IPB

Emlékeztető!

Üdvözlünk a MűHOSz régi fórumán! Örömmel tájékoztatunk, hogy a Műlegyező Horgászok Országos Szövetségének megújult portálja elérhető a www.muhosz.hu oldalon.

Az aktív fórum a forum.muhosz.hu oldalon működik.Az itt található régi fórumot lezártuk és igyekszünk olvasható állapotban tartani.

Találkozzunk a vízparton!

Üdvözlünk a fórumon! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

45 Oldal V  1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> A legyező zsinórok!
March Brown
post 2010.02.11. 20:49
Létrehozva: #1

Csoport: Tag
Regisztrált: 2006. Dec. 18. 12:28
Azonosító: 314

Na,ez már nehezebb lesz.Gyere át ide:

www.ceeff.com

--------------------
"Ördögöt köll!Öt göböly köll Gödöllőről!" (H.G.)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Gál
post 2010.02.11. 20:18
Létrehozva: #2

Regisztrált: 2009. Mar. 20. 00:52
Innen: Tatabánya
Azonosító: 1,390

Sziasztok!

Orsóknál is tettem fel hasonló kérdést, viszont a zsinórral is az a gondom, hogy nem tudom milyen méretű, mert használtam kaptam és a tulaja sem volt képben. Ezt utólag ki lehet deríteni? Még kezdő vagyok teljesen csak most ismerkedek a legyezéssel.
Előre is köszi a segítségeteket.

Üdv!
+Quote Post
post 2010.01.24. 07:44
Létrehozva: #3

Regisztrált: 2004. Jan. 29. 19:56
Azonosító: 32

Kösz!

--------------------
+Quote Post
Grizzly
post 2010.01.23. 20:56
Létrehozva: #4

Regisztrált: 2008. Mar. 14. 21:29
Innen: Nagytarcsa
Azonosító: 600

0139-1-bow.gif felraktam a másikba is hátha mást is érdekel.

--------------------
A medve nagyon okos élőlény.Ha álmos alszik de ha nem,nem!
Az élet egy kurva! Aztán megdöglünk!
+Quote Post
post 2010.01.23. 20:43
Létrehozva: #5

Regisztrált: 2004. Jan. 29. 19:56
Azonosító: 32

IDÉZET(Grizzly @ 2010.01.23. 20:25) *

Ré! Ha itt vagy még. Miért írtad azt hogy a süllyedő zsínórokat gyakorlatilag nem kell ápolni? Szerintem ugyanúgy kell csak más anyagokkal. Grizz.

Amiket én használok azok általában az SA termékei: Streamer Express, Streamer Express Clear, Wet Tip Express. Az elsőnél a running line, a másodiknál az egész egy nagyon kemény felületű intermediate zsinór, amit én csak le szoktam tisztítani, de nem kenek rá semmit, mert így jobban süllyed és szerintem nem is igényel ennél több ápolást. A süllyedő részeket szintén csak tisztítani szoktam. A WetTip Express running line-ja úszó, azt ugyanúgy kezelem, mint a normál úszó zsinórt. Egyelőre még el nem kopott egy sem, általában előbb elszakítom valamilyen baleset következtében, vagy a kövek közé akadva annyira megsérül a felülete, hogy "kísérleti" zsinór lesz belőle.
Nyilván nem árt ha valaki lekezeli a direkt süllyedő zsinórokhoz gyártott kencével, de én nem szoktam.

--------------------
+Quote Post
Grizzly
post 2010.01.23. 20:25
Létrehozva: #6

Ré! Ha itt vagy még. Miért írtad azt hogy a süllyedő zsínórokat gyakorlatilag nem kell ápolni? Szerintem ugyanúgy kell csak más anyagokkal. Grizz.

--------------------
+Quote Post
benyus
post 2009.12.17. 21:51
Létrehozva: #7

Regisztrált: 2004. Apr. 28. 13:35
Innen: Hódmezővásárhely
Azonosító: 43

Kössz Mani', így már világos! (ide kéne most egy homlokra csapós gif biggrin.gif )
Valamiért az volt a kényszerképzetem, hogy az úszó zsinórvég célja a kapásjelzés, és a felszínen kéne maradnia, csak így sehogyse állt össze az eszmei mondanivaló. Azért lassan csak leesett, jobb későn mint soha 0136-giggle.gif
Köszönöm a türelmet! 0139-1-bow.gif

--------------------
"A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért, amik vagyunk."
+Quote Post
Helix
post 2009.12.17. 17:32
Létrehozva: #8

Regisztrált: 2007. Mar. 24. 00:43
Innen: Település
Azonosító: 390

Én is használom a booby-t, leginkább balinozni (már nem tudom, hogy ide, vagy az azóta meghalt fórumra raktam-e föl képet a balinos variációmról). Évente kb. az egynegyedét (idén ez kb. 50db volt) booby-val.
Viszont, a globalflyfisher-en megjelent közös irományunkban van róla kép, csak rossz az alant lévő szöveg, asszem.
Mind1, tényleg gyilkos, pláne, ha "diverezve", sink tip-pel kombinálva használjuk.

--------------------

www.malatechwater.com

Member of the DANIELSSON FLY REELS Ambassador Program www.danielsson-flyreels.se

"Közelít a Horizon-hoz a Helix..." /Naplemente műlegyes nyelven/
+Quote Post
manitou
post 2009.12.17. 16:20
Létrehozva: #9

Csoport: MűHOSz Elnökség
Regisztrált: 2005. Oct. 25. 18:46
Azonosító: 71

Benyus,

a booby felfelé törekszik, ennek a törekvésének jobban megfelel egy olyan zsinór, ami szintén
felfelé úsz/na/ik . Az intermediate / süllyedő többi része a zsinórnak folyamatosan viz alatt van, igy
a felhajtó erő alapból arra kényszeriti az úszó zsinórvéget, hogy nehogy jól érezze magát 0136-giggle.gif ..
A nehezebb főzsinór súlya folyamatosan húzza visszafelé a felfelé törekvő booby-t, erre a nehéz
nimfa csak rátesz egy lapáttal. Na és ha ezt az összeállitást plüsz megspékeljük egy kis folyamatos zsinór cibálással....kevés arra úszó hal tud ellenállni.
Ezzel a léggyel egyébként kis hiján kiirtották az Új-Zéland-i folyók halállományát, a booby ki is lett tiltva ezekről a vizekről. Nemrég egy weblapon olvastam erről a csaliról, nemes egyszerűséggel a világ leggyilkosabb legyének nevezték.

A merülő zsinór szerény tapasztalataim szerint amúgy is rontja a kontaktot, de ezen némi gyakorlással
sokat lehet segiteni.

Üdv,

--------------------
"pryncypally for your solace and to cause the helthe of your body and specyally of your soule"-Dame Juliana Berners, 1496
+Quote Post
benyus
post 2009.12.17. 14:25
Létrehozva: #10

Kössz Mani!
De azt még mindig nem értem, hogy miért kell ehhez a mutatványhoz intermediate belly, és úszó tip. A csalivezetés mélységét úgyis a felszínen úszó zsinórvég határozza meg, az intermed. középrésztől csak egy nagy hullám lesz a zsinórban, amiről nem látom be, hogy mire jó azon kívül, hogy rontja a kontaktot. Miért nem lehet egy sima úszó madzaggal megoldani ugyanezt ?

--------------------
"A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért, amik vagyunk."
+Quote Post
manitou
post 2009.12.17. 11:19
Létrehozva: #11

Csoport: MűHOSz Elnökség
Regisztrált: 2005. Oct. 25. 18:46
Azonosító: 71

IDÉZET(benyus @ 2009.12.16. 15:41) *

A Ridge zsinórok körüli témázgatás nyomán körülnéztem az Airflo oldalán. és találtam egy elég fura zsinórt .
A hegye és a running része úszó, a feje meg intermediate. Valami speckó nimfás technikához ajánlják, az úszó tip gondolom a kapásjelzést szolgálja, csak azt nem értem, mi jó lehet abban, hogy elsüllyesztik a zsinór közepét unsure.gif

Szia Benyus,

tavon, nimfa+booby összeállítású legyekkel pecálva jó ez a zsinór.
A tippet végére kerül a booby, elé kb. nyolcvan centivel egy jó nehéz nimfa, ugye ez süllyed először.
A zsinórt apró mozdulatokkal kell rángatni, amitől mindkét légy föl-le mozog (egymással keresztirányban),
és a felúszó booby ellenállhatatlan hatást gyakorol az arra úszkáló pisztrángfélére 0175-hide.gif .
Tavaly nyáron volt alkalmam egy alkalommal próbálni ezt a technikát, nem az a klasszik legyezés,
de mindenesetre sikeres volt.

üdv,

--------------------
"pryncypally for your solace and to cause the helthe of your body and specyally of your soule"-Dame Juliana Berners, 1496
+Quote Post
újonc
post 2009.12.17. 09:29
Létrehozva: #12

Regisztrált: 2009. Oct. 20. 09:02
Azonosító: 1,511

Íííízi srácok ízi! 0158-beer.gif
Na nehogy hajba kapjatok már a gondolataimon... 0136-giggle.gif
Persze,nem fogom sem el, sem ledobni a teljesen jó állapotú mazzagot. 0109-kiss.gif
Én is pénzböl élek. 0136-giggle.gif
Csak dilemmázgatok, mert a legyezés olyan műfaja a horgászatnak,amit egy életen át sem lehet teljességgel megtanulni.
Húúú ez naggyon durva!
+Quote Post
eti
post 2009.12.16. 21:35
Létrehozva: #13

Regisztrált: 2008. Oct. 08. 19:37
Innen: Magyarország/Jászdózsa
Azonosító: 1,265

Grizzly nem értem ezt a negatív hozzáállásodat......... miért akarsz tönkretenni egy 3-5 ezer Ft.-t mikor ugyanezt megtehetnéd egy 15-20 ezres maccaggal is. 0114-dull.gif Nekem is csak három ment gajra az idén, drágább zsinórból már ez egy felső kategóriás bot ára.... 0175-hide.gif

--------------------
Aki a természetet szereti rossz ember nem lehet..... csak csavargó!

http://www.jaszokkincse.hu
+Quote Post
Grizzly
post 2009.12.16. 20:23
Létrehozva: #14

A bot természetesen nem ment tönkre,bár ez nálunk nem természetes biggrin.gif Azsinórt nem fikáztam hanem leírtam hogy mi történt vele. blush.gif Egyébként nekem is van Wf 4 attackom .Második éve nyúzom és működik. 0139-yes.gif Hozzá kell tennem hogy én az idén nagyon sokat dobáltam a hatossal.Szerencsére baromi sokat tudtam pecázni. sm-dob.gif De kipróbálom a Marci módszerét is.Feltekerem ,keveset használom és megnézem lesz e probléma vele.Pl az a három zsinór amit két hete vettem teljesen jók.Szinte újak,semmi bajom velük. devil_v.gif Egyébként ha tellne rá akkor sem vennék a dzsungelpecához 10-12 ezres zsinórt.

--------------------
+Quote Post
benyus
post 2009.12.16. 15:41
Létrehozva: #15

A Ridge zsinórok körüli témázgatás nyomán körülnéztem az Airflo oldalán. és találtam egy elég fura zsinórt .
A hegye és a running része úszó, a feje meg intermediate. Valami speckó nimfás technikához ajánlják, az úszó tip gondolom a kapásjelzést szolgálja, csak azt nem értem, mi jó lehet abban, hogy elsüllyesztik a zsinór közepét unsure.gif

--------------------
+Quote Post
benyus
post 2009.12.16. 13:11
Létrehozva: #16

IDÉZET(Marci @ 2009.12.16. 12:26) *

nekem is van vision attack wf4f zsinórom, és
semmi baja nincs. ritkán használom, de meg vagyok elégedve vele.

Nyilván annak megy tönkre hamarabb, aki használja, nem annak, aki nagyritkán előveszi smile.gif

IDÉZET(újonc @ 2009.12.16. 12:11) *

Azon gondolkodom milyen,és hanyas zsinórt vegyek a másik dobra ehhez az 5 ös pecához?
Esetleg 4 eset?Apróbb száraz legyekhez,nimfákhoz? Vagy inkább 6 ost nagyobb streamerekhez

Próbáld ki a botot ilyennel is, meg amolyannal is, és olyat vegyél, amivel jól műxik.

--------------------
+Quote Post
Marci
post 2009.12.16. 12:26
Létrehozva: #17

Regisztrált: 2007. Apr. 23. 09:19
Azonosító: 403

IDÉZET(újonc @ 2009.12.16. 12:11) *

Na akkor csak lecserélem tavaszra ezt a zsineget!
Igaz én nem vettem rajta észre még felületi hibákat,de csak nyár végétől kezdtem nyüstölni, vigyázva.
Na de nehogy már! Ilyen kaki madzaggal bajlódjak ha van jobb? 0137-clapping.gif 0160-dance.gif sm-git.gif

szia újonc!
ha van spéci cuccod, írd meg, szólok Grizzlynek, hogy fikázza le,
amikor meg majd kidobnád, szólok, hogy nekem pont jó lenne...

szerintem akkor kell kidobni valamit, ha már nem jó, és nem akkor,
ha másnak nem tetszik. nekem is van vision attack wf4f zsinórom, és
semmi baja nincs. ritkán használom, de meg vagyok elégedve vele.

egyébként láthatod, Grizzly sem a minőség felé mozdult el, hanem
belement egy ismeretlen noname olcsó zsinórba, attack-fele áron...

ha viszont zsinórfetisiszta vagy, akkor nem akadékoskodok!

bocs, és üdv: hm.

--------------------
"Vizek kísérik életem."
(Folyó szeli ketté)
+Quote Post
újonc
post 2009.12.16. 12:11
Létrehozva: #18

Regisztrált: 2009. Oct. 20. 09:02
Azonosító: 1,511

Na akkor csak lecserélem tavaszra ezt a zsineget!
Igaz én nem vettem rajta észre még felületi hibákat,de csak nyár végétől kezdtem nyüstölni, vigyázva.
Na de nehogy már! Ilyen kaki madzaggal bajlódjak ha van jobb? 0137-clapping.gif 0160-dance.gif sm-git.gif

Azon gondolkodom milyen,és hanyas zsinórt vegyek a másik dobra ehhez az 5 ös pecához?
Esetleg 4 eset?Apróbb száraz legyekhez,nimfákhoz? Vagy inkább 6 ost nagyobb streamerekhez, sűlyedővégűt? wacko.gif

IDÉZET(Grizzly @ 2009.12.15. 19:21) *

Nekem teljesen kinyíródot egy év alatt az attack amit a benyustól vettem a bottal együtt.Kezeltem minden horgászat után. 10és20 méter között 5miliméterenként magig betörve.Nem lehet attól hogy nagyon rászoktam a duplázásra és gyakorlatilag 10m-re is dublahúzva dobok.Valahogy pontosabbnak érzrm a dobást.Ebből következik hogy gyakorlatilag folyamatosan súrlódik a zsinór,míg más kidobja és a kintlévő zsinórt rakja ide -oda.

Hogy is van ez?A bot is kinyíródott,vagy csak a madzag amit a bottal együtt vettlél?
+Quote Post
Grizzly
post 2009.12.16. 09:24
Létrehozva: #19

megvenném én a drágábbat ha tudnám hogy nem basz...m szét a Zagyva-Tarna pokolban. úgyhogy most 12 dolcsis zsinórokat vettem.

--------------------
+Quote Post
eti
post 2009.12.15. 22:16
Létrehozva: #20

Regisztrált: 2008. Oct. 08. 19:37
Innen: Magyarország/Jászdózsa
Azonosító: 1,265

Mondjuk egy év alatt nekem is tönkre ment..... de azt betudtam annak, hogy alig tisztítottam és heti 4-5 alkalommal használva volt gazba-nádba,..... néha vizet is ért 0175-hide.gif

--------------------
Aki a természetet szereti rossz ember nem lehet..... csak csavargó!

http://www.jaszokkincse.hu
+Quote Post

45 Oldal V  1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 tag olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim tag)
0 tag:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019. 07. 23. 19:27