IPB

Emlékeztető!

Üdvözlünk a MűHOSz régi fórumán! Örömmel tájékoztatunk, hogy a Műlegyező Horgászok Országos Szövetségének megújult portálja elérhető a www.muhosz.hu oldalon.

Az aktív fórum a forum.muhosz.hu oldalon működik.Az itt található régi fórumot lezártuk és igyekszünk olvasható állapotban tartani.

Találkozzunk a vízparton!

Üdvözlünk a fórumon! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

2 Oldal V < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> nem vagyok babonás, mióta van egy jó kis amulettem..., Rejtő után szabadon, avagy amit nem szabad otthon felejteni
_sanya
post 2008.11.28. 13:14
Létrehozva: #21

eminencias

Csoport: Tag
Regisztrált: 2005. Nov. 22. 11:45
Innen: Erdely/Korostarkany
Azonosító: 91

en egyaltalan nem vok babonas ... igaz ha mar elindultam csak akkor fordulok vissza ha bot , orso vagy a legyesdoboz otthonmaradt mert maskulonben elmegy a szerencsem de tokmindegy ha mar visszafordultam mert tuti bottal is "szartse" fogok ... katkat se viszem tobbet magammal mert vmi ragalyos woodooo betli atokkal van sujtva, legutobbi kozos pecalasunk ota csak betlizek blink.gif (erdekes modon a felesegem is hasonlo de csak alkalmi betlit hoz a fejemre ha velem van) .... a ruha kabala is egy hulyeseg , csak ha a sapkam es a szemuvem otthon marad akko fordulok is sarkon es megyek haza legyetkotni 0175-hide.gif 0136-giggle.gif
szal a babona egy hulyeseg ne uljetek fel neki bar mar eszre vettem hogy ha fekete macska tep at elottem balrol jobbra akko fogok halat de ha jobbrol balra akko betli van ... nah szoval ha minden megvan es az asszony nem morog hogy "me kell mar megint menni pecalni " akko tuti fogok halat ...

DE EN NEM VOK BABONAS 0170-headbang.gif biggrin.gif

--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kijev
post 2008.11.28. 11:05
Létrehozva: #22

Regisztrált: 2005. May. 13. 09:04
Azonosító: 63

Szia!

Úgy emlékszem régebben a helyi határőr parancsnokságon (ma már rendőrség) lehetett igényelni
ilyen esetben vmi. ideiglenes okmányt..., amivel egyszer át lehetett menni a határon.

Szerintem még ezt érdemes lenne megérdeklődni.

üdv.
+Quote Post
kyle
post 2008.11.28. 10:52
Létrehozva: #23

Nem regisztrált

Ja, én is így tettem túl magam rajta, csak a társaság miatt zakkantam meg kicsit, de ők még nyernek is a hiányommal (több szempontból is 0136-giggle.gif ha ma sikerül összefutnom az urakkal indulásuk előtt).
Megjegyzem, legszebb pisztrángjaimat éppen az a vidék adta idén, szóval volt mint veszíteni...
+Quote Post
mand
post 2008.11.28. 10:29
Létrehozva: #24

Regisztrált: 2005. May. 09. 14:11
Innen: Pécs és pár fényévnyi körzete
Azonosító: 61

IDÉZET(Zigi @ 2008.11.28. 10:14) *

Figyelj! Végülis mit veszítettél? Semmit sem fogtál volna, semmit sem hoztál volna. Mit veszítettél? Semmit.

0137-clapping.gif
10-es skálán 12, plusz azért, mert Kájli nótáját húztad el még 3 pont 0139-1-bow.gif

--------------------
Precíziós mérleget mindenkinek!!!
+Quote Post
Zigi
post 2008.11.28. 10:14
Létrehozva: #25

Regisztrált: 2007. Feb. 04. 01:00
Innen: Vizafogó ;-)
Azonosító: 346

IDÉZET(kyle @ 2008.11.28. 09:39) *

0106-crying.gif Nem tudtam neki jobb helyet, így ide írom: Tegnap este aztán összepakoltam, betettem mindent a kocsiba és elkezdtem keresni az útlevelem. És ez így ment hajnali kettőig. Nem lett meg. 0107-sweating.gif
Úgyhogy lecsúszom az év utolsó pecájáról és szegényebb leszek pár élménnyel... Hát ennyi.

huh.gif Őszinte részvétem.

Ez igazán kemény.

Megadjam a pszihológusom számát? Vagy úgy Monty Python módra túl leszel rajta smile.gif

Figyelj! Végülis mit veszítettél? Semmit sem fogtál volna, semmit sem hoztál volna. Mit veszítettél? Semmit.

--------------------

Sok ember horgászik egész életén keresztül anélkül, hogy tudná: nem is a halat keresi.
(Henry David Thoreau)
+Quote Post
szabó levi
post 2008.11.28. 09:56
Létrehozva: #26

-déli rabszolgatartó-

Regisztrált: 2006. Sep. 28. 21:14
Innen: nagykanizsa
Azonosító: 282

0141-handshake.gif ( 0136-giggle.gif )

--------------------
sabu levente

...a döglött hal nem rak ikrát...
...de a sült hal finom...

+Quote Post
kyle
post 2008.11.28. 09:39
Létrehozva: #27

Nem regisztrált

0106-crying.gif Nem tudtam neki jobb helyet, így ide írom: Egész évben kb. hatszor tudtam horgászni két-két napot és sajnos csak külföldön, mert fél-egy napos hazai pecára nem volt lehetőségem. Napok óta készülök a Ribnikre, kötöm a legyeket, izgulok, álmodozom, olvasom a fórumot... Tegnap este aztán összepakoltam, betettem mindent a kocsiba és elkezdtem keresni az útlevelem. És ez így ment hajnali kettőig. Nem lett meg. 0107-sweating.gif
Úgyhogy lecsúszom az év utolsó pecájáról és szegényebb leszek pár élménnyel... Hát ennyi. Azt hiszem, csináltatok egy útlevelet és kabalaként mindenhol magammal hordom. Ez a kabalám talán segít abban, hogy mindig tudjak horgászni non-EU országokban. 0170-headbang.gif 0170-headbang.gif 0170-headbang.gif
+Quote Post
mand
post 2007.11.23. 08:47
Létrehozva: #28

Regisztrált: 2005. May. 09. 14:11
Innen: Pécs és pár fényévnyi körzete
Azonosító: 61

IDÉZET(Ré @ 2007.11.22. 20:09) *

Nagyon ritkán veszem fel, csak ha nagyon szeretnék halat fogni.

Asszem der lényeg - ne kísértsd a sorsot, isteni beavatkozáshoz pedig csak a legvégső esetben folyamodj. Namármost Kyle eleve csak a legvégső esetben megy horgászni, így mindig használhatja, de kérem a többieket, ne fárasszák a felsőbb erőket feleslegesen. 0141-handshake.gif
Nekem egyébként a botok ilyenek, ha elsőre fogok, akkor az jó később is, ha nem, akkor azonnal ketté is törhettem volna az azóta adódott tapasztalatok szerint (volt is, amit széttörtem, de nem tanultam elég gyorsan a hibából és csak két év múlva adtam el a cseredarabot 0136-giggle.gif )

--------------------
Precíziós mérleget mindenkinek!!!
+Quote Post
Pityu a bogaras
post 2007.11.22. 23:30
Létrehozva: #29

Regisztrált: 2005. Sep. 08. 23:36
Innen: Budapest-Ipoly part
Azonosító: 68

IDÉZET(zsombor @ 2007.11.22. 17:02) *

nekem van egy névreszóló Cipzár Cimborám cool.gif . nem túl régi, úgyhogy még nem győződtem meg egyértelműen a "fogósságáról". azt nem tudom, hogy kell-e etetni, itatni; de ha simán nem működik, összeütök neki valami hétfogásosat és kap valami jóféle frissítő nedűt...ha nagyon nem lesz hal, talán még énekelek is neki.

Ez igaz!
Norvégiában is "együtt" pecáztak! 0109-kiss.gif 0146-flower.gif 0169-rock.gif

--------------------
GÖRBÜLJÖN!!!

PITYU

A SAS nem kapkod legyek után!!!
http://ipolypartibogarasok.blogspot.com/
+Quote Post
Helix
post 2007.11.22. 22:26
Létrehozva: #30

Regisztrált: 2007. Mar. 24. 00:43
Innen: Település
Azonosító: 390

IDÉZET(horog @ 2007.11.22. 16:27) *

(...) egyszer elvittem magammal, itattam, öntöztem - nem fogtam semmit. (...)

Xar volt az idő... wink.gif Biztos jóa'

Zo'

--------------------

www.malatechwater.com

Member of the DANIELSSON FLY REELS Ambassador Program www.danielsson-flyreels.se

"Közelít a Horizon-hoz a Helix..." /Naplemente műlegyes nyelven/
+Quote Post
szabó levi
post 2007.11.22. 20:17
Létrehozva: #31

-déli rabszolgatartó-

Regisztrált: 2006. Sep. 28. 21:14
Azonosító: 282

nekem is egy(eredetileg zöld,mamár nemtudom milyenis igazából) póló,utoljára tegnap is bizonyított... ph34r.gif
ja,meg egy cipőőőő és egy sapka....

--------------------
sabu levente

...a döglött hal nem rak ikrát...
...de a sült hal finom...

+Quote Post
post 2007.11.22. 20:09
Létrehozva: #32

Regisztrált: 2004. Jan. 29. 19:56
Azonosító: 32

Egy nagyon régi kék adidas poló. Az 5 legnagyobb harcsámat (75, 69, 68, 64, 64) és a galócámat is ebben fogtam, pedig soha nem volt rajtam egy túrán egynél több napig. Azt hiszem a második harcsa után figyeltem fel a dologra. Nagyon ritkán veszem fel, csak ha nagyon szeretnék halat fogni.

üdv,

--------------------
+Quote Post
zsombor
post 2007.11.22. 17:02
Létrehozva: #33

Regisztrált: 2006. Jul. 05. 12:34
Azonosító: 237

nekem van egy névreszóló Cipzár Cimborám cool.gif . nem túl régi, úgyhogy még nem győződtem meg egyértelműen a "fogósságáról". azt nem tudom, hogy kell-e etetni, itatni; de ha simán nem működik, összeütök neki valami hétfogásosat és kap valami jóféle frissítő nedűt...ha nagyon nem lesz hal, talán még énekelek is neki.

--------------------
"szembetérek s nem látom arcát, követem és nem látom hátát.

az őskor útját birtokolva s a jelenkort általa megragadva

rálátni mindennek eredetére: ez az út vezető-füzére."
+Quote Post
horog
post 2007.11.22. 16:27
Létrehozva: #34

Regisztrált: 2004. Jan. 07. 17:00
Innen: budapest
Azonosító: 26

egy afrikai sámántól...izé...varázslótól(?) kaptam egy pecaamulettet, ami tulajdonképpen egy késtokba(!) zárt szellem.... huh.gif ...levendulaolajjal kll öntözni, meg pálinkával itatni, meg ilyenek...
egyszer elvittem magammal, itattam, öntöztem - nem fogtam semmit.
(igaz nem levendulaolajjal...)

azóta legtöbbször "otthonfelejtem". unsure.gif

...a sámánt pedig Mr. Bellybutton-nak hívták... mellow.gif 0158-beer.gif

és ez tök komoly.

--------------------
"Rabol a balin."
+Quote Post
Helix
post 2007.11.22. 16:04
Létrehozva: #35

Regisztrált: 2007. Mar. 24. 00:43
Innen: Település
Azonosító: 390

Jeee!!! Jó téma! 0139-1-bow.gif

Elefántfarok-szőr karkötő, ill., egy Simms sörnyitó.

Zo'

--------------------

www.malatechwater.com

Member of the DANIELSSON FLY REELS Ambassador Program www.danielsson-flyreels.se

"Közelít a Horizon-hoz a Helix..." /Naplemente műlegyes nyelven/
+Quote Post
kyle
post 2007.11.22. 15:55
Létrehozva: #36

Nem regisztrált

Sziasztok,
Ilyen pecaínséges időben eszembe jutott, hogy csak én vagyok-e bogaras, vagy más is ilyen. blink.gif Gyakran hagytam otthon fontos dolgokat (a legdurvább talán az üres botcső volt, 50 km-re otthonról, hajnalban blush.gif ), de van valami, amit ha otthon felejtek, mindannyiszor betlizem.
Ez egy hülye angol stílusú sapka, amitől még a halak is röhögőgörcsöt kapnak. Mégis bejön. Ha rajtam van, nincs betli. 0156-muscle.gif
Lehet, hogy hülye felvetés, de más is babonás legyezéssel kapcsolatban?

(OK, ha a botot felejtettem itthon, akkor sem fogtam halat, ez tény!) Viszont gázoltam már túrabakancsban, mellesre húzva (kicsit nyomott a neoprén zokni) és eveztem játékcsónak evezőével bellyboattal...szóval csaknem minden pótolható a helysznen, de a sapi a kulcs a halfogáshoz 0136-giggle.gif
+Quote Post

2 Oldal V < 1 2
Reply to this topicStart new topic
2 tag olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim tag)
0 tag:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019. 07. 23. 17:11