IPB

Emlékeztető!

Üdvözlünk a MűHOSz régi fórumán! Örömmel tájékoztatunk, hogy a Műlegyező Horgászok Országos Szövetségének megújult portálja elérhető a www.muhosz.hu oldalon.

Az aktív fórum a forum.muhosz.hu oldalon működik.Az itt található régi fórumot lezártuk és igyekszünk olvasható állapotban tartani.

Találkozzunk a vízparton!

Üdvözlünk a fórumon! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

12 Oldal V  1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> BALIN, Balinozás, legyek, trükkök, tapasztalatok, (helyek...)...RABOLJON!
Pubi
post 2009.10.19. 09:44
Létrehozva: #1

Csoport: Tag
Regisztrált: 2007. Dec. 12. 18:03
Innen: Szarvas
Azonosító: 519

Megvannak smile.gif
De egyre nehezebb őket csípni, pedig igyekszem.
Amit észrevettem, hogy ahogy egyre hidegebb a víz, egyre nagyobb legyeket is simán leütnek (a kicsik is) a légszebb hétvégi balin egy 10+ centis sztrímerre jött. Tudom, hogy máshol nyáron is mennek a nagy legyek, de nekem nem jöttek be soha igazán (talán csak sötétedés után).
Ja, balinra ezt tessék gyakorolni...2:36-nál (tom, hogy már volt)
http://www.youtube.com/watch?v=Sm_YJhSA6TA

Egyértelműen jobban reagálnak az így húzott légyre, kapáskor pedig az amúgy nekem nagyon nehezen kézreálló "strip strike" teknííkára is rákényszerül az ember...bár az a csukánál fontos igazán, nameg ha a balin odaver, nem nagyon kell "bevágni" 0156-muscle.gif

0158-beer.gif

--------------------
###Tibi###

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
March Brown
post 2009.10.15. 12:58
Létrehozva: #2

Regisztrált: 2006. Dec. 18. 12:28
Azonosító: 314

Nem. tongue.gif

--------------------
"Ördögöt köll!Öt göböly köll Gödöllőről!" (H.G.)
+Quote Post
benyus
post 2009.10.15. 10:42
Létrehozva: #3

Regisztrált: 2004. Apr. 28. 13:35
Innen: Hódmezővásárhely
Azonosító: 43

IDÉZET(Helix @ 2009.10.14. 21:31) *

Levi,
Majd megmutatok neked egy legyet.... wink.gif

Öööö, nem lehetne úgy, hogy nekünk is? wink.gif 0136-giggle.gif

--------------------
"A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért, amik vagyunk."
+Quote Post
naspolya
post 2009.10.14. 22:20
Létrehozva: #4

Regisztrált: 2004. Jan. 05. 13:09
Innen: Anglia/Lincoln
Azonosító: 19

A Balatonon már órákkal a vihar előtt megbolondulnak a balinok. Többször előfordult, hogy a délutáni fürdőzés közepette beleúsztam a balinrajba, szinte szó szerint, mert az amúgy óvatos népség ott tombolt alig néhány méterre a fürdőzőktől. Nos, ilyenkor elég felnézni az égre Keszthely irányába: arrafelé az égalja éppen csak kicsit szürkébb, mint másfelé és rövidesen le is csap a szél a vízre. A balinok pontosabban mutatják, mint a viharjelzés.

Más kérdés, hogy valahogy nem szeretek grafitbottal a kezemben, derékig vízben állva hadonászni, amikor villámok csapkodnak körülöttem.

--------------------
István
+Quote Post
Helix
post 2009.10.14. 20:31
Létrehozva: #5

Regisztrált: 2007. Mar. 24. 00:43
Innen: Település
Azonosító: 390

Levi,

Majd megmutatok neked egy legyet.... wink.gif Nem teljesen saját kreálmány, de a gurgler lett tovább fejlesztgetve. A Sajón óriásit taroltam vele kb. egy hete! Tehát, folyóvízen is működik! sm-rollcast.gif

Pubi,

A vihar MINDIG jó! Az más kérdés, hogy a dobást megnehezíti. A Balcsin a legszebb balinos percek, órák - persze, a vihar utáni esőittas, tükörvizes reggelek mellett - a viharban találtak meg. Jól látod, bátrabbak, ill., sokkal könnyebben tévesztik el, hogy melyik az élő és melyik a mű-hal(légy).
Ezenkívül, a ragadozó testi és szellemi adottságaiban mindig a tömeg (préda) fölött helyezkedik el a piramisban, s ezt "ő" is tudja. Kihasználja a rossz körülményeket, mert "ő" itt is jobb, mint a tápláléka.

Zo'

--------------------

www.malatechwater.com

Member of the DANIELSSON FLY REELS Ambassador Program www.danielsson-flyreels.se

"Közelít a Horizon-hoz a Helix..." /Naplemente műlegyes nyelven/
+Quote Post
Pubi
post 2009.10.14. 14:45
Létrehozva: #6

Volt ma szabad 3 órám és a durvi idő ellenére kibringáztam a folyóra...aszittem csak alibiből. Akkora szél volt hogy az 5öst elő se vettem, egyből a vadölővel nyitottam.
Dobom az örvény felé (teljes esélytelenség nyugalmával) hónom alá kapom a nyelet, húzok egyet-kettőt-hármat-bummm (na jó, ez a "bummm" túlzás, mert csak kis balinfiókák randalíroztak 0136-giggle.gif )...szal csak lestem, de ettek a halak, dobótávolságon kívül meg nagy balinok is rabolgattak. Rendkívül tiszta a víz...lehet ez a sz@r (jó) idő kellett ahhoz, hogy bátrabbak legyenek...
0158-beer.gif

--------------------
###Tibi###

+Quote Post
March Brown
post 2009.10.14. 14:33
Létrehozva: #7

Benyus!
25-ös zsinórnál semmi gond,22-esnél 50-50%,20-asnál viszont 80%-ban mennek a legyek.Az a baj,ha a Dunán lemegy a víz+letisztul,nem hajlandók még a 2 centis legyet sem elkapni.Kizárólag a 10-est,12-est.z meg idétlenül mutat a vastag zsinóronUgyanakkor látom,hogy a nagy melegben pl. a Balatonon tök jól működnek a nagyobb legyek.Ez vonatkozik a felszíni legyekre is.Pacsálhattam én velük,ahogyan akartam a Dunán,mégsem sikerült fognom egyetlen popper féleséggel sem.De asszem más is írta,hogy neki sem jöttek be a felszínt karistoló legyek az Isztroszon.
Ráadásul a botom nem is valami nagyon gyors.
De ezt a RIO gumit megpróbálom.Nem olyan vészes az ára.

--------------------
+Quote Post
mand
post 2009.10.13. 07:32
Létrehozva: #8

Regisztrált: 2005. May. 09. 14:11
Innen: Pécs és pár fényévnyi körzete
Azonosító: 61

IDÉZET(Helix @ 2009.10.12. 18:48) *

Hm? huh.gif

Zo'

Ühüm.
A

--------------------
Precíziós mérleget mindenkinek!!!
+Quote Post
Helix
post 2009.10.12. 17:48
Létrehozva: #9

Hm? huh.gif

Zo'

--------------------

www.malatechwater.com

Member of the DANIELSSON FLY REELS Ambassador Program www.danielsson-flyreels.se

+Quote Post
mand
post 2009.10.12. 14:30
Létrehozva: #10

Horog balinképéről és a hónap 21-ére beköszöntött laza Balaton-parti programomról jutott eszembe, hogy feltegyem a kérdést:
Így a hideg időben a kikötők táján gyülekező sneciket faló balatoni balintónik megfogása léggyel rafináltan kivitelezhető, vagy viszonylag megoldható?
Köszönet előzetesen is!

--------------------
+Quote Post
Fecó
post 2009.09.29. 08:07
Létrehozva: #11

Regisztrált: 2009. Feb. 20. 20:53
Innen: Rákóczifalva (Szolnok)
Azonosító: 1,370

Erről a mindenféleciklonos-sokszínűeges-légnyomásos témáról eszembe jutott egy nyári peca a Zagyván. Egyik nap verőfényes napsütés, meleg idő volt felhők nélkül. Evett a jász láttam jó néhány balint is, szóval úgy ahogy, de élt a víz. Hozzáteszem a balinokat nem volt könnyű megfogni. Én egy darabot sem fogtam (ami nem feltétlenül a balinok hibája blush.gif ). Másnapra megérkezett egy markáns hidegfront. Leesett a hőmérséklet, szürke besimult ég és szitáló eső fogadott. Ugyan azon a szakaszon egy darab jász nem volt, legalább is nem ettek, viszont harsogott a víz a balinrablásoktól. Aznap se sikerült fogni 0170-headbang.gif , de kettő elég komolyan megtépett. Szóval nem igazán értem még a balinok szokásait. Na de majd 70 évesen hátha.

--------------------
Mindenható! Add, hogy akkora halat fogjak, hogy ne kelljen hazudni!
+Quote Post
mand
post 2009.09.29. 07:41
Létrehozva: #12

IDÉZET(benyus @ 2009.09.25. 21:37) *

Én ezekre szoktam ráfogni, ha nem megy: 0136-giggle.gif
- nulla szél, feszített víztükör
- lassú (álló) víz
- túl átlátszó víz
- anticiklonos-magaslégnyomásos-napos-kékeges idő
Aztán lehet, hogy nem... 0114-dull.gif

én szidom még:
- a szelet
- a túl gyors vizet
- a túl zavaros vizet
- a kontraciklonos-alacsonylégnyomásos-felhős-szürkeeges időt is
Amúgy a Dráván szépen lement a víz, tegnap láttam is köbö negyedóránként egy-egy rablást, miközben estefelé végre egy zátonyon ácsorogtam és bazira nem zavart, hogy még csak nincs is kapásom 0146-flower.gif na jó, nagyobb lenne a szám, ha fogtam volna, de így is kerek a világ(om) (+máni pádme hum happy.gif )

--------------------
+Quote Post
benyus
post 2009.09.25. 20:37
Létrehozva: #13

Én ezekre szoktam ráfogni, ha nem megy: 0136-giggle.gif
- nulla szél, feszített víztükör
- lassú (álló) víz
- túl átlátszó víz
- anticiklonos-magaslégnyomásos-napos-kékeges idő
Aztán lehet, hogy nem... 0114-dull.gif

--------------------
"A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért, amik vagyunk."
+Quote Post
March Brown
post 2009.09.25. 13:30
Létrehozva: #14

Azt fejtsük meg,miért lehet,hogy az idáig viszonylag jól kapó balinok szinte keddről szerdára elkezdték fumigálni a legyeket.Akárhová megyek,csak(jó esetben)követik a kicsi,10es és a nagyobb,6os legyeket is,miközben látom,hogy az orrom előtt egészen apró halakat zavargásznak.Szerencsére vezetek naplót,így látom,tavaly ilyenkor bőven jobb volt az eredmény,viszont ebben az időben már pulcsiban kellett horgászni járni,és már nem fürdött senki a Dunában,nem úgy mint még a héten is.Utoljára 2006-ban tapasztaltam ilyet(ugyanilyen kibaszott meleg volt),bár akkor több kapásom akadt,de rengeteg volt a légy mögött a burvány,akár most.
Elképzelhető,hogy ez speciálisan dunai valami,mert szerintem hamarosan megtelik a galéria innen-onnan fogott balinok tömkelegével.
Szóval?Időjárás?Egészen alacsony vízállás?Globális felmelegedés?Ki a ludas?

U.i.:Lehet,hogy az Amuron kellene próbálkozni?

--------------------
+Quote Post
Pubi
post 2009.09.25. 11:11
Létrehozva: #15

IDÉZET(Helix @ 2009.09.25. 11:55) *

Táplálkozási vonalon - mint írtam - igen, de alakiságra kif. a balinra. Ezt már régen láttam, de most megtaláltam: http://www.fliegenfischer-forum.de/amur1.html Inkább az utolsó harmadban láthatók-olvashatóak a "balinos" képe, bekezdések.

Zo'

Ahha-aha...
Ez a "mongolian redfin" jószág télleg nagyon hajaz, persze más, de mégis emlékeztet. Érdekes dolog ez a "mi miből alakult ki és mi lehetetta közös ős" téma.
Ez a jellocsík meg tényleg brutális, már az is ahogy kinéz...

(...szerintem a mi balinunk a legszebb ezek közül...) 0158-beer.gif

--------------------
###Tibi###

+Quote Post
Helix
post 2009.09.25. 10:55
Létrehozva: #16

IDÉZET(CsorbaiB @ 2009.09.25. 09:18) *

Hát igen, mert ugye az említett három faj plankton fogyasztó, csak első faj esetében szerepel némi haltáplálék a listában, ezek inkább talán a gardára emlékeztetnek táplálkozási vonalon.
CSB

Táplálkozási vonalon - mint írtam - igen, de alakiságra kif. a balinra. Ezt már régen láttam, de most megtaláltam: http://www.fliegenfischer-forum.de/amur1.html Inkább az utolsó harmadban láthatók-olvashatóak a "balinos" képek, bekezdések.

Zo'

--------------------

www.malatechwater.com

+Quote Post
CsorbaiB
post 2009.09.25. 08:18
Létrehozva: #17

Regisztrált: 2004. Jan. 08. 10:42
Innen: Gödöllő
Azonosító: 27

IDÉZET(Helix @ 2009.09.24. 17:24) *

Összességében elmondhatjuk, hogy a mi balinunk igencsak hosszú utat járt be nem csak táplálkozásának eltérőségében, de az "Őshaza" távolságából kifolyólag is.

Any thoughts?

Zo'

Hát igen, mert ugye az említett három faj plankton fogyasztó, csak első faj esetében szerepel némi haltáplálék a listában, ezek inkább talán a gardára emlékeztetnek táplálkozási vonalon.
CSB

--------------------
Az élet harc: délelőtt az éhséggel, délután az álmossággal
+Quote Post
Gyuszi az utánpótlás
post 2009.09.24. 18:34
Létrehozva: #18

Regisztrált: 2007. Sep. 09. 10:59
Innen: Veszprém
Azonosító: 465

Nekem a yellowcheek szimpatikus, a többi nekem olyan keszeges, jó persze tudom a sárgapofa (meg a mi balinunk) is ponytféle, na de még is olyan ragadozós, na blush.gif .

--------------------
legyezni jó...és vissza engedem a halat...néha nem... mert a sült hal finom he-he-he
+Quote Post
Helix
post 2009.09.24. 16:24
Létrehozva: #19

Utánanéztem, hogy a mi balinunknak milyen rokonai lehetnek még Oroszo., Kína és Mongólia távoli vidékein.
A Yellowcheek-ről (Elopichthys bambusa) már esett szó, ugyanakkor találtam még vagy három, szintén pontyféle, a balinnal fenotípusosan eléggé szoros rokonságot mutató halat:

Chanodichthys erythropterus (kínai pontyféle, inkább a busákkal mutathat rokonságot): http://www.fishbase.org/summary/speciessummary.php?id=4635

Culter alburnus (adja magát a mi küszünkkel való kapcsolat, de nagyon "balinos" az összkép: http://fishbase.sinica.edu.tw/Summary/Spec...ry.php?id=46708

Culter mongolicus (ez kvázi egy az egyben, mint a mi "hínárlakóink" a Balcsin): http://www.fishbase.gr/summary/SpeciesSumm...name=mongolicus

Összességében elmondhatjuk, hogy a mi balinunk igencsak hosszú utat járt be nem csak táplálkozásának eltérőségében, de az "Őshaza" távolságából kifolyólag is.

Any thoughts?

Zo'

--------------------

www.malatechwater.com

+Quote Post
benyus
post 2009.09.22. 14:33
Létrehozva: #20

IDÉZET(Fecó @ 2009.09.22. 13:27) *

Egész nyáron nem sikerült balint fognom, se a Zagyván se a Tiszán. Pedig próbáltam a különböző vezetési technikákat, meg dobáltam a jobbnál jobb muddlereket, streamereket és nedveseket, de semmi. Most hétvégén is lenn voltam a Zagyván ismét próbáltam balint fogni... sikerült 0137-clapping.gif Méghozzá 8-as rákhorogra kötött rézfejes montanaval huh.gif . Egy nyár kellett hozzá!

Hát ez így van. Az ember egy darabig nem fog unsure.gif aztán onnantól meg egyszercsak igen 0160-dance.gif 0139-yes.gif
Fog az menni mosmá' wink.gif

--------------------
+Quote Post

12 Oldal V  1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 tag olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim tag)
0 tag:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019. 07. 23. 17:21