IPB

Emlékeztető!

Üdvözlünk a MűHOSz régi fórumán! Örömmel tájékoztatunk, hogy a Műlegyező Horgászok Országos Szövetségének megújult portálja elérhető a www.muhosz.hu oldalon.

Az aktív fórum a forum.muhosz.hu oldalon működik.Az itt található régi fórumot lezártuk és igyekszünk olvasható állapotban tartani.

Találkozzunk a vízparton!

Üdvözlünk a fórumon! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

2 Oldal V < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Keszegfélék, (jász, veresszárnyú...)
Dark Wader
post 2007.05.30. 20:08
Létrehozva: #21

Csoport: Root Admin
Regisztrált: 2005. Nov. 23. 19:55
Innen: Cegléd
Azonosító: 92

Zoli,

naggyon jók a linkek!

és a legyek, amik a képeken kikandikálnak a halak szájából,
szintén megérnének egy önálló misét!

--------------------
Üdv: Zol'

Peace!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Helix
post 2007.05.30. 19:08
Létrehozva: #22

Csoport: Tag
Regisztrált: 2007. Mar. 24. 00:43
Innen: Település
Azonosító: 390

Még egy-két holland adalék:

- Jász; http://www.247ff.com/artikel.php?recordid=108 alul az írás folytatásai.
- Bodorka; http://www.247ff.com/artikel.php?recordid=127

- Léggyel márnázni főleg a spanyolok szoktak, lehet tőlük tanulni: http://www.globalflyfisher.com/pix/find.php?q=barbel&s=

Zol'

--------------------

www.malatechwater.com

Member of the DANIELSSON FLY REELS Ambassador Program www.danielsson-flyreels.se

"Közelít a Horizon-hoz a Helix..." /Naplemente műlegyes nyelven/
+Quote Post
March Brown
post 2007.05.30. 18:13
Létrehozva: #23

Regisztrált: 2006. Dec. 18. 12:28
Azonosító: 314

Háááát igen.Ott nem nyafognak,hogy nincs Traunjuk,Gackajuk,hanem feltalálják magukat(hála Istennek,itthon is egyre többen).Egy régi újságban láttam 40-50 centis,léggyel fogott holland vörösszárnyúkat.A márnákról nem is beszélve.Őket kellene figyelnünk a hasonló halállományú vizek miatt.Meg azért is,mert ők (is) fényévekkel előttünk járnak a horgászkultúrában.

--------------------
"Ördögöt köll!Öt göböly köll Gödöllőről!" (H.G.)
+Quote Post
Dark Wader
post 2007.05.30. 17:54
Létrehozva: #24

Én eddig kicsit sutának éreztem a jászozást, mert nem kap akkora médiát (s ezáltal elismerést, tiszteletet), mint mondjuk a pisztrángozás, de nézzetek csak ide mit csinálnak a fijúk hollandiában:

http://www.flickr.com/photos/14684343@N00/468058961/

http://www.flickr.com/photos/14684343@N00/464222135/

--------------------

Peace!
+Quote Post
REELMAN
post 2007.04.17. 09:08
Létrehozva: #25

Regisztrált: 2004. Apr. 19. 15:09
Innen: BP
Azonosító: 41

A korai meleg miatt sokkal több rovart figyeltem meg szürkületkor, mint általában a Hajógyári végén .A rovarok százezrei repültek el a víz fölött és a jászok a vízbe csapódó rovarokat szedegették, szinte forrt a víz . 16-os Caddis legyekre a combig érő vízbe jöttek .Ahogy a légy a vízre ért már rá is vetették magukat a légyre. Érdemes kilátogatni de csak fél nyolctól kezdődik a nagy zabálás. 0137-clapping.gif 0123-party.gif
+Quote Post
Erdélyi Balázs
post 2007.04.16. 21:02
Létrehozva: #26

Regisztrált: 2004. Sep. 27. 10:03
Azonosító: 50

ezekkel a halakkal tavakon találkoztam és ált. pisztrángozás vagy domolykózás közben...

Nyáron szinte mindíg jóval a felszín alatt jöttek. Egy határozott ütés az épp sülyedő nimfára (húzás után közvetlenül) vagy eg y rendes szünet után a húzás elő fázisában.

Agyan az amit Viktor leírt.

A vörösszárnyú szerintem sokkal jobb küzdő (legyes boton) mint a domi .

Ált. a vörös szinű cuccok és a teljesen feketék jöttek be nekik , bármilyen méretben.

--------------------
"Én Árpád népéből jöttem,
piros meg fehér csík legyen mögöttem
"

FankaDeli : Magyar földre
+Quote Post
REELMAN
post 2007.04.16. 20:09
Létrehozva: #27

Regisztrált: 2004. Apr. 19. 15:09
Innen: BP
Azonosító: 41

Rengeteg hasznos információt kaptam, köszönöm. 0141-handshake.gif 0123-party.gif wub.gif 0146-flower.gif
+Quote Post
GViktor
post 2007.04.16. 18:14
Létrehozva: #28

Regisztrált: 2006. Jan. 11. 16:34
Azonosító: 142

Valahol (nem a helyén) olvastam Reelman kérdését a jászozásról. Akkor sajnos nem tudtam hozzászólni idő hiányában, meg mivel az etikai síkok dimenziójából alig találtam vissza a kiskaput. wacko.gif biggrin.gif

No, hátha nem késő. Meglehetősen nagy terjedelmű és mélységű vízben (Tisza, Bodrog) jászozgatok több éve, így a tapasztalataim némileg mások, mint a Zagyva legyezőinek. De csak némileg. Bocs, ha ismétlem őket.

Alapvető, hogy a jász félénk hal. Ez a nagyokra fokozottan igaz. Árnyékot, dobogást, hullámzást kerülni kell.

Amit igen fontosnak tartok, hogy épp mit eszik a jász. Ez lehet bogár (pl. csíbor), hernyó, csiga (víz tetején sodródva) és kishal (különféle méretben). Meg lehet fogni kulcsingerre ható legyekkel (március elején fekete palmerrel), de legtöbbször keresőkép (köszi Ádám! 0139-yes.gif) alapján táplálkozik. Ha megvan a táplálék, már csak utánozni kell, persze a megfelelő mélységben.

Ez a másik fontos részlet, a megfelelő mélység. A legélvezetesebb, amikor a felszínről szed, ekkor szárazzal lehet (és illik sleep.gif ) fogni. Hogy mit eszik a felszínről, viszonylag egyszerű megkülönböztetni, mert míg rovarnál óvatos szedést látunk, addig kishalnál cuppanós vagy örvénnyel vegyes rablást.
A felszíni aktivitás jellemző lehet rá a nap 24 órájában. (Igen, herr CsorbaiB, Önnek jó a sejtése! 0139-yes.gif - Galéria)
Alapértelmezésben hajnalban és este aktív. Van, amikor csak forog, és nem eszik; ilyenkor nehéz megfogni, de nem lehetetlen. Ha nulla a jászcsapat aktivitása, akkor is valamilyen akadón vagy medertörésen tartják a sziesztát, és az első 1-2 dobás esetleg még becsaphatja őket.

A bevált technika streamerrel 30-60 cm-es behúzás, határozott szünettel. Nimfával inkább az apró pöccintésekkel történő behúzás, merőlegesen a folyásra. Polibogárral, egyéb szárazzal klasszikus dead drift, a végén lassú behúzással vagy pöccingetéssel. Volt, hogy nedves bogárral értem el sok kapást, 1-1.5 méter mélyen. Időnként nagyon lent (3-8 m) vannak, és semmiért nem hajlandóak feljönni, ilyenkor halálra súlyozott 8-10-es nimfa lehet jó (de ez kínlódás, és elveszi az ízét... sad.gif ). Kb. 3 méter volt a legnagyobb mélység, ahonnan ki tudtam szedni őket. Igaz, nem használok merülő zsinórt, de nem is hiszem, hogy áttörést jelentene, ugyanis még a mélyben is a felszín felé törekvő táplálékra mozdul a legtöbbet.

Sötét színű legyek, streamerben is, csínyján a spectrával! Polibogár is feketében, barnában. Palmer szintén. A darázs nekem nem jött be, de nem is erőltettem. A legyek mérete: 4-10.
Fontos! CSAK barbless horog, mert iszonyatosan mélyre szívja a legyet, ha megtetszik neki. Volt, hogy cseréltem, mert a leggyorsabb reakcióm mellett is rendre a halak torkán volt. Apró szedés nem jelent kis halat, sőt. Ha nagyon eszik, a beesés után egyből elüti a legyet, vagy a húzottat tolóhullámmal beköveti, és úgy kapja el. Általában megállításkor jön a kapás, ezt fontosnak tartom. Bármilyen tecnikában fontos a sok szünet, és minden megálláskor figyelni kell a zsinór apró rezdüléseit. A legnagyobb jászom (2.12kg) alig 5 centit pöccintett vissza a legyezőzsinóron... De van, hogy félmétereket ránt kézből... rolleyes.gif

Fárasztáskor a nagy jásznak komoly súlya van, folyamatosan karikában van a bot, emellé hirtelen mozdulatokkal, erőteljesen dobálja a fejét. Hibátlan cucc, odafigyelve megkötött tippet szükséges, min. 16-osban. Én 20-assal horgászom, igaz, bokorsor előtt (nem szeretném, ha megviccelne egy 3-4 körüli). Rendszerint első forgolódásával a felszínre emelkedik, ha húzod, ha nem. Érdemes vízhez tartani a spiccet, és oldalra húzni, így a mozdulatait jobban lehet követni.

Nálunk ennyi.

--------------------
GViktor

"a világ csak olyan, mint amilyen, nem szebb, nem jobb, nem alkalmazkodik jobban gyönyörű álmainkhoz" (Szerb Antal)
+Quote Post
Dark Wader
post 2007.04.11. 07:49
Létrehozva: #29

Létrehoztam egy külön fórumot kifejezetten a különféle halaknak, mindegyik fajnak-félének külön topik jár.

--------------------

Peace!
+Quote Post

2 Oldal V < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 tag olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim tag)
0 tag:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019. 07. 18. 06:07