IPB

Emlékeztető!

Üdvözlünk a MűHOSz régi fórumán! Örömmel tájékoztatunk, hogy a Műlegyező Horgászok Országos Szövetségének megújult portálja elérhető a www.muhosz.hu oldalon.

Az aktív fórum a forum.muhosz.hu oldalon működik.Az itt található régi fórumot lezártuk és igyekszünk olvasható állapotban tartani.

Találkozzunk a vízparton!

Üdvözlünk a fórumon! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

3 Oldal V < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> SPEY..., avagy mindent erről a dobástípusról
Marabu
post 2008.02.04. 13:27
Létrehozva: #21

Csoport: Root Admin
Regisztrált: 2004. Mar. 10. 13:35
Azonosító: 37

Asszem ez a kép elmegy ide ...

...és ez is, hogy a kép teljes legyen...

--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
turtlesurf
post 2008.01.23. 11:46
Létrehozva: #22

Nem regisztrált

az biztos, h jós okat tanultunk ismét oktatóúrtól 0137-clapping.gif

egész jólk a képek, a videó is tanulságos... nincs még? biggrin.gif

a club aligat meg atnevezzuk "flycasting training center"nek... devil_v.gif
+Quote Post
mand
post 2008.01.23. 09:33
Létrehozva: #23

Csoport: Tag
Regisztrált: 2005. May. 09. 14:11
Innen: Pécs és pár fényévnyi körzete
Azonosító: 61

IDÉZET(kuti @ 2008.01.22. 15:20) *

Lent voltunk

páradmagammal a Club Aligában kicsit tegnap szpéjelni, meg gyakorolni, meg vakítani (meg szemrevételeztem a helyet ismét, hogy alkalmas-e ertélezni a nagysátor devil_v.gif)...

Készült pár kép, meg egy videó is. Nem túl szépen csinálom rajta, de már akkora a szakállam, hogy igenis nézzétek meg!!! A felvételekért V. Zoli barátom a felelős, épp tegnap dobta az elsőit, egész jól ment neki, hiába, egy oktató géniusz vagyok...

That's very tricky when You use the bitt as an anchor point 0139-1-bow.gif

--------------------
Precíziós mérleget mindenkinek!!!
+Quote Post
kuti
post 2008.01.22. 15:20
Létrehozva: #24

Regisztrált: 2004. Jan. 22. 17:16
Innen: Fejér-Pest
Azonosító: 30

Lent voltunk

páradmagammal a Club Aligában kicsit tegnap szpéjelni, meg gyakorolni, meg vakítani (meg szemrevételeztem a helyet ismét, hogy alkalmas-e ertélezni a nagysátor devil_v.gif)...

Készült pár kép, meg egy videó is. Nem túl szépen csinálom rajta, de már akkora a szakállam, hogy igenis nézzétek meg!!! A felvételekért V. Zoli barátom a felelős, épp tegnap dobta az elsőit, egész jól ment neki, hiába, egy oktató géniusz vagyok...

--------------------
kuti <°))))><
+Quote Post
turtlesurf
post 2008.01.21. 13:53
Létrehozva: #25

Nem regisztrált

értem Főnök úr!

de füvön van lehetőség gyakorolnom sokat:)
akkor hajtom a vizet...juhúúúú devil_v.gif devil_v.gif devil_v.gif devil_v.gif 0136-giggle.gif
+Quote Post
mand
post 2008.01.21. 09:02
Létrehozva: #26

Regisztrált: 2005. May. 09. 14:11
Innen: Pécs és pár fényévnyi körzete
Azonosító: 61

Ezt úgy gondolta, ahogy írja: ha már betonon is tudod, vízen nem lesz gond. Az ziher, hogy a hibáid sokkal inkább kijönnek így, meg utána nagy könnyebség lesz vízen, de szerintem ha nem akarod sírva összetörni a botod másfél hónap felesleges szipi-szopi után, inkább dobálj szarul vízen, mint sehogy betonon blush.gif

--------------------
Precíziós mérleget mindenkinek!!!
+Quote Post
turtlesurf
post 2008.01.21. 08:40
Létrehozva: #27

Nem regisztrált

ezt talaltom a szekszílúpon a szviccs címszó alatt:

My advice, contrary to everyone else's, is to practice your roll and switch casting over grass, concrete, sand; in fact anything but water. Once you have mastered the slip and the forced stop then go find some water and learn how to lift and sweep. If you can't roll cast over grass then you're not slipping. Ironic huh?

ezt mán hogyan gondolhatta??
nem az vót h vízen lehet csak?
píííísz
+Quote Post
turtlesurf
post 2008.01.15. 09:42
Létrehozva: #28

Nem regisztrált

IDÉZET(faresz @ 2008.01.14. 17:50) *

Vagabondhoz milyen zsinórt használsz,lehet azza van a bibi...sztem

oksa, koszi.
SA Companion WF8F-et
a 6os balzeren meg egy angol dt van..

akkor gyakorlas tovabb...
hangloose
+Quote Post
faresz
post 2008.01.14. 17:50
Létrehozva: #29

Regisztrált: 2006. Sep. 21. 12:30
Innen: Nagykanizsa
Azonosító: 278

Ha kinyílik a lúp vagy;
-lefelécsapod a botspicced
-nincs meg a határozott stop -elkened,ellazázod...stb.
-túl hamar rotálsz(\/)nem nyújtod eléggé az előrelendítést pl.: \\/ \\\/ vagy \\\\/

Vagabondhoz milyen zsinórt használsz,lehet azza van a bibi...sztem

--------------------
Titkokat rejt a víz...
+Quote Post
turtlesurf
post 2008.01.14. 14:16
Létrehozva: #30

Nem regisztrált

még egy kis ideát kérek szépen...ahogy telos videon visszaneztem a dobasokat a sion, ugy az tunt fel, h a switch probanal mikor megy elore a zsinor, tul nagy a loop...nem tudom zarni...ez mitol lehet?
az elorelendites ugyanolyan, mint a fej felettinel, igaz?
sőt, meg bele is huzok, de igy sem szep a loop 0170-headbang.gif

köszönöm elore is
+Quote Post
turtlesurf
post 2008.01.14. 13:11
Létrehozva: #31

Nem regisztrált

Safranek...
azt a modszert alkalmazzuk evek ota a kitesurf gyakorlasara mikor sokaig jeg van...csak kicsit nagyobb helyen torunk;)

tudom nem ide tartozik, de felvetem...botokat probalgatok...miert van az, h az 5ös fli-al "ledobom jó sokáig a zsinort", (4-5 tekeres marad meg a dobon) 10bol 4szer, de a 8as vagabonddal pedig csak 10bol 1szer...ez a magas osztalyu botnak tudhato be vagy az en pancsersegemnek?
pedig csinalom botcsere elott amit kuti mondott, hogy kell raerezni a botra...
0141-handshake.gif
+Quote Post
turtlesurf
post 2008.01.14. 10:24
Létrehozva: #32

Nem regisztrált

devil_v.gif

ja mindemellett ott van szereny kis siónk, ott gyakorolgatnek munkaido utan...
de ott sem megy...sad.gif
viszont a balcsin kb 2centis viz van a jegen....az man jo lehet nem de?
devil_v.gif
+Quote Post
Safranek
post 2008.01.10. 15:55
Létrehozva: #33

Regisztrált: 2007. Mar. 24. 11:34
Azonosító: 392

Dobásgyakorlás alternatív és szélsőséges időjárási viszonyok (jelenleg) közt

1. fogj egy fejszét
2. menj a legközelebbi víz(jég)felülethez
3. vágj egy legyezőzsinór+3 méter hosszúságú, kb 3 méter széles léket (lehetőleg deréknál ne mélyebb vízben)
4. vegyél fel annyi gatyát, amennyit a szekrényben találsz, meg még kettőt, aztán rá a gázlót
5. festékbe mártott ujjakkal öltsd magadra a sioux indiánok harci arcdíszét, majd egy csatakiáltással vesd bele magad az imént vágott lék egyik végébe (ha azóta be nem fagyott)
6. most lehetőség nyílik jelen időjárási körülmények közt is gyakorolni, gyorsan, dinamikusan, így lassabban fagysz meg

Ha mindezt a parttól megfelelő távolságban űzöd, nem hallatszanak el addig az "apuu a bácsi a hóban horgászik" és hasonló kijelentések
devil_v.gif laugh.gif 0156-muscle.gif

hajrá 0169-rock.gif

--------------------
- S -

"A mi családunkban sosem volt éles határ a vallás és a műlegyes horgászat közt."

( Folyó szeli ketté )
+Quote Post
faresz
post 2008.01.10. 15:22
Létrehozva: #34

Kedves Jégmezők spéj-lovagja 0139-1-bow.gif

Mielőtt rádhúznák a muszálydzsekit vagy megfojtanád magad egy woodo-castel kint a hóban 0136-giggle.gif leírom én is egyszer;
Havon nem lehet spéjelgetni! sleep.gif Ezért nem terül ki az a snake roll.

Úgy keztem hogy "bent állsz a vízben",és ez a legalapabb alap...az alapok alapja.

wink.gif

--------------------
Titkokat rejt a víz...
+Quote Post
turtlesurf
post 2008.01.10. 13:36
Létrehozva: #35

Nem regisztrált

jók voltak a leírások, köszönöm szépen..

a linket, amit safrenek adott, eleg sokat nezegettem..
ott aprobaltam leirni a mozdulatokat..
a snake roll-t probaltam is dobalas vegen, s nem terult ki..lehet, h mikor hatraviszem, akkor tul alacsony s erotlen a zsinor?

amugy ma megvolt az "apuu a bacsi a hoban horgaszik" eset... komolyan hulyenek neztek, s meg is jegyeztek, h ogy menjek elmeorvoshoz 0139-yes.gif

na köszi a valaszokat,
b
+Quote Post
turtlesurf
post 2008.01.04. 11:57
Létrehozva: #36

Nem regisztrált

Faresz bátyó 0141-handshake.gif

Na, megoldódott a gond, köszönöm szépen..legalabbis mar tudom, h mi a zoka hogy "csomót" dobok...
ahogy kiolvastam soraid kozul, a hatralendites volt rossz, az elorelendites volt rossz, meg minden..
most akkor ezek alapján el kezdem gyakorolni kint a hoban...bar tudom ott nem az igazi, de kutit láttam havon csinalni s ezert bizakodom...

ha a switch megy akkor onnan mar nyert ugy?
egyszer egyszer osszejott, de csak akkor mikor nem figyeltem oda...lehet, h tulgondolkodom a dolgot??? 0107-sweating.gif
na, menek gyakrolni

thnx again:)
hajra virtualis dobálás...
mand után szabadon...:
hmmm - zzs - sssss - sszotty - suhh - wrammm
laugh.gif biggrin.gif laugh.gif biggrin.gif
+Quote Post
faresz
post 2008.01.04. 11:30
Létrehozva: #37

Szia Törtül!
Az elötted képzödő gubancból elég nehéz kitalálni hogy mit és hol rontasz el,de valószinű hogy
az előrelendítésnél keletkeznek a bajok.

Én is azt javaslom hogy gyakorold a switch castet ami egy irányváltás nélküli egyenes spey.
néhány fontos mozzanat a dobásból:
-bent állsz a vízben az elötted kiterülő egyenes és feszes!zsinór felvétele egy folyamatosan gyorsuló mozdulattal kicsit oldalsó bottartással majd egy hirtelen megállítással(kb mintha egy frizbit dobnál magadmögé).A hátralendítés és az előrelendités mindig az elötted kiterülő zsinór irányával legyen párhuzamosan megegyező irányú.A megállítás mindig határozott stopp és zsinórhossztól függöen magasan tartott botspiccel történjen akkor amikor a felvett zsinór végét is látod mozdulni.A megfelelő erővel történő hátralenditésnél a zsinór teljes egészében elemelkedik a vízfelszinről és Te addig magasan tartott spiccel várakozol mig az le nem esék tongue.gif
És itt jön minden spey-jek atyja -az oldalnézetű- Dloop ahol Te es a botod vagytok a "D" szára míg a zsinór a hasát jelöli sleep.gif manapság már V-loopokban is dolgoznak.Na, de ez a családfa kutató kitérő után térjünk vissza a hátrafelé törekvő zsinórra 0107-sweating.gif aaa.... zsinór végét figyelve ami az előkével együtt érinti legelöször ismét a vízet "lehorgonyoz" míg a levegőben lévő zsinór többi része hátrafelé történő dinamikájából eredően mintegy íjjat felhúzván úgymond feltölti a botot.Az elöre lendités mindenkori pillanata zsinórhossztól függetlenűl amikor a zsinór vége a vizet érinti(plassan) melleted/elötted.Ez könnyen érezhető mert ha túl korai az előrelendítés akkor összeesik a dobás,viszont ha lekéstél róla akkor a zsinór túl nagy felületen "ragad" a vízbe és hangosan "szüttyenő" hangot hallat és szintén összeomlik.
Ha nem terül ki szépen a zsinórfigyelj arra hogy mind az elöre,és a hárta lendités folyamatosan gyorsuló mozdulat legyen,valamint az előre lenditésnél ne csapd magad elé a botot,próbáld megállítani a bot spiccet kellően magasan és ezt is szintén határozott stopp alkalmazásával tegyed.

Érdemes az előre lendités mozzanatát egy kicsit meghosszabitani azaz az alkar és a csukló vizszintesen történő előre mozditásával kicsit nyújtani a dobást,mert ez elősegiti a zsinór hosszabb úton történő felgyorsitását és egyenesben tartja a zsinór röpályáját és nem kapaszkodik(taling loop)egymásba azaz nem záródik magában a hurok . Zsinórok fajtánként (wf)ill.fejkiképzésüktől függően nagy szórást mutathat a nyújtás optimális mértéke.

Már megint azon kapom magam hogy virtuális dobást oktatok és megint leírtam egy csomó érthetetlen marhaságot. 0170-headbang.gif

de azé' remélem hogy tudtam segíteni wink.gif

--------------------
Titkokat rejt a víz...
+Quote Post
turtlesurf
post 2008.01.04. 07:56
Létrehozva: #38

Nem regisztrált

gyakorolgattam a dolgot tegnap a Sio zsilipnel...fent...
nekem nem terul ki olyan szepen mint a filmeken...miert van ez?-tudo, mert bena vagyok...de egyebkent?
a spey bot meg zsinor miben kulonbozik a tobbitol?abban csak h DH?
legyet
+Quote Post
kuti
post 2008.01.03. 17:55
Létrehozva: #39

Regisztrált: 2004. Jan. 22. 17:16
Innen: Fejér-Pest
Azonosító: 30

Mekkorát?

Bármekkorát, határ a csillagos ég...
Spey bottal + zsinórral akár 35-40 m, de egykezes cuccal + delta/triangle zsinórral (pl. Wulff TT, Airflo Delta) is simán kimegy a 18-20, vagy mégtöbb.. végtelen... tongue.gif

--------------------
kuti <°))))><
+Quote Post
turtlesurf
post 2008.01.03. 09:18
Létrehozva: #40

Nem regisztrált

ohmy.gif

és ezzel mekkorat lehet dobni?
probalgattam reggel a sion es igazabol olyan 7-8meter jon ki...ez meg gyengus, mi?
de a vegen mikor kezdtem belejonni, tok elveztem 0160-dance.gif
+Quote Post

3 Oldal V < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 tag olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim tag)
0 tag:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019. 07. 19. 09:46