IPB

Emlékeztető!

Üdvözlünk a MűHOSz régi fórumán! Örömmel tájékoztatunk, hogy a Műlegyező Horgászok Országos Szövetségének megújult portálja elérhető a www.muhosz.hu oldalon.

Az aktív fórum a forum.muhosz.hu oldalon működik.Az itt található régi fórumot lezártuk és igyekszünk olvasható állapotban tartani.

Találkozzunk a vízparton!

Üdvözlünk a fórumon! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

2 Oldal V < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> a MűHOSz válogatottja és kvalifikációs rendszere, A rendszer pontos megértése és tökélesitése céljából
GViktor
post 2006.08.25. 12:23
Létrehozva: #21

Csoport: Tag
Regisztrált: 2006. Jan. 11. 16:34
Azonosító: 142

Üdvözlet Mindenkinek!

Az értékeléssel kapcsolatban egy felvetéssel, mint alternatívával élnék. Aztán a döntés nem rajtam áll.

Ha jól sejtem, előfordulhat, hogy 4féle csapat szerepel majd a Sajó-Kupán.

1. A MűHOSz válogatottja
2. Külföldi nemzetek válogatottjai
3. Hazai csapatok (Dunamenti, Ipolyparti, stb...)
4. Egyéb külföldi csapatok

A verseny során e csapatok azonos mezőnyben, teljesen vegyesen elosztva versenyeznének. Tehát a sorsolás alaphelyzetben ugyanolyan, mint az eddigi versenyeken. Hogy kinek ki a szomszédja (kezdő vagy profi versenyző), az a legyezésnél korántsem számít annyira, mint a hagyományos versenyeknél (megkockáztatom, semennyire sem számít).

A verseny végeztével, a versenyzők egyéni eredményeit kiértékelve, megkapnánk az egyéni sorrendet. Ebben nyilván mindenki részt vesz, kupát, díjat, oklevelet, stb. hazaviheti, megérdemelten. Legyen az külföldi avagy hazai, profi vagy kezdő. Ez eddig sima ügy.

Mivel ez egyben a MűHOSz egyik kvalifikációs versenye is, természetesen ebből az egyéni listából kivéve a NEM MűHOSz tagokat, megkapjuk a kvalifikációs sorrendet. Ebben sincs semmi új.

A csapatok értékelése során én inkább a kecske-káposzta módszert választanám, vagyis kétfelé venném az értékelést:
a1) Nemzeti válogatottak csapatversenye (CSAK a külföldi nemzetek válogatottjai ÉS a MűHOSz válogatottja)
a2) Klubcsapatok csapatversenye (CSAK a hazai és egyéb külföldi csapatok - lásd fentebb 3. és 4. pont)

Nézzük az a1) esetet, vagyis a válogatottak versenyét:

a1) Nemzeti válogatottak csapatversenye (csak a külföldi nemzetek válogatottjai ÉS a MűHOSz válogatottja)
Példaképpen, indul a magyar (MűHOSz - Farkas, Gégény, Kass, Németh felállásban), és még 1-2-3 nemzeti válogatott. Mivel a nemzeti VÁLOGATOTTAK erős csapatot feltételeznek, nem tartanám ildomosnak "összeereszteni" vagyis egyben értékelni a többi klubcsapattal, mert könnyen lehet az a felállás, hogy papírforma szerint, a válogatott csapatok elviszik az összes dobogós helyet. Ez a többi csapat részéről - érzésem szerint - jogosan lehetne sérelmes, mondván, hogy ők nem válogatott profikkal akartak mérkőzni, hanem inkább egymással. Szerintem épp ez a "csak presztízs" csapatversengés a legizgalmasabb egy-egy műhoszos rendezvény során.
Korrektebbnek érzem, ha a válogatottak válogatottakkal, klubcsapatok klubcsapatokkal versenyeznek.

A másik eset érdekesebb, kissé rendhagyóbb, ez az igazi kecske-káposzta:
a2) Klubcsapatok csapatversenye (csak a hazai és egyéb külföldi csapatok - lásd fentebb 3. és 4. pont)
Itt minden olyan csapat eredményét összevetjük, akik nem válogatottak. Igen ám, de ekkor kimaradna Farkas és Kass eredménye a Dunamentiek csapatából, Németh és szerény személyem az Ipolypartiakéból.
De miért ne lehetne Farkas, Kass, Németh, Gégény eredményeit a saját csapatukhoz számolni?
Ennek persze feltétele, hogy az egyes klubok előre meghatározzák a csapatok névsorát (ami így is szokott lenni), illetve, hogy besorolják Farkast, Kasst, stb... valamelyik csapatukba.

Példaképpen, ha nem lennék túl világos:
Farkas fog (farkasfog? biggrin.gif) 400 centi halat, Kass 300 centit, Németh 200-at, Gégény pedig 100-at. A MűHOSz nemzeti válogatottja tehát 1000 ponttal (de szép is lenne wink.gif) értékelésre kerül a válogatottak mezőnyében, és elfoglalja az 1-2-3-stb helyet.
Jön a klubcsapat értékelés, Farkas és Kass eredménye hozzáadódik a Dunamentiek legjobb eredményéhez, (hacsak Klément és Mihalek nem fognak mindketten 300 centi felett). Persze ezt azt is feltételezte, hogy a Dunamentiek I. csapata Farkas-Kass-Klément-Mihalek összeállítású. Hasonlóan Németh és Gégény eredményei az Ipolypartiak összeredményét növelik részben vagy egészben.

Inkorrektséget nem érzek sehol, hiszen egy egyéni eredmény számíthat (miért ne számíthatna?) több helyre is, hiszen hasonlóan alakul a 2006-os bajnokság mellett az Összesített kvalifikációs tábla is.
Egyéni eredményünkkel szerepelve egy fikarcnyival sem vagyunk más emberek, hiszen ugyanott, ugyanúgy horgásztunk. A válogatott eredményünk pedig szépen elfér a másik mellett, "igaz-igaz nincs kapcsolat" alapon. Verseny a versenyben. És, ahogy olvastam, ez nem ellenkezik a jelenlegi kiírással / versenyszabályokkal sem.

Szerintem ez fájna a legkevésbé mindenkinek, igaz, ekkor két díjazással kell számolni, magyarul, venni kell még egy sor kupát... devil_v.gif smile.gif

Elnézést kérek
a) ha valamit nagyon félreértettem a kiírásból vagy Pupa hozzászólásából,
bé) amiért ilyen hosszú litániát kellett olvasnotok,
c) a vezetékneveken történő említésekért (csak így volt a legegyértelműbb)

Üdvözlet,

Gégény Viktor alias GViktor

Ps.: és hát várnám a hozzászólásokat... Bár hétfőig nem leszek netközelben, domolykózom a Sajón... devil_v.gif

--------------------
GViktor

"a világ csak olyan, mint amilyen, nem szebb, nem jobb, nem alkalmazkodik jobban gyönyörű álmainkhoz" (Szerb Antal)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Erdélyi Balázs
post 2006.08.24. 18:56
Létrehozva: #22

Regisztrált: 2004. Sep. 27. 10:03
Azonosító: 50

Több levelet is kaptam a Sajó Kupával kapcsolatban.

A válogatott csak abban az esetben kerül "bevetésre" smile.gif amennyiben az előzetes igéreteknek megfelelően lesznek más ország válogatott csapatai is (nem több az esély 55%-nál, de ki tudja wink.gif ? ). (egyéni külföldi versenyzők nem számitanak egy másik nemzet válogatottjának)

Ha megmérkőzik a válogatottunk, akkor az mint egy külön csapat fog szerepelni a többi klubcsapat és a többi válogatott között.

A válogatott versenyzőink egyéni eredményei az eddigi szokásoknak és a szabályoknak megfelelően lesznek elszámolva , tehát normál kvalifikációs rend szerint. Senki nem kerül így hátrányba sem pedig ezáltal előnybe smile.gif

A csapatok "szívhatják" esetlegesen a fogukat, hiszen jó embereik most nem az ő csapatukat, hanem a MűHOSz válogatottját erősitik majd. A tavalyi és az ez évi bajnokságban is lássuk be, hogy komolyabb következménye nem volt, nincs a csapatversenynek "csak" presztizs értékű.

Gondolkozok rajta keményen cool.gif , hogy jövőre -pláne a szponzorokra gondolva- nem lenne-e értelme valami jelentős díjjal jutalmazni a bajnok csapatot.... ötletek jöhetnek wink.gif

akinek kérdése van a kvlifikációval-válogatottsággal kapcs. tegye fel még a verseny előtt .

Köszönöm a türelmeteket : P

--------------------
"Én Árpád népéből jöttem,
piros meg fehér csík legyen mögöttem
"

FankaDeli : Magyar földre
+Quote Post
CDC
post 2006.08.23. 19:45
Létrehozva: #23

Regisztrált: 2006. Aug. 01. 08:01
Azonosító: 246

A Szabit is csak pénzért adjuk!!!!!! laugh.gif
+Quote Post
horog
post 2006.08.23. 12:00
Létrehozva: #24

Regisztrált: 2004. Jan. 07. 17:00
Innen: budapest
Azonosító: 26

prrrty. mellow.gif

--------------------
"Rabol a balin."
+Quote Post
Erdélyi Balázs
post 2006.08.23. 11:50
Létrehozva: #25

A Sajó Kupával kapcsolatban.

1. amennyiben több válogatott is lesz a versenyen, a MűHOSz is inditja az övét

2. a válogatott keret és az AKTUÁLIS versenyre készülő csapat két különböző dolog

3. mint a sportügyekért felelős elnökségi tag kértem fel a szöv.kapitányt (személyesen), hogy nevezze meg a válogatott csapatot

4. a kvalifikációs szabályoknak megfelelve hírdetett csapatot a szöv.kap. ( a tavalyi lezárt bajnokság és az idei eddigi eredmények alapján) ezért én az elnökség nevében ki is hírdettem

5. ha sor kerül a válogatott első megmérettetésére, akkor majd annak ismeretében és a többi versenyző és csapat teljesítményének tükrében értékelve lesz

IDÉZET(Pupa @ 2006.08.23. 12:34) *

A kvalifikációs rendszer és a válogatott összeállításáról itt a pontos és szavatos leírás :

http://muhosz.legyezohorgasz.hu/ertesites.htm

tényleg hülye szó ...számomra legalábbis....
szavatos = mint érvényben lévő , nem járt le wink.gif

értelmezzük úgy, hogy aktuális, iránymutató stb.

Horog és Bárki (szövetségi tag) smile.gif !
Ha magával a rendszerrel kapcs.ban van kritika vélemény stb. azt is beszéljük meg és ha tudunk rajta javitani akkor majd a közgyűlés elé visszük és változtatunk wink.gif . Persze, hogy demokratizmus van biggrin.gif

A kérésem az, hogy kezeljük helyén a dolgokat : az egyszeri (sajós) versenyeket és magát a rendszert . Köszi

--------------------
"

+Quote Post
horog
post 2006.08.23. 11:42
Létrehozva: #26

Regisztrált: 2004. Jan. 07. 17:00
Innen: budapest
Azonosító: 26

szavatos, vagy szabatos?

vagy szabatos, ami szavatos?!

--------------------
"Rabol a balin."
+Quote Post
Erdélyi Balázs
post 2006.08.23. 11:34
Létrehozva: #27

A kvalifikációs rendszer és a válogatott összeállításáról itt a pontos és szavatos leírás :

http://muhosz.legyezohorgasz.hu/ertesites.htm

--------------------
"

+Quote Post

2 Oldal V < 1 2
Reply to this topicStart new topic
2 tag olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim tag)
0 tag:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019. 07. 21. 22:42