IPB

Emlékeztető!

Üdvözlünk a MűHOSz régi fórumán! Örömmel tájékoztatunk, hogy a Műlegyező Horgászok Országos Szövetségének megújult portálja elérhető a www.muhosz.hu oldalon.

Az aktív fórum a forum.muhosz.hu oldalon működik.Az itt található régi fórumot lezártuk és igyekszünk olvasható állapotban tartani.

Találkozzunk a vízparton!

Üdvözlünk a fórumon! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

4 Oldal V « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Vas megyei Rendezvény
horog
post 2006.08.16. 19:41
Létrehozva: #61

Csoport: Tag
Regisztrált: 2004. Jan. 07. 17:00
Innen: budapest
Azonosító: 26

NINI,

jól beszélsz.

ha lehet, összekell boronálni a dolgokat.
ott a "hatalom" unsure.gif , itt a lelkesedés és a tapasztalat.
rajtu(n)k múlik.

--------------------
"Rabol a balin."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pityu a bogaras
post 2006.08.16. 19:38
Létrehozva: #62

Regisztrált: 2005. Sep. 08. 23:36
Innen: Budapest-Ipoly part
Azonosító: 68

Kampó!

Nálad a pont! smile.gif cool.gif

--------------------
GÖRBÜLJÖN!!!

PITYU

A SAS nem kapkod legyek után!!!
http://ipolypartibogarasok.blogspot.com/
+Quote Post
NiNi
post 2006.08.16. 19:37
Létrehozva: #63

Regisztrált: 2006. Feb. 14. 19:56
Innen: Budapest
Azonosító: 178

Aranyszőrű Miki!
Én még nem olvastam, hogy bojkottálni akarjuk ezt a versenyt!! Ismerem Frank véleményét erről az egészről, mert pont egy asztalnál ültünk az egyik bevásárló központban, többedmagunkkal amikor ez a téma felmerült. Akkor is és most is egyetértek Vele! Egyszerűen le kell ülni a kerekasztalhoz, hogy megtudjuk mi az ami mindenkinek jó! Lehetne ez a kerekasztal, a verseny is!! Lebonyolítottunk az elmúlt időszakban egy-két versenyt Mi is. Osszuk meg a tapasztalatokat és ami a legfontosabb, hogy ne "csak így személytelenül" a neten, közvetett formában hanem személyesen BESZÉLGESSÜNK vagy VITATKOZZUNK ( ami, mint köztudott: érvek és ellenérvek felsorakoztatása, amit konkluzió követ). Mindenkinek ellenérzése van attól, hogy egy megmérettetésen dőljön el, hogy ki képviselheti kis Hazánkat a határainkon túl. Miért nem kérdezzük meg Tőlük ezt. Lehet, hogy tudnának elfogadható magyarázatot adni. Egyébként lehet, hogy elfogult vagyok, de az amit Dry "összehozott", -mint kvalifikációs szabály- nekem igazságosabbnak, elfogadhatóbbnak tűnik!! Nem haza beszélek, bármikor átadom a helyem annak aki jobb vagy jobban ismeri azt a vizet nálam, ahol éppen a soros megmérettetésre sor kerül!! Én még mindig azt mondom: kezdjünk új lapot és hozzunk össze egy találkozót.

--------------------
NiNi

The Lord of the Flies, avagy a Legyek Ura.
+Quote Post
horog
post 2006.08.16. 19:34
Létrehozva: #64

Nekem ez a "válogatottság" büzlik.
leginkább az "automatikusan bekerül..." kitétel miatt.

egy versenyen nem lehet eldönteni, hogy kibôl lehet sikeresebb versenyzô(és itt nem "jobb horgászt" írtam szándékosan). legalább egy év folyamatos versenyzés kell.

az igazán nagyszerü, hogy egy jó pecás kipecázza bárki szemét azon a hazai(domolykós-balinos-jászos...akármilyen)vizen, amin éjt nappallá téve "edz", de tudjuk, hogy a vb-ket -de az eb-ket se- domis pályán rendezik. mivan, ha emberünk életében elôször áll péres-pisztrángos vízben? valszín?leg nem sok lövése lesz a dologhoz. ha igazán jó pecás, akkor viszonylag gyorsan tud adaptálódni a szituhoz, de nyerési esélye nem sok.

ez az egész egy kicsit elkeserítô.
annyira nyilvávaló, hogy a szándék nem a "A rendezvény elsődleges célja a legyezőhorgászat, és a pisztránghorgászat sportszerű, kultúrált horgászatának népszerűsítése"... unsure.gif

úgyhogy én, Hárságyi Péter kvázi bojkottálom a részvételt. és nem a mohoszos versenyzôk miatt. hanem a mohosz módszere miatt.

a sok máz és negédeskedés alól eddig még mindig elôtünt egy egészen másképp értelmezhetô szándék.

ha "sok a félreértés és tévhit"... unsure.gif , AKKOR IGAZÁN JÓ LENNE, HA NEM MENNE TOVÁBB A KÖDÖSÍTÉS a mohosz részérôl.

valaki monja meg a tutit.

a vasi vizekre pedig elmentem már és még fogok is menni.
mint legyezôhorgász. nem mint versenyzô.

nekem az a tudat is elég, ogy egy qrvajó hangulatú versenyen egy világbajnok mögött ötödikként végezhettem.
és azon a versenyen a BARÁTAIMMAL vettem részt. mint ahogy az eddigi MÜHOSZOS versenyeken is mondhatjuk ezt- baráti összejövetelek voltak. az, hogy az ország legtávolabbi zugából is eljönnek emberek, hogy zuhogó esôben együtt legyenek és pecázzanak, az a komoly dolog.

és ez többet ér bármilyen francos-flancos nemzeti válogatottságnál.

ez az ami a mohosznak NINCS.

--------------------
"Rabol a balin."
+Quote Post
Flywalker
post 2006.08.16. 19:30
Létrehozva: #65

Nem regisztrált

IDÉZET(katka @ 2006.08.16. 16:08) *

Hali!
Egy verseny alapján kijelölni a nemzeti válogatottat? Szerintem nagy felelőtlenség.
Például a Mühosz tabellán jelenleg első Gégény Viktor a Fish-Fantom Kupán elért eredménye alapján a fasorba se lenne. Így kimaradna a válogatottból ami oriási hiba lenne mert k...vajó horgász.

Helló !

Valamit félreértesz ohmy.gif Katka ! Viktor tényleg jó horgász és szerintem benne van a válogatottban , hiszen a kualifikáció szerint nem egy verseny dönti el hanem a bajnokság , hogy ki kerül be , csak Pupának írtják a gépét és még nem tudta feltenni a jelenlegi állást.
Amúgy pont ezért tartom tisztességesnek a bajnokságot mert az idén például 4 verseny alapján lesz eldöntve ki a legjobb versenyző-legyező hazánkban. Az is tisztességesebb , hogy a Műhosz hív a versenyére mindenkit és nem csak a tagjait , de nem titkolja el , hogy kualifikációs verseny. Tessék megnézni a Sajó Kupa hírdetését.
A Vasi Versenyre ki kell váltani a Mohosz sportigazolványát is anélkül nem is lehet nevezni !!!!!!!!!!!!!!!Tehát aki azon indul az a Mohosz sportolója ohmy.gif . NINI szerintem ez a probléma az irreális nevezési díjon kívül. Tisztán kellene látni, ez nem olaj a tűzre , a vasipeca fórumáról kiderült , hogy Bognár László úgy nevezett a versenyre , hogy azt se tudta melyik patakon lesz , és mégis megszólta azt akinek volt véleménye a Vasi Versenyről. Ezt el kellene kerülni . Normálisan , a másikat tiszteletben tartva és titkolózások nélkül erről KELL BESZÉLGETNI.
Fixy ! A Kövi fórumában írtál. Félreértettél valamit nem lesz csaliosztás , csak Kövi Gábor is volt gilisztás Vébén blink.gif
+Quote Post
CDC
post 2006.08.16. 19:04
Létrehozva: #66

Regisztrált: 2006. Aug. 01. 08:01
Azonosító: 246

Szia Pisti!!

Szerintem azt a bizonyos olajat már elég rég ráöntötték a tűzre! De nem ez a lényeg. A probléma abban leledzik, hogy hirtelen (talán a májusi MAHOR-ban olvashattuk elöször (nem kis döbbenettel)), egy versennyel a háta mögött majdan, egyszer csak megalakul a magyar műlegyező válogatot. Még ez se lenne a problémák ne továbbja, de az elmúlt időszakban a létező összes fórumon egyesek azt akarják bebizonyítani, hogy mi "mühoszoskák" összeférhetetlen, renitens alakok vagyunk. Az, hogy a vasi versenynek ilyenek a szabályai és no persze az árai azt a szervezők tudják, nekünk ezzel nem kell foglalkoznunk, maximum véleményünk lehet. Itt jegyezném meg, hogy a MŰHOSZ-nak, se a nagy testvérrel, se az ominozus, fent említett versennyel kapcsolatban nincs hivatalos állásfoglalása, és az meg, hogy bojkottáljuk a versenyt egyenesen rágalom. Nálunk létezik az un. demokrácia. Viszont mindenkinek lehet privát véleménye. Egyébként én is megnézném a versenyt, de akkor nem leszek itthon. Mellesleg az Elnökünk, mindenkit arra bíztat, hogy aki tud (menni és fizetni) az menjen el, hiszen mindenből lehet tanulni.

Bogesz!

Köszönjük a meghívást és a verseny kiírást, de a hálón keringő "tévhitekre és a téves információkra" még mindig kiváncsi lennék.

Mindenkinek tisztelettel:

Mihalek Miklós
(CDC, kacsasegge)
+Quote Post
Ossy
post 2006.08.16. 18:51
Létrehozva: #67

Regisztrált: 2006. Feb. 12. 09:00
Azonosító: 174

Szia, szép legyek kötője NiNi!

Igazad van!

DE:
1./ már a verseny neve sem fedi a valóságot,
2./ válgató versenyt hazai pályán hírdetni, hááát szerintem nem igazán elegáns,
3./
4./
5./
stb ezekről a már volt szó, nem ismétlem.

Még egy megjegyzés.
Én 3 dolog miatt kerestem a kapcsolatot a legyezéshez.
- imádni valóan szépnek tartom a műlegyeket,
- az általam ismertek közül a legsportszerűbb módszer,
- kiváló sportembereknek tartom a műlegyező horgászokat.
Az Ipoly kupán mindhármat beteljesülve megkaptam. És ez nekem, a folytatásaival elég. Nem hiszem, hogy egy vállalkozás szponzoraként kellene versenyeznem.
De mégegyszer mondom igazad van, a fenti sorok csupán a véleményemet tükrözik nem olaj akar lenni a tűzre.
Barátsággal: Ossy

--------------------
..........horgászni pedig muszáj!
+Quote Post
NiNi
post 2006.08.16. 17:49
Létrehozva: #68

Regisztrált: 2006. Feb. 14. 19:56
Azonosító: 178

Urak!
Szerintem nem kell olaj a tűzre, mert lángol anélkül is! Mindenki szívejoga, hogy eldöntse , részt akar venni a versenyen vagy nem! Egyébként lehet, hogy érdemes lenne küldeni egy csapatot (3fő) és megnézni, esetleg résztvenni a versenyen!! Amennyiben elmarad a Pó-folyós dzsembori a haverokkal, szívesen lennék az egyik!!

Maradok tisztelettel: NÉMETH ISTVÁN

--------------------
NiNi

The Lord of the Flies, avagy a Legyek Ura.
+Quote Post
dry
post 2006.08.16. 17:21
Létrehozva: #69

Csoport: MűHOSz Elnökség
Regisztrált: 2004. Jan. 01. 00:13
Azonosító: 12

Én egy célbadobó versenyre emlékszem, amit a Legyesnapon rendeztünk és hulla-hopp karikába kellett
beletalálni. smile.gif
Déry Miki vitte a prímet, de Bogaras Pityu is ott volt a top-on. Hát hiába, egy jó ötlet világgászalad...
Egy ilyen felmérőt egy verseny indulási jogához kitalálni kb. olyan, mintha a foci vb előtt 11-esekkel
kvalifikálhatnák magukat az indulók. biggrin.gif De jópofa. Kár, hogy nem fogom látni.
Viszont szívesen látnám a Sajón és San-on a magasan kvalifikált versenyzőket, hogy lássuk a műhoszosok mennyire közelítik meg a világ színvonalát. Biztos tanulhatnánk sok szép újat például az országos versenyhorgász bizottság
csapatkapitányától, aki nyilvánvalóan kiváló műlegyes horgász. Feltételezem rendelkezik FFF instruktori vagy mesteri certificate-tel.

üdv,

--------------------
dry
+Quote Post
Lendvay György
post 2006.08.16. 17:13
Létrehozva: #70

Csoport: Root Admin
Regisztrált: 2003. Dec. 26. 21:19
Innen: Dunakeszi
Azonosító: 1

IDÉZET(Flywalker @ 2006.08.16. 17:54) *

Még annyit, amit Kövi fórumán csinálnak az túlzás, nem szeretném ha itt is az lenne mad.gif !!!!!!!!!

Nem lesz, azt garantálom cool.gif

--------------------
A fiataloké a jövő....
De mire odaérnek megöregszenek.
+Quote Post
Flywalker
post 2006.08.16. 16:54
Létrehozva: #71

Nem regisztrált

Szia Bogesz ,

Sajnos hátsó alantas célja van a vasi versenynek . Az , hogy kitúrják a a Műhoszt. Ezért az elutasitás nem neked szól. Egy baráti összejövetel és népszerűsités oké lenne.
Szervezz egy igazi LEGYESTALÁLKOZÓT ! Ott leszünk , de a MOHOSZ bajnokságán nem. Főleg ennyi pénzért.Még annyit, amit Kövi fórumán csinálnak az túlzás, nem szeretném ha itt is az lenne mad.gif !!!!!!!!!
+Quote Post
Fixy
post 2006.08.16. 16:25
Létrehozva: #72

Regisztrált: 2005. Dec. 10. 13:21
Innen: Hun
Azonosító: 107

Szívemből szóltál Katka! wink.gif
Ezek az "apróságok" nekem is szemet szúrtak+ még az és minden rosszindulatot félretéve, hogy ez egy 3 napos verseny! Pénteken már szabit kell kérned! Van akinek ez egyszerű, van akinek nem! Ha továbbjutsz 15000 huf a befizetni való+3nap szállás+kaja! Nekem a Mátrából Oda-vissza az üzemanyag nem 5000 huf! huh.gif
Összegezve bér-fizus csóró legyes nem tudja megtenni hogy a fizetése felét 3 nap alatt elb@ssza!
Ezért sajnos én nem leszek benne a Magyar Válogatottban! sad.gif
Pedig baromi jó legyes vagyok csak csóró! devil_v.gif devil_v.gif devil_v.gif

--------------------
Bujenyosz Ájresz Csikánó!!! (Csoki Üvegtigris2)
+Quote Post
katka
post 2006.08.16. 15:08
Létrehozva: #73

Regisztrált: 2004. Jan. 05. 10:47
Innen: Berettyóújfalu
Azonosító: 18

Hali!

IDÉZET
- A versenyen az 5 legjobb helyezést elért magyar versenyző automatikusan csapattagja lesz a 2007. évi nemzeti műlegyező válogatottnak.

Egy verseny alapján kijelölni a nemzeti válogatottat? Szerintem nagy felelőtlenség.
Például a Mühosz tabellán jelenleg első Gégény Viktor a Fish-Fantom Kupán elért eredménye alapján a fasorba se lenne. Így kimaradna a válogatottból ami oriási hiba lenne mert k...vajó horgász.

IDÉZET
-Minden versenyzőnek rendelkeznie kell érvényes Vas megyei területi engedéllyel.

Miért kell nekem éves területi engedélyt váltanom a vasi vízekre?
A vasi verseny után tuti nem jutnék el oda többször és gondolom más is így van vele.

IDÉZET
17.30 Célbadobó verseny eredményhírdetés - Új-Ebergényi Kastélyszálló díszterem
17.45 Továbbjutott 15 versenyző regisztrálása (nevezési díjak befizetése)

Ha jól értelmezem akkor aki a céldobó versenyen nem jut tovább az haza is mehet?
Lehet valaki naon pontosan dob csak rossz helyen keresi a halat. Nem attól lesz valaki hasznos tagja a nemzeti válogatottnak mert pontosan dob. Hanem, hogy versenyhelyzetben is képes nyugodt maradni és a horgászatra koncentrálni.

--------------------
+Quote Post
sipi
post 2006.08.16. 14:37
Létrehozva: #74

Regisztrált: 2006. Feb. 20. 09:25
Innen: Szombathely
Azonosító: 179

VERSENYKIÍRÁS

Verseny megnevezése: I. Országos Műlegyező Bajnokság

Verseny időpontja: 2006. szeptember 1.–3. (péntek, szombat, vasárnap) Nevezési határidő: 2006. 08. 20.

Nevezési díj: 2 000 Ft (A pénteki szelektáló versenyen történő részvételt biztosítja, szombaton
Vasszécsenyben lehorgászható napijegy formájában, ha nem jutott tovább a
versenyző. A SHE-k Vas Megyei Szövetségétől igényelhető a nevezési csekk))
13 000 Ft (A továbbjutott versenyzőknek a helyszínen kell befizetni)

Versenypálya helyszínek: Lukácsháza – Gyöngyös patak, Horvátlövő – Pinka patak

A versenypályák lezárásra kerülnek 2006. augusztus 31. (csütörtök) 0 órától!

Versenypályák látogatása a verseny ideje alatt:
- Lukácsháza Gyöngyös patak speciális helyzetéből adódóan nem látogatható,
- Horvátlövő Pinka patak kizárólag gyalogosan a kijelölt sávban látogatható teljes hosszúságban.

Verseny lebonyolítása:
Péntek - Vasszécseny
12.00 Érkezés, regisztráció - Új-Ebergényi Kastélyszálló - Vasszécseny
13.00 Célbadobó verseny kezdése - Új-Ebergényi Kastélyszálló ősparkban
17.00 Célbadobó verseny kiértékelése
17.30 Célbadobó verseny eredményhírdetés - Új-Ebergényi Kastélyszálló díszterem
17.45 Továbbjutott 15 versenyző regisztrálása (nevezési díjak befizetése)
18.00 Ünnepélyes megnyitó - Új-Ebergényi Kastélyszálló rendezvénysátor
18.30 Technikai értekezlet, sorsolás I. és II. ford. - Új-Ebergényi Kastélyszálló díszterem
Szombat - I. forduló - Lukácsháza
8.00 Találkozás a versenypálya előtti parkolónál
8.30 Rajthelyek elfoglalása a pályabírókkal
10.30 Verseny kezdete
13.30 Verseny vége
15.30 Kiértékelő lapok leadása, esetleges óvások benyújtása
16.00 Eredmények kiértékelése
16.30 I. forduló eredményhirdetés
17.00 Pályabírók, szervező bizottság tapasztalat cseréje
Vasárnap - II. forduló - Horvátlövő
7.30 Találkozás a versenypálya előtti parkolónál
8.00 Rajthelyek elfoglalása a pályabírókkal
9.00 Verseny kezdete
12.00 Verseny vége
12.30 Kiértékelő lapok leadása, esetleges óvások benyújtása
13.30 Visszaindulás a megnyitó helyszínére
14.15 Megérkezés az Új-Ebergényi Kastélyszálló Vasszécsenybe
14.30 Eredmények kiértékelése
15.00 I.+II. forduló eredményeinek kifüggesztése, és Végeredménnyel kapcsolatos óvások
benyújtásának lehetősége
15.30 Ünnepélyes eredményhirdetés az Új-Ebergényi Kastélyszálló rendezvénysátorában

Szabályok:
- Magyar Országos Horgász Szövetség Műlegyező Versenyszabályzata a mérvadó.
- Minden versenyzőnek rendelkeznie kell érvényes Vas megyei területi engedéllyel.
- A versenyen az 5 legjobb helyezést elért magyar versenyző automatikusan csapattagja lesz a 2007. évi nemzeti műlegyező válogatottnak. A MOHOSZ műlegyező csapatának kapitánya jelöli ki a 6. csapattagot.

Díjazás: 1-3. helyezettek értékes emléktárgyakat és tárgyjutalmakat kapnak emlékül.

Rendező: Sporthorgász Egyesületek Vas Megyei Szövetsége

A versenyről és a nevezésről bővebb információt: a 06/94-506-835, vagy 06/70-33-99-703 telefonszámon, illetve info@vasivizeken.hu e-mail címen kaphat.

http://www.vasivizeken.hu/aktualis/index.htm

--------------------
"Pain is temporary,pride is eternal"
+Quote Post
horog
post 2006.08.16. 14:17
Létrehozva: #75

ez egy másik legyes "találkozó", vagy az "ominózus" Mohosz-válogatottas? unsure.gif
nem rosszindulatból kérdezem, de tényleg kíváncsi vagyok.
kérdésügyben csatlakozom az elôttem szólóhoz...
mindenesetre köszönjük a meghívást, de mi ez a nagy titkolódzás?

--------------------
"Rabol a balin."
+Quote Post
CDC
post 2006.08.16. 13:13
Létrehozva: #76

Regisztrált: 2006. Aug. 01. 08:01
Azonosító: 246

Üdvözöllek László!

Két kérdéssel fordulok hozzád.
1. Pontosan milyen tévhitekre és téves információkra gondolsz?
2. A verseny kiírást miért nem teszed fel ide? Akkor minden legyes pontosan láthatna mindent a versennyel kapcsolatban.

Tisztelettel:

Mihalek Miklós
+Quote Post
Bogesz
post 2006.08.16. 09:59
Létrehozva: #77

Regisztrált: 2006. Mar. 15. 10:01
Azonosító: 190

Tisztelt Legyesek!

Ezúton –is- szeretnélek meghívni bennetek a Gyöngyös és Pinka patakokon a Sporthorgász Egyesületek Vas megyei Szövetségének szervezésében egy LEGYES TALÁLKOZÓRA, versenyre. A rendezvény elsődleges célja a legyezőhorgászat, és a pisztránghorgászat sportszerű, kultúrált horgászatának népszerűsítése.
Kérlek, ha érdekel a rendezvény és szívesen részt vennél, akkor aug. 18-ig, péntekig jelezd felém e-mailban, a következő címeken: bognarla@t-online.hu; fenyaram@freemail.hu.
(A neten több tévhit, és téves infó is kering. Ne higgy nekik.) A válasz e-mailban a részletekről is pontos tájékoztatást kapsz.

Üdvözlettel: Bognár László
+Quote Post

4 Oldal V « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic
1 tag olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim tag)
0 tag:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019. 09. 15. 17:39