IPB

Emlékeztető!

Üdvözlünk a MűHOSz régi fórumán! Örömmel tájékoztatunk, hogy a Műlegyező Horgászok Országos Szövetségének megújult portálja elérhető a www.muhosz.hu oldalon.

Az aktív fórum a forum.muhosz.hu oldalon működik.Az itt található régi fórumot lezártuk és igyekszünk olvasható állapotban tartani.

Találkozzunk a vízparton!

Üdvözlünk a fórumon! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

7 Oldal V « < 3 4 5 6 7 >  
Reply to this topicStart new topic
> Csuka
Helix
post 2009.10.07. 18:25
Létrehozva: #81

Csoport: Tag
Regisztrált: 2007. Mar. 24. 00:43
Innen: Település
Azonosító: 390

IDÉZET(mand @ 2009.10.07. 18:37) *

Én szintén ilyen bottal csukázom és bőven elég, csak vigyázni kell a légy súlyára. Főleg marabút használok hozzá, meg kakastollat, bucktailt.
Ööö.. PONT ezek az anyagok - meg a szintetikusak - , melyek jelentősen "könnyítenek" egy csukalegyen. Lásd Whitlock Pike fly, Deceiver, Pike muppet stbstb. A nyúlszőr, mely ha megszívja magát vízzel, akkor olyan, mintha egy féltéglát fordítanál át a levegőben (Persze, nem véletlenül tartják, hogy a csukánál nem is a hal ereje, nagysága az, ami befolyásolja a zsinórosztályt, hanem a felhasználható legyek anyagának, méretének széles spektruma).
Ezekre a legyekre 80+centiig mindenféle jött.... A 10 cm-es méret még bőven dobható 7essel ezekből az anyagokból és azért a "nagy hal-nagy légy" szerintem csak egyirányban igaz, miszerint a 30cm-es zonkerre nem csap le a 8 centis sügér 0136-giggle.gif viszont a nagy bot nagy fáradás tutin beüt. E
A tálalás és a pontos dobás az első, utána a légy mérete. Ugyanakkor, ne adja az ég, hogy a pici legyedet egy, akárcsak kilós csux torkából kelljen kibányásznod, mer' biztos akkor hagytad otthon a szájfeszítőt, érfogót, miegymást. devil_v.gif
Ja és Climax hardmonóval is elboldogultam, ráadásul csak 0,35-ös volt tavaly, minden fogás után újra kellett mondjuk kötni (erre a vastagságra simán lehet közvetlenül kötni gányolás nélkül) és elismerem, hogy mákom is lehetett, de ezek után az idei évnek is HM-val vágok neki (most max vastagságban, ami tök jó bokorugrónak is).
Gondolom, nem 0,35mm-esre gondolsz, mer' olyan nincs, hanem 30-35 librásra...
Amúgy kapocsnak meg bevált a Rapala és azt is gyakran ellenőrzöm.
Végre jön a lehűlés 0156-muscle.gif

Zo'

--------------------

www.malatechwater.com

Member of the DANIELSSON FLY REELS Ambassador Program www.danielsson-flyreels.se

"Közelít a Horizon-hoz a Helix..." /Naplemente műlegyes nyelven/
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
eti
post 2009.10.07. 18:13
Létrehozva: #82

Regisztrált: 2008. Oct. 08. 19:37
Innen: Magyarország/Jászdózsa
Azonosító: 1,265

Kapocs helyett én kicsi "kulcs karika"-át használok. Az tuti nem nyílik ki 0156-muscle.gif

--------------------
Aki a természetet szereti rossz ember nem lehet..... csak csavargó!

http://www.jaszokkincse.hu
+Quote Post
ha12
post 2009.10.07. 17:56
Létrehozva: #83

Regisztrált: 2006. Jun. 17. 16:19
Innen: Nagykanizsa
Azonosító: 232

IDÉZET(Cefi @ 2009.10.07. 14:12) *

Sziasztok!

Tanácsot kérnék: mivel lassan itt a szezon, és nekem egyelőre csak 6/7-es az erősebbik legyesbotom (a zsinór WF7F), eléggé korlátozott a szóbajöhető legyek száma, viszont szeretnék már idén belekóstolni a csukalegyezésbe. Milyen anyagokból, milyen méretben kössek? Ha konkrét légytípusokat javasolnátok, nagyon nagy segítség lenne. Köszönöm előre is!

Szia.Sztem kössél poppert.Könnyű és fogós sztem.Én pl egy 5-6 ossal csukázom igaz 2,5 kilósnál /52cm/ nagyobbat nem fogtam de ekkorákból többet is kiszedtem a vízből,és érzésem szerint meg sem kottyant a botnak.Hozzá teszem mindenki azzal nyomja amivel akarja és én nem akarok másfél méteres csukát fogni megelégszem ezekkel a 2,5 kilósokkal csak sok legyen belőlük sm-git.gif .Üdv András.
+Quote Post
Pubi
post 2009.10.07. 17:48
Létrehozva: #84

Regisztrált: 2007. Dec. 12. 18:03
Innen: Szarvas
Azonosító: 519

Na jóvan...de amikor megrántasz a vízben egy 15 centis zonkert, na az vizuális orgazmus 0136-giggle.gif

0158-beer.gif

--------------------
###Tibi###

+Quote Post
mand
post 2009.10.07. 17:37
Létrehozva: #85

Regisztrált: 2005. May. 09. 14:11
Innen: Pécs és pár fényévnyi körzete
Azonosító: 61

Sziasztok!

Tanácsot kérnék: mivel lassan itt a szezon, és nekem egyelőre csak 6/7-es az erősebbik legyesbotom (a zsinór WF7F), eléggé korlátozott a szóbajöhető legyek száma, viszont szeretnék már idén belekóstolni a csukalegyezésbe. Milyen anyagokból, milyen méretben kössek? Ha konkrét légytípusokat javasolnátok, nagyon nagy segítség lenne. Köszönöm előre is!

Én szintén ilyen bottal csukázom és bőven elég, csak vigyázni kell a légy súlyára. Főleg marabút használok hozzá, meg kakastollat, bucktailt. Ezekre a legyekre 80+centiig mindenféle jött.... A 10 cm-es méret még bőven dobható 7essel ezekből az anyagokból és azért a "nagy hal-nagy légy" szerintem csak egyirányban igaz, miszerint a 30cm-es zonkerre nem csap le a 8 centis sügér 0136-giggle.gif viszont a nagy bot nagy fáradás tutin beüt. E
Ja és Climax hardmonóval is elboldogultam, ráadásul csak 0,35-ös volt tavaly, minden fogás után újra kellett mondjuk kötni (erre a vastagságra simán lehet közvetlenül kötni gányolás nélkül) és elismerem, hogy mákom is lehetett, de ezek után az idei évnek is HM-val vágok neki (most max vastagságban, ami tök jó bokorugrónak is). Amúgy kapocsnak meg bevált a Rapala és azt is gyakran ellenőrzöm.
Végre jön a lehűlés 0156-muscle.gif

--------------------
Precíziós mérleget mindenkinek!!!
+Quote Post
Cefi
post 2009.10.07. 17:34
Létrehozva: #86

Regisztrált: 2009. Mar. 24. 19:27
Innen: Budapest/Kiszombor
Azonosító: 1,397

Köszönöm! 0139-1-bow.gif

--------------------
"Azt hittem, a sapkámat is viszed a horoggal!"
+Quote Post
Helix
post 2009.10.07. 17:14
Létrehozva: #87

Sziasztok!

Vételezz egy #7-es Wulff Predator Tapert, mert egy intermediate-fejű zsinórral könnyebb a nagyobb, szélérzékeny legyeket dobni (ez általánosan igaz minden süllyedő zsinórra, ill. ilyenkor nem kell feltétlenül súlyozni a legyeket - kevésbé fog rángatni - , persze, van, mikor nem árt). Ezenfelül, a már említett deceiver mellett ajánlanám a seaducer kül. variációit, a pike muppet-et, a half&half clouser-t, a kül. diver-eket, Whitlock pike streamer-t, vagy a kül. skandináv típusú csukalegyeket (főleg a Balti-tengerre fejlesztgették őket, relatíve kicsi a légellenállásuk, szélben is jól dobhatók és javarészt szintetikus anyagból vannak). A lényeg, hogy kerüld a nyúlszőr alkalmazását.

Zo'

P.S.: Ja, szerintem is strucc. sleep.gif

--------------------

www.malatechwater.com

Member of the DANIELSSON FLY REELS Ambassador Program www.danielsson-flyreels.se

+Quote Post
szabó levi
post 2009.10.07. 16:04
Létrehozva: #88

-déli rabszolgatartó-

Regisztrált: 2006. Sep. 28. 21:14
Innen: nagykanizsa
Azonosító: 282

szerintem is (vagy emu...) 0139-yes.gif rolleyes.gif

--------------------
sabu levente

...a döglött hal nem rak ikrát...
...de a sült hal finom...

+Quote Post
Leslie
post 2009.10.07. 14:52
Létrehozva: #89

Regisztrált: 2007. Oct. 20. 15:25
Innen: Vac , Gyöngyös
Azonosító: 480

"[quote name='Pubi' date='2009.10.07. 14:41' post='24968']
Vagy ilyesmi, bár ilyet én még nem kötöttem, de ennek az lenne a lényege, hogy ne kelljen nehéz cuccot használni:
http://www.visionflyfishing.hu/images/stor...k/fehova_21.jpg

és itt én is feltennék én is egy kérdést. Ez a légy milyen tollból van?....sima hosszú kakas lenne? unsure.gif "

Szerintem festett struc toll.
Üdv.

--------------------
Leslie

" A vadon élő hal túl értékes ahhoz , hogy csak egyszer fogják ki "
Lee Wulf
+Quote Post
Pubi
post 2009.10.07. 13:41
Létrehozva: #90

Sziasztok!

Pl szerintem a lefty's deceiver könnyen dobható és működhet is.
Vagy ilyesmi, bár ilyet én még nem kötöttem, de ennek az lenne a lényege, hogy ne kelljen nehéz cuccot használni:
http://www.visionflyfishing.hu/images/stor...k/fehova_21.jpg

és itt én is feltennék én is egy kérdést. Ez a légy milyen tollból van?....sima hosszú kakas lenne? unsure.gif

Nem is megyek bele mélyebben, mert vannak azért itt hiteles csukás arcok is. sleep.gif

--------------------
###Tibi###

+Quote Post
Cefi
post 2009.10.07. 13:12
Létrehozva: #91

Regisztrált: 2009. Mar. 24. 19:27
Innen: Budapest/Kiszombor
Azonosító: 1,397

Sziasztok!

--------------------
"Azt hittem, a sapkámat is viszed a horoggal!"
+Quote Post
Pubi
post 2009.10.06. 18:59
Létrehozva: #92

Abban Rének igazát érzem, hogy ha nem is a leggyorsabb, de mindenféleképpen a legmegbízhatóbb és legfinomabb légyvezetést teszi lehetővé, ha közvetlenül kötjük a legyet... 0158-beer.gif

--------------------
###Tibi###

+Quote Post
Ati
post 2009.10.06. 18:45
Létrehozva: #93

Regisztrált: 2009. Jan. 11. 22:31
Innen: Szlovakia
Azonosító: 1,334

En a Gull 25kg kapcsait hasznalom. Kicsit vaskos, de egyenlore nem zavarta a halat. A gyengebbek azok emlitesre sem meltoak, de ez mindent vitt eddig, a 22kgs spider hamarabb szakad minthogy ez kinyuljon. Ahhoz kepest eleg oocsoooo. Ha droteloket veszek azonnal erre cserelem az eredeti kapcsokat.

--------------------
"Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki..."
+Quote Post
sajomenő
post 2009.10.06. 18:35
Létrehozva: #94

Regisztrált: 2005. Dec. 28. 17:42
Innen: Miskolc
Azonosító: 124

Én saját magamnak szoktam krimpelni az előkét fox drótból!
Eddig baj nem volt vele!
A berkley kapcsokat meg csak ajánlani tudom eddig még nem nyílt ki! 0156-muscle.gif

--------------------
SAJÓmenő
+Quote Post
post 2009.10.06. 09:30
Létrehozva: #95

Regisztrált: 2004. Jan. 29. 19:56
Azonosító: 32

IDÉZET(Pubi @ 2009.10.06. 09:21) *

Csukázzunk már egy kicsit...

Én (ahogy többen is javasolták) nem tököltem az előkével. 60as damil, majd drótelőke, de felmerült bennem, hogy mi az a min/max hossz a drótelőkénél ami praktikus, esetleg a légy mozgását befolyásolhatja. Néztem külföldi videókat ahol feltűnően hosszú a "drót".
Más. A gyári előkén egy fos kapocs van. Adja magát a kérdés...
0158-beer.gif sm-dob.gif

50-55-ös monofil (Maxima Clear vagy Chameleon) zsinórtípustól függő hosszban és kb. fél méter Tyger, a légy szigorúan csak kötve, minden kapocs kinyílik lengetés közben előbb-utóbb, aztán már csak szerencse kérdése, hogy egy akadóban vagy egy hal szájában marad-e a légy. Tegnapelőtt megint szóba került a hardmono-drót téma Péter barátommal horgászva. Azt már ő is kénytelen elismerni, hogy a hardmono-t elvágja a csuka. Persze csak 20-50-ből egy, az viszont jó hal lesz valószínűleg. Szerinte ennyi belefér. Szerintem nem. A normális drótelőke sem zavarja a csukát, viszont biztonságos és nem kell hozzá mindenféle szirszar kapcsokat használni, a rá kötött csomók pedig nem akkorák, mint egy borsószem.

--------------------
+Quote Post
Pubi
post 2009.10.06. 09:12
Létrehozva: #96

IDÉZET(Helix @ 2009.10.06. 09:47) *

Én háromféle előkét használok:

-Úszó zsinórra: Spec. Roman Moser-féle 6ft hosszú sodrott (!), sűllyedő előke a végén egy, kb. 20-25 centis köthető drót (Tyger). Mindent visz! Aki elsősorban úszó zsinórral szeret horgászni, a sűllyedő előke miatt Mo. átlag csukás vizeiben is jól elboldogul vele akár - főként - súlyozott, akár súlyozatlan léggyel.

-Intermediate, vagy int. végű zsinórok: 60 cm hosszú Mason, vagy Climax 30 librás hardmono (a Pikemono-márkájú nekem nem jött be; szétcsúszik rajta a perfection loop... huh.gif egyszerűen xar, lehet, hogy fém gyorsszorítóval jó, de azt nem szeretem). T'án, ezt használom a legtöbbször.

-Úszó zsinór, középgyorsan sűllyedő minitip (1,5 m; 2,5 m) fejrésszel: 2-2,5 méteres előke, melyből 25-30 cm a 30 librás HM, a többi 0,45 Stroft ABR. Ezt az összeállítást nagy, diver-típusú legyekhez használom, ahol a húzások között hosszabb szünetet tartva, hagyom, hogy a diver felússzon, miután a minitip a behúzás hatására a méylbe rántotta (gyilkos kombó).

A köthető drótnál kötöm, a többinél egy JÓ kapcsot használok, melyet némiképp' átalakítottam, hogy JOBB legyen (így is csak kb. 90%-os megoldás, kötni jobb). cool.gif

Zo'

Ez kielégítő válasz 0158-beer.gif
Az utolsó mondatodat kifejtenéd bővebben?

--------------------
###Tibi###

+Quote Post
Helix
post 2009.10.06. 08:47
Létrehozva: #97

Én háromféle előkét használok:

-Úszó zsinórra: Spec. csukázó előke (Roman Moser), 6ft hosszú, sodrott (!), a végén egy, kb. 20-25 centis köthető drót (Tyger). Mindent visz! Aki elsősorban úszó zsinórral szeret horgászni, a süllyedő előke miatt Mo. átlag csukás vizeiben is jól elboldogul vele akár - főként - súlyozott, akár súlyozatlan léggyel.

-Intermediate, vagy int. végű zsinórok: 60 cm hosszú Mason, vagy Climax 30 librás hardmono (a Pikemono-márkájú nekem nem jött be; szétcsúszik rajta a perfection loop... huh.gif egyszerűen xar, lehet, hogy fém gyorsszorítóval jó, de azt nem szeretem). T'án, ezt használom a legtöbbször.

-Úszó zsinór, középgyorsan süllyedő minitip (1,5 m; 2,5 m) fejrésszel: 2-2,5 méteres előke, melyből 25-30 cm a 30 librás HM, a többi 0,45 Stroft ABR. Ezt az összeállítást nagy, diver-típusú legyekhez használom, ahol a húzások között hosszabb szünetet tartva, hagyom, hogy a diver felússzon, miután a minitip a behúzás hatására a mélybe rántotta (gyilkos kombó).

A köthető drótnál kötöm, a többinél egy JÓ kapcsot használok, melyet némiképp' átalakítottam, hogy JOBB legyen (így is csak kb. 90%-os megoldás, kötni jobb). cool.gif

Zo'

--------------------

www.malatechwater.com

+Quote Post
Pubi
post 2009.10.06. 08:21
Létrehozva: #98

Csukázzunk már egy kicsit...

Én (ahogy többen is javasolták) nem tököltem az előkével. 60as damil, majd drótelőke, de felmerült bennem, hogy mi az a min/max hossz a drótelőkénél ami praktikus, esetleg a légy mozgását befolyásolhatja. Néztem külföldi videókat ahol feltűnően hosszú a "drót".
Más. A gyári előkén egy fos kapocs van. Adja magát a kérdés...

0158-beer.gif sm-dob.gif

--------------------
###Tibi###

+Quote Post
Ati
post 2009.03.23. 16:18
Létrehozva: #99

Regisztrált: 2009. Jan. 11. 22:31
Innen: Szlovakia
Azonosító: 1,334

Ezen halak ivasa nalunk mar elkezdodott folyovizen is!!! Epp vasarnap neztem egy part ahogy veri a kubikba folyo kanalist a Vag szelenel.

Tuti a tejes volt a kisebb, szoval mint a sullore rajuk sem igaz, hogy csakis nagyobb parral hajlandoak "arra".

--------------------
"Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki..."
+Quote Post
katka
post 2009.01.07. 09:51
Létrehozva: #100

Regisztrált: 2004. Jan. 05. 10:47
Innen: Berettyóújfalu
Azonosító: 18

IDÉZET(benyus @ 2009.01.07. 09:24) *

Horgásztál már vele? Mi a tapasztalatod, nem csúszik/csavarodik el így a szőrcsík, hogy nincs hátul lekötve a horog szárához?

1x próbáltam a Berettyón. Nem csavarodik. Amúgy a Buctail is satbilizálja az úszását. Sajna mire megálmodtam kopogós lett a vizek többsége. Várom az olvadást. Amúgy kötöttem egy oan változatot is, amin az öböl elött is lekötöttem a zonkert és úgy vettem észre, hogy tök felesleges.

Az tény hogy hal még nem látta őket. blush.gif

--------------------
+Quote Post

7 Oldal V « < 3 4 5 6 7 >
Reply to this topicStart new topic
2 tag olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim tag)
0 tag:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019. 07. 19. 09:22