IPB

Emlékeztető!

Üdvözlünk a MűHOSz régi fórumán! Örömmel tájékoztatunk, hogy a Műlegyező Horgászok Országos Szövetségének megújult portálja elérhető a www.muhosz.hu oldalon.

Az aktív fórum a forum.muhosz.hu oldalon működik.Az itt található régi fórumot lezártuk és igyekszünk olvasható állapotban tartani.

Találkozzunk a vízparton!

Üdvözlünk a fórumon! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

17 Oldal V < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> a legyezôdobás, double haul, rollcast, switch, parachute, duck, tailing loop és bármil
dry
post 2009.04.20. 14:11
Létrehozva: #41

Csoport: MűHOSz Elnökség
Regisztrált: 2004. Jan. 01. 00:13
Innen: Budapest
Azonosító: 12

Paul is megnöveli a húzás távolságát a maximumra a nagy dobásoknál. Elég, ha a magyar videóját nézitek.
Amit ír a srác, megáll. Szél esetén inkább az irányítás jön szóba, arról Paul beszélt a tanfolyamon, ha emlékeztek.

--------------------
dry
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
horog
post 2009.04.20. 13:56
Létrehozva: #42

Csoport: Tag
Regisztrált: 2004. Jan. 07. 17:00
Innen: budapest
Azonosító: 26

kuti, mindenféle tudományoskodás és megfelelő ismeretek nélkül is, egy kicsit olyan ez, mint amikor a harcművészetekben azt mondják, hogy vannak amik körkörös, és vannak, amik egyenes mozgásokra épülnek....egy bizonyos szint felett minden mozgás a körkörössé válik....csak a kör nagysága a különbség.
szóval- így látatlanban - találd meg, ami neked működik, de a lényeg ua. Paul Haul - ja sem oly kicsi, amikor nagyot dob és a mozgása is sokkal folytonosabb annál, mintsem "rángatás" lenne....de még nem olvastam el a cikket alaposan, az igaz...ez csak egy kósza gondolat volt. 0158-beer.gif

--------------------
"Rabol a balin."
+Quote Post
Trout Hunter
post 2009.04.19. 22:00
Létrehozva: #43

Regisztrált: 2004. Mar. 12. 19:54
Innen: Abszurdisztán
Azonosító: 36

www.thisisfly.com és a 49-oldal

(a múlt havi szerintem jobb volt 0175-hide.gif )

--------------------
Balázs Zoli

Felborult a biológiai egyensúlyom, üres a hasam, és tele a tököm.............
://www.youtube.com/watch?v=gCs_NQ2Rhqc&feature=related
+Quote Post
Ati
post 2009.04.19. 21:46
Létrehozva: #44

Regisztrált: 2009. Jan. 11. 22:31
Innen: Szlovakia
Azonosító: 1,334

Te en nemtalalom.. sad.gif pontositott link nincs? Vagy hol tudnek rola olvasni? Turhetoen beszelek angolul, de a Long Haul az egy film biggrin.gif csak az jott ki sad.gif Barmi ami legyes volt az double haul volt.

Erdekel a rendszer. szoval ha video nincs is majd kimegyek csapolni a "helyszinre" Mar amugyis turheto a viz...mar csak +1.5 meter 0170-headbang.gif

--------------------
"Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki..."
+Quote Post
kuti
post 2009.04.19. 20:04
Létrehozva: #45

Regisztrált: 2004. Jan. 22. 17:16
Innen: Fejér-Pest
Azonosító: 30

Van itt ez a jó kis pink permites magazin, és a friss számban pedig szó van a hosszú húzásról (long haul, 49. old.), amit a duplahúzással helyez szembe a szerző. ha jól vettem ki, pont nem a gyors és precíz rángatásokon múlik az egész, hanem a folyamatos és elnyúló belehúzásokkal kell operálni. előnye a duplával szemben szerintük pl. szélben jön ki, mert hogy alapvetően a jojószerűen "rángatott" duplahúzás minden ütemben összeomlik, és újjá kell építeni, míg itten meg pont folyamatos a kontroll. valami olyasmi lehet, amiről az ilyen Paul Arden-félék szoktatják le az embereket. tongue.gif persze a szándékos rontott dobás tulajdonképpen egy trükkös dobás, ahogyan az köztudott... és kivételesen nem gúnyolódom wink.gif

erről mit sejtünk? halljam?! valaki próbálja má' ki! én most nem merem, mert pont trágyáztak a réten a biotraktorral... 0136-giggle.gif

--------------------
kuti <°))))><
+Quote Post
Zotyó
post 2009.03.29. 00:02
Létrehozva: #46

Regisztrált: 2007. Feb. 12. 22:29
Innen: budapest Wekerle
Azonosító: 356

IDÉZET(kuti @ 2009.03.28. 23:35) *

Kedves&sup2;zotyó!

.... ez a holnapi lecke, csak akkor neked 2x annyi festőfólia kell, mint a többieknek... devil_v.gif 0136-giggle.gif

Keresztbe vagy hosszában ? 0136-giggle.gif ....nem mindegy.

Ezt a "hátul leteszem a zsinórt" azthiszem nem írta senki , megszívlelem ! 0141-handshake.gif
+Quote Post
kuti
post 2009.03.28. 23:35
Létrehozva: #47

Kedves²zotyó!

Ha minden nagyon klapp, jó adod be az utolsót, és hátra nem engedsz zsineget (bár asszem, ez inkább a shooting témánál kritikus), és jó sikamlós a horgászfelszerelésed, akkor az a 6 kimegy. Én ezt vallom. Addig csináld, míg ki nem megy! Próbálj 15-ről 21-et kitenni, és akkor megsejted, hogy ugye, hogy ki kell mennie!!

Ha vacak a hátralendítsed, akkor meg azt kell gyakorolnod, hogy leteszed hátul, mintha oda pecáznál. Ha egyenes, no hurka, flottul terül, és iránya pont az előrelendítésed egyenesének folytatása (nem szögben dobsz, hanem egyenes mentén), akkor jó, ha nem, akkor hibáztál. Pont ma újságolta el Mauri bácsi az iskolában, hogy az előrelendítés nagyobb energiát kíván, mint a hátra, szóval ha megy az előre, akkor van elég kraftod hátra is bőven, csak a csí elvész a részletekben. Ez a holnapi lecke, csak akkor neked 2x annyi festőfólia kell, mint a többieknek... devil_v.gif 0136-giggle.gif

--------------------
kuti <°))))><
+Quote Post
Zotyó
post 2009.03.28. 21:28
Létrehozva: #48

Végigrágtam magam újra a topikon és rátaláltam vélt hibáimra .
Tehát:- utolsó előrelendítéseim erőlködős rántások (tailing loopom is van bőven)
- hátrafelé is engedek zsinórt , még utoljára is (energia vesztés?)
- a belehúzást korán ( a bot előrelendítésével egyidőben) kezdem
- és hátrafelé kifelé viszem a bot spiccét (még mindig) egy nagy d-t rakva a zsinórba

Mennyi minden tud történni hátul !! biggrin.gif És ez mind egyszerre. blush.gif
+Quote Post
dry
post 2009.03.28. 20:02
Létrehozva: #49

aha

--------------------
dry
+Quote Post
Zotyó
post 2009.03.28. 19:20
Létrehozva: #50

Jössz ? 0139-yes.gif
+Quote Post
dry
post 2009.03.28. 19:10
Létrehozva: #51

Holnap

--------------------
dry
+Quote Post
Zotyó
post 2009.03.28. 19:05
Létrehozva: #52

Sziasztok!

Ma kint voltam délután egy 2 órás tréningen , csak sajnos néha elég erősen fújt a szél , de azért voltak olyan párpercek amikor nem volt erős .
Szóval a 24m-es zsinórom kiterítése volt a cél , ami a hátszél ellenére egyszer sikerült.
Valahogy azt vettem észre hogy nem igazán segített nekem , mert alapból gyenge és dinamikátlan a hátsó terülésem (nagyképűség annak nevezni de ez a legjobb szó rá smile.gif ) és így mégnehezebb volt jól rákészülni egy becsületes előrelndítésre, legalább is nekem.
Inkább gondoltam , próbálgatom hogy belehúzásokkal mekkora zsinórhoszt tudok a levegőben tartani. Nos úgy mértem hogy 18m-t plusz az előkét sikerült akár 8-10 lengetés erejéig a levegőben tartani.
És itt jönnének a kérdéseim :

Mekkora egy (tapasztalat) WF5 zsinór lövőképessége , kvázi egy 24m-es dobáshoz elegendő-e ez a 18m amit én fenttartok és az utolsó előrelendítéssel útjára bocsájtok ?

Tudom hogy technikától zsinórtól és bottól függ ! A bot egy nem sok tartalékkal rendelkező , a zsinór meg egy teljesen átlag WF (talán egy kicsit merev) , én meg én vagyok ! biggrin.gif

Szóval időzzek el az utolsó lendítés megfejtésén , avagy törekedjek arra hogy nagyobb mennyiséget tartsak a levegőbe ?

ÁÁÁÁ ez hosszú és zavaros lett , de hátha érti valaki ? Érti ? biggrin.gif

jav*: visszaolvastam én sem értem.
+Quote Post
mand
post 2009.01.16. 08:12
Létrehozva: #53

Regisztrált: 2005. May. 09. 14:11
Innen: Pécs és pár fényévnyi körzete
Azonosító: 61

IDÉZET(eti @ 2009.01.16. 01:22) *

Nekem is lenne egy kérdésem mint kezdő:

Fej feletti dobásnál (főleg a gyorsabb botnál) úgy előre, mind hátra lendítésnél a "stop" után a bot beremeg. Ez természetes? Ha nem akkor esetleg mi a hiba? unsure.gif

Részben természetes, hisz a bot nem csillapít százról nullára azonnal. De ha jól emlékszem, ennek csökkentésére ajánlja Joan néni, hogy a stop után lazítsunk a fogáson egy pillanatra 0139-yes.gif

--------------------
Precíziós mérleget mindenkinek!!!
+Quote Post
eti
post 2009.01.16. 01:22
Létrehozva: #54

Regisztrált: 2008. Oct. 08. 19:37
Innen: Magyarország/Jászdózsa
Azonosító: 1,265

Nekem is lenne egy kérdésem mint kezdő:

Fej feletti dobásnál (főleg a gyorsabb botnál) úgy előre, mind hátra lendítésnél a "stop" után a bot beremeg. Ez természetes? Ha nem akkor esetleg mi a hiba? unsure.gif

--------------------
Aki a természetet szereti rossz ember nem lehet..... csak csavargó!

http://www.jaszokkincse.hu
+Quote Post
benyus
post 2009.01.05. 23:51
Létrehozva: #55

Regisztrált: 2004. Apr. 28. 13:35
Innen: Hódmezővásárhely
Azonosító: 43

IDÉZET(kuti @ 2009.01.05. 23:44) *

(Benyus, már nemsoká kapod, ígérem, arcom leszakad a szégyentűl)
Ték it ízi, nem lúverseny ez wink.gif

--------------------
"A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért, amik vagyunk."
+Quote Post
kuti
post 2009.01.05. 23:44
Létrehozva: #56

IDÉZET(katka @ 2009.01.05. 20:37) *

Amúgy az avatar-omon a LEGO csákó éppen egy rosszul kivitelezett dupla-húzást mutat be.
Vajon mi a hiba?

MEGVAN! nincs ott a szövegbuborék, amin azt üvölti, hogy KICK IT!!

Annyira frísztájlban nyomja, hogy az előrelendítést sem követi szemmel.. szinte kinéz a kamerába.. büszke a nézése...

nemám, még az is elég baki, hogy 'könyékben' kicsit merev a fiú, ezért a botspicc olyan szép ívet megy, mintha csak körzővel húznám itt a monitoron. emígy cselekedve akkora loopot dobna a valóságban tűzoltónk, hogy ha a vizilovaknak szárnya lenne... bár elég nagy szárny kellene egy akkora állatot a levegőben tartani, szóval azokkal már tényleg nem férne át... jaja, ez rossz példa volt... na mindegy is.

Katica, mivel aberráltad ez a kis gifet? Sok meló volt vele? Megeszküszünk, hogy csinálok neked béle szövegbubit!

(Benyus, már nemsoká kapod, ígérem, arcom leszakad a szégyentűl)

--------------------
kuti <°))))><
+Quote Post
Leslie
post 2009.01.05. 23:32
Létrehozva: #57

Regisztrált: 2007. Oct. 20. 15:25
Innen: Vac , Gyöngyös
Azonosító: 480

IDÉZET(pityu a bogaras @ 2009.01.05. 16:44) *

Ha 23-25m megy kezdőként,akkor TE őstehetség vagy! blink.gif 0139-1-bow.gif
Paul dobó kurzusáig a társaság 99%-nak ez a táv csak álom volt! wink.gif

Szia Bogaras Pityu
Sokan mondták már , hogy nem vagyok egy elveszett gyerek smile.gif de ez nem volt ilyen egyszerű.
Tavaly ősszel fejeztem be a legyező horgászat általános iskolájának 5. osztályát . Ha már így szóba került a dolog
itt szeretném megköszönni osztályfőnökömnek , korrepetáló tanáromnak a sok türelmet ,és segítséget hogy
öt év után leírhattam a következő mondatokat. 0139-1-bow.gif 0139-1-bow.gif 0139-1-bow.gif
"Mi az a dobástáv minél már a 9-3 -ás drift-es dobást érdemes , kell használni? Mert a 10-2-ás dupla húzóssal
is kimegy a zsinór 23-24-25 métert ."

A következő kérdésre ,hogy akkor mi a f 0174-fgfg.gif értetlenkedek a 3-9 órás driftes dobásnál ?
Engem majdnem úgy tanítottak dobni mint Brad Pitt-et a Folyó szeli ketté című filmben , 10-2,10-2,10-2,10-2,
nem volt 3 , még fél három sem de még metronóm sem.Ezért nem értettem a dolgot, de most már világos.
Tavasszal meg már úgyis hatodikos leszek és lehet gyakorolni a 9-3 h drift-es dobást is.
Ha egy kicsit vissza olvasol ahogy a kezdőknek is illik megtalálod a bemutatkozásom.
"Szabad a vásár-/-Üdvözlet-Bemutatkozás-/- Leslie 2007 10 23 / #6
Üdv.

--------------------
Leslie

" A vadon élő hal túl értékes ahhoz , hogy csak egyszer fogják ki "
Lee Wulf
+Quote Post
kharlem
post 2009.01.05. 21:48
Létrehozva: #58

Regisztrált: 2004. Apr. 08. 19:16
Innen: Szeged
Azonosító: 39

Amúgy az avatar-omon a LEGO csákó éppen egy rosszul kivitelezett dupla-húzást mutat be.
Vajon mi a hiba?

Hiba még - az azbesztpulcsi ellenére is -, hogy nem nézte a hátsó fázist. Épp a tűz felé libbent a zsinór és mindjárt el is égett...
+Quote Post
katka
post 2009.01.05. 21:41
Létrehozva: #59

Regisztrált: 2004. Jan. 05. 10:47
Innen: Berettyóújfalu
Azonosító: 18

Benyus!
Ön nyert!

Levi!
Szintén zenész! Érted „Szintén zenész” ez naon jó!!! 0136-giggle.gif

A két fiatal versenyző megkapja az AAPGAI tiszteletbeli Fly Cast Analisator címet.

Levi vazze!
Bikinis csajok így télvíz idején. Nahát. wacko.gif
Amúgy a csávó tűzótó és tűzótás meg nem sétagalopp, oda kell az azbeszt ruci. 0156-muscle.gif

--------------------
+Quote Post
benyus
post 2009.01.05. 21:28
Létrehozva: #60

Regisztrált: 2004. Apr. 28. 13:35
Innen: Hódmezővásárhely
Azonosító: 43

Vajon mi a hiba?

Korai a bal kéz, függőleges botnál kellene indulnia a haul-nak biggrin.gif

--------------------
"A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért, amik vagyunk."
+Quote Post

17 Oldal V < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
5 tag olvassa jelenleg ezt a témát (5 vendég és 0 anonim tag)
0 tag:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019. 07. 20. 17:15