,vele van egy Ír(a késöbbi egyéni győztes)és egy amerikai srác is.Elmondja,hogy lejjebb horgásszunk,azon a részen lesz majd a verseny is.Okay,kocsi-megyünk vagy 10km-t.Itt már tényleg szebb a víz.Pityu lefele indul,nimfázik.P.István a zúgót vallatja-szintén nimfával.Szabival a lassú részen szárazozunk-pici kacsalegyekkel.6-6 darabbal zárunk.Pityunak nimfára semmi,szárazzal fog pár darabot.Niniéknek is jön pár.Irány haza,7-kor hivatalos megnyitó van.Este vacsora,légykötés,vodka,bor,Szabinak sör...Kedden mi megint az Arkansasra,Istvánok pedig a Blue-ra mentek.Más pályán próbálkoztunk,mint elöző nap.Igazi kanyonpeca várt ránk.Humphy-val dobtam minden nyugodt részre és a várt hatás sem maradt el,ahol volt hal rögtön rávetette magát.Cutthroat,rainbow és brown trout jött vegyesen,délután visszamentünk a lassú részre és fogtunk még pár darabot.Találkoztam arany"ásóval"aki a klasszikus módon mosta az aranyat.
Este P.Istvánnak csapatkapitányi értekezlete volt,majd nekünk tartott eligazítást.Szerda,a verseny első napja.Első fordulóm Upper Arkansason volt.Fos pályát kaptam-egyenes bokáig érő víz-fölöttem az Ausztrál,alattam a Lengyel Mágus.Mindkettőnek volt zúgója,lassú kanyarja is.Nnnna mindegy,bíróhiány volt az Arkansason,ezért kövekből kellett haltartó"akváriumokat"csinálni mindenkinek.A fogott halakat ezekben tartottuk amíg nem jött a bíró.Luc(Lucjan Burda)30!!!halat varázsolt ki a 10 méteres zúgóból...Nekem 5-öt sikerült összekaparnom,mindet Szabi és Zsombi nimfákkal(küsz Fiúk) még egy jó lett volna mert 4-en voltak 6 hallal elöttem.Összepakolás,beszállás a buszba,kaja útközben,dumálgatás a többiekkel.Háromkor kezdtem a 10 mile-on,érdekes kis patak.Bokáig érő,rohanó víz,benne nagy kavicsok-mögöttük-kisebb gödrök.Max 100 méter lehetett a szakaszom(két villanyoszlop közötti rész).Lentről-felfelé végigdobáltam a szakaszt-csak nimfával-kettőt sikerült kikaparnom és elment még kettő...Este megbeszélés Pityuéknál:Pityu első forduló-Colorado,szektor 7.
/3 hal/88cm,második forduló-Blue,szektor 6./3 hal/68cm.P.István első forduló-Lower Arkansas,szektor 8./2 hal/60cm,második forduló-Upper Arkansas,Szektor 6./8 hal/237cm.Szabi első forduló-Blue,szektor 1.!!!/5hal/131cm,második forduló-Lower Arkansas,szektor 3./9hal/231cm.Nini első forduló-10 mile Creek,szektor 9./2hal/61cm,második forduló-Colorado,szektor 12. 0/0. És én első forduló-Upper Arkansas,szektor 11./5 hal/113cm,második forduló-10 mile Creek,szektor 8./2hal/52cm.Sikerült megvernem a Lengyelt-Ő csak 1 pinyót fogott...Első nap után-főleg Szabi remek szereplésének köszönhetően-csapatban az 5.helyen álltunk.Légykötés,pálinka,bor...Csütörtök...Reggel mentem a Colorado-ra szörnyű volt.Olyan volt mint a zavaros mura...sárga,barna,iszapos a szektoromban a kanyarban habos.............ááááááááááááá........mégis fogtam ebben a vízben három szivárványost 17,17 és 18 centist...20 volt a mérethatár. Pityu elözőnapi bírója volt az én bírom is,tépte a haját...Másnak se jött be ez a víz,Bret Bishop(a végén egyéni 3.) fogott 5 halat 22-25 cm. Öten kettőt,hárman egyet és még nulláztunk is hárman.Délután irány a Blue aztán amikor odaértem ...A Bíróm csak annyit mondott eddig itt mind a három fordulóban ZÉRÓ...áááááááááááááá Na gyerünk,szakadó eső,egy pergető házaspár a szektoromban fél óra alatt végigérnek rajta...Szerencsére nem fogtak semmit.Felteszem a krémszínű cdc-t.Szedés-elb@szom...Újra,éés megvan 23 centis szivi,gyors adminisztráció és vissza a helyre.Dobás,éés megint megvan 31 cantis gyönyörű színekben pompázó CUTTHROAT eeeeeeeej de szép volt.Aztán csend.Légycsere,felteszem az elöző este kötött szürke #22 cdc-t.Dobások-dobások...semmi...becsűröm a bokor alá,majd mégegyszer,harmadikra a bokorra,de szerencsére nem akad meg az ágakban,de lerántok pár levelet és hopp! az egyik levelet leszedi egy bitang nagy DÖG(sebes)szétrobbanok az adrenalintól.Sikerül bedobnom a legyet a bokor alá,tökéletesen viszi a víz és leszedi, akasztás,majd pánik,mert megindul lefelé.Futás utána a köveken,eső még mindíg szakad,elesek meg majdnem elesek és már közel a szektorom vége amikor-Paang-kiakadt...a Bírom a parton ül és majdnem sír ,én is leülök egy kőre.Szép hal volt,kétszer kiugrott,lehetett vagy 70 canti...Vissza a helyre,dobás,kapás,nemakad.dobás,kapás,nemakad.Megnézem a legyet...a horogöbölnél volt eltörve a 22 horog Szabiiiiiiiiiiiiiiiiiii,Ő adta a horgokat az elöző este.(késöbb a horgászboltosra hárította a felelősséget,mondván ő adott neki ilyen sz@r horgokat).Még sikerült fognom egy 30 centis sebest és vége lett a fordulónak.Azért kipiszkáltam a zérós szektorból 3 mért halat.Sikerült megvernem Bret-et és a Lengyelt is...Este megint megbeszélés,ma már sok volt a nullánk...Pityu harmadik forduló-Lower Arkansas,szektor 8./3hal/80cm,negyedik forduló-Upper Arkansas,szektor 10./2hal/55cm.P.István harmadik forduló-10 mile Creek,szektor 12./0/0,negyedik forduló-Colorado,Szektor 12./0/0.Szabi harmadik forduló-Upper Arkansas,szektor 7./2hal/68cm,negyedik forduló-10 mile Creek,szektor 12./0/0.Nini harmadik forduló-Blue,szektor 12./0/0,negyedik forduló-Lower Arkansas,szektor 7./3hal/94cm.Én harmadik forduló-Colorado,szektor 12./0/0,negyedik forduló-Blue,szektor 4./3hal/84cm.Csapatban a nyolcadik helyen álltunk.Az egyéniket azért nem írom ,mert sok benne a hiba. Következett az utolsó forduló,péntek reggelre tiszta hó volt minden,hideg,fos idő.Nem sok reménnyel idultunk...Úgy is lett.Választhattam,hogy a bíróhiány miatt a 4 vagy az 5 pályán pecázok.A négyesen maradtam,mint eredetileg lettem volna.Az Ír gyerek reggel dobbantott,így Őt már biztosan verem,ha fogok legalább egy halat. Nem fogtam,még kapásom sem volt Sajnos-Pityu ötödik forduló-10 mile Creek,szektor 12./0/0,P.István ötödik forduló-Blue,szektor 12./0/0,Szabi ötödik forduló-Colorado,szektor 12./0/0,Nini ötödik forduló-Upper Arkansas,szektor 12./0/0 és én is ötödik forduló-Lower Arkansas,szektor 12./0/0.-nálunk mindenki nullázott,ezért lecsúsztunk a 11.helyre.Japán végzett mögöttünk.Az első három csapat amerikai volt,mind horgásztúra vezető...Minden víznél tudták,hogy melyik gödörben mennyi hal van és,hogy mire jönnek.Sandy a női csapat legjobbja volt velem és egyszer sem sikerült legyőznöm...összesítésben a 10.hely környékén végzett.Jó érzés volt,hogy a Lengyelt kétszer sikerült elcsípnem.Délután Friscoban volt a záróbuli,élőzenével,sörrel,jó kajával és megannyi új baráttal.Volt dobópálya,botokat lehetett próbálgatni,Szabi megnyerte a pohárbadobó spontánversenyt.Azért fárasztó volt ez a pár versenynap.Szombaton beautóztunk Denverbe Bass Pro-ba,nna ez a bolt nagyon dúrva volt.Mindenhol trófeák,halak,bölények,medvék,farkasok stb...És temérdek horgászfelszerelés,minden,minden,minden.Gázlók,botok,orsók,műcsalik,ruhák,legyek,túrafelszerelések sok ezer m2-en...sokkoló volt.Délután Pityu és a Szabi még elugrott a Blue-ra pecázni,fogtak is szépen a két óra alatt.Vasárnap volt az utolsó napunk.Elmentünk a Blue-ra,végülis az lett a "kedvenc"folyónk.Nehezen indult a peca,szárazoztunk.Szabi fogott hármat én kettőt,közben Niniék is megérkeztek.Nem nagyon volt hal,elöző este itt pecáztak a Fiúk(Pityu,Szabi).Tovább autóztunk,a versenypályákhoz.Fogtam a szakaszomon 3 szivit és egy sebest.Meguntuk,elindultunk haza a ház elött Szabibá kiszállt,hogy Ő bizony pecázik itt a patakban egy jót és úgy is lett,fogott 9 vagy 10 darabot.Este gyorsan összepakoltunk mindent,alig fértek be a cuccok a táskáinkba,mint reggel a reptéren kiderült volt is gond belőle.(túlsúlyos volt szinte minden bőrönd).Korán indultunk Denverbe,mert még le kellett adni a kocsikat is.Feladtuk a csomagokat,megtaláltuk a beszállóhelyet és körülnéztünk,mert még volt vagy másfél óra az indulásig.A többiek majdnem lekésték a gépet,be kellett mondatnom a nevüket,hogy mozogjanak már.Az utolsó pillanatban jöttek fel a gépre.Atlantában sajnos 4 órát vártunk a gépünkre,de furcsamód hazafelé sokkal gyorsabbnak tünt az utazás.Jaa,Denverben még a gépből láttuk,hogy dobálják a botjainkat. Bécsben Tibor várt minket,bepakoltunk
és már robogtunk hazafelé...Nagyon jó volt,jövőre is meghívást kaptunk,aki teheti ne habozzon.

--------------------
sabu levente

...a döglött hal nem rak ikrát...
...de a sült hal finom...

+Quote Post
ha12
post 2008.09.20. 18:44
Létrehozva: #28

Regisztrált: 2006. Jun. 17. 16:19
Innen: Nagykanizsa
Azonosító: 232

IDÉZET(GZS @ 2008.09.20. 16:23) *

Csak engem érdekelne hogy mi volt kint Ámerikában ,mást nem blink.gif ?

Nem Zsolti engem is érdekelne egy élménybeszámoló,úgyhogy HAJRÁ PITYU nagyon várjuk. 0156-muscle.gif 0169-rock.gif
+Quote Post
Pityu a bogaras
post 2008.09.20. 16:42
Létrehozva: #29

Regisztrált: 2005. Sep. 08. 23:36
Innen: Budapest-Ipoly part
Azonosító: 68

A blogra igyekszem hamarosan vmi élménybeszámolót írni.
Zsolti!
Ha találkozunk mesélek! 0139-yes.gif wink.gif

Szeretném a srácok nevében is megköszönni ÁDÁMNAK a rengeteg segítséget!Nélküle nem jött volna össze ez a túra!
ÁDI: 0139-1-bow.gif 0141-handshake.gif 0158-beer.gif

--------------------
GÖRBÜLJÖN!!!

PITYU

A SAS nem kapkod legyek után!!!
http://ipolypartibogarasok.blogspot.com/
+Quote Post
GZS
post 2008.09.20. 15:23
Létrehozva: #30

Regisztrált: 2007. Jul. 09. 18:58
Azonosító: 435

Csak engem érdekelne hogy mi volt kint Ámerikában ,mást nem blink.gif ?

--------------------
"eccer élünk, sokat mondok ha kéccer"
+Quote Post
adam
post 2008.09.13. 07:11
Létrehozva: #31

Regisztrált: 2006. Feb. 14. 14:16
Azonosító: 177

A vége:

Szabi 31
Pityu 40
Prokay 44
Levi 48
Nini 55

A csapat a 11. helyen végzett.

A bajnok Michael Drinen, akinek összesen 7 helyezési számot sikerült begyűjtenie az öt forduló alatt...Csapatban nagy USA fölény az első három helyen, a lengyel csapat lett a 4.
+Quote Post
Marabu
post 2008.09.12. 16:57
Létrehozva: #32

Csoport: Root Admin
Regisztrált: 2004. Mar. 10. 13:35
Azonosító: 37

Beszéltem ma velük. Hideg van és reggel hóra ébredtek, később meg esett az eső is...kb 3000m magasan vannak és ez rendesen ki is ütötte őket. Viszont gyönyörű a táj, meg jól elvannak. Internet nincs.

--------------------
+Quote Post
V.Z.
post 2008.09.12. 15:18
Létrehozva: #33

Regisztrált: 2005. Nov. 15. 20:40
Innen: Mississauga
Azonosító: 83

4 kanyar után a csapat 10.

Szabi 25.
Pityu 40.,
Levi 46.,
Nini 49.,
PIstvan 50.

A lehorgászott 20 szektorból 6 db zéró 0106-crying.gif

--------------------
Észnél Légy...
+Quote Post
adam
post 2008.09.11. 08:02
Létrehozva: #34

Az első eredmények pár perce kerültek kihirdetésre.

Elég cirkalmas táblázatok kerültek fel, pont a helyezési számok szerinti összesített állás nem látható egyéniben. A totál helyezési pontok alapján a csapat a 8. helyen áll jelenleg. Ahogy a srácokat nézem, mindenki fogogatott.
Farkas Szabi tűnik a legjobbnak eddig, aki egy szektor 2 és szektor 4 után még akár esélyes lehet bármire!

Javítsatok ki, ha elvesztem volna a táblázat erdejében....

Jó bogarászást

http://theamericacup.com/assets/Session%20...g%20results.pdf

http://theamericacup.com/assets/Session%20...s%20Day%201.pdf

Ádám
+Quote Post
manitou
post 2008.09.11. 02:15
Létrehozva: #35

Regisztrált: 2005. Oct. 25. 18:46
Azonosító: 71

Néhány kép a honlapról:
http://theamericacup.com/photos01.html

--------------------
"pryncypally for your solace and to cause the helthe of your body and specyally of your soule"-Dame Juliana Berners, 1496
+Quote Post
GViktor
post 2008.09.10. 23:22
Létrehozva: #36

Regisztrált: 2006. Jan. 11. 16:34
Azonosító: 142

Vannak már eredmények, csak én nem látom őket? blink.gif

--------------------
GViktor

"a világ csak olyan, mint amilyen, nem szebb, nem jobb, nem alkalmazkodik jobban gyönyörű álmainkhoz" (Szerb Antal)
+Quote Post
adam
post 2008.09.06. 19:49
Létrehozva: #37

Híreim szerint a srácok szerencsésen megérkeztek az Amerika Kupa helyszínére és már láttak is pisztrángot.....

A verseny hivatalosan két nap múlva kezdődik, az eredményekről itt lesz majd folyamatos tájékoztatás:

http://theamericacup.com/scoring.html

Ádám
+Quote Post

2 Oldal V < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 tag olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim tag)
0 tag:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019. 07. 18. 06:06