IPB

Emlékeztető!

Üdvözlünk a MűHOSz régi fórumán! Örömmel tájékoztatunk, hogy a Műlegyező Horgászok Országos Szövetségének megújult portálja elérhető a www.muhosz.hu oldalon.

Az aktív fórum a forum.muhosz.hu oldalon működik.Az itt található régi fórumot lezártuk és igyekszünk olvasható állapotban tartani.

Találkozzunk a vízparton!

Üdvözlünk a fórumon! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

2 Oldal V  1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> DÉLSZLÁV VIZEKEN, Horvátország, Bosznia, ésatöbbi
large
post 2009.12.16. 11:36
Létrehozva: #1

Csoport: Tag
Regisztrált: 2009. Jul. 07. 10:47
Innen: Budakalács
Azonosító: 1,461

IDÉZET(lenok @ 2009.12.16. 11:10) *

Sziasztok !

Ha Szlovénia is délszláv víznek számít akkor itt a helye ennek a link-nek

http://www.fly-fishing-slovenia.si/news_fa...0Fishing%20NEWS

Kedves ismerős arcot találhattok

Innen is gratulál Lenok

jopar napja ezen a siteon csorgatom a nyalam .. tongue.gif

grat megeccer Mani!

--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
lenok
post 2009.12.16. 11:10
Létrehozva: #2

Regisztrált: 2009. Mar. 07. 21:36
Azonosító: 1,386

Sziasztok !

Ha Szlovénia is délszláv víznek számít akkor itt a helye ennek a link-nek

Kedves ismerős arcot találhattok

Innen is gratulál Lenok
+Quote Post
faresz
post 2009.09.14. 11:23
Létrehozva: #3

Regisztrált: 2006. Sep. 21. 12:30
Innen: Nagykanizsa
Azonosító: 278

4 nap délen...

Régóta lázasan munkált bennem egy horgásztúra lehetősége a Socán és mellékvízein,amit Viktor kalandjai mégjobban felerősítettek... wink.gif
Akadt négy szabadnapom amít igyekeztem kihasználni,hogy ez az "álom" realizálódjon némileg, leküzdöttem a 150 km es távolságot(ausztriából) 0175-hide.gif .Az ezt megelőző héten végig figyelemmel kísértem az aktuális vízállást ill. időjárás ami túlbizakodásra nem adott okott,az ezelőtti hétvégei viharnak köszönhetően;a Soca magas és "koszos",az Idrijcán szintén árhullám vonult le,a Tolminka szintén nem kecsegtettet semmi jóval.A hétvége közeledtével a helyzet normalizálódott,egyedül a Soca maradt változatlan.Csütörtök délutáni megérkezésemkor erről személyesen is meggyöződhettem,tejszerűen horgászhatatlan.Az első napra nem is terveztem pecát csak a szállás és az engedély kiváltása után maradt egy pár órám ismerkedni a vízekkel és szlovénia kulináris jellegzetességeivel(ha már megemlitettem Tolmin főterén a múzeum mellett a RutaR panzióban ilyen 0156-muscle.gif a konyha ).Estig séta a Soca mellett,összefutottam egy francia pecással aki szintén keserűen bambult a sűritett-tejre hajazó vízbe és felvilágosított hogy a mellékvízek ugyan tiszták,de rendkivűl nehéz peca,mert nagyon sok pecás van/volt rajta(a Socán levonuló árhullám miatt),a halak ezáltal nagyon óvatossak.Ennek tudatában este 2 üveg Lasko pivo-val többet írtam jóvá magamnak... blush.gif A körülményeket tekintve a péntek hajnalt, mégis csak a Socának és márványtestű lakosainak szenteltem,sűllyedő zsinórral erőssen súlyozott sztrimerekkel...persze eredménytelenül és a folyamatos raftingos támadás alatt,kissé elgyengültem dry.gif Irány a Tolminka...Tolmin alatt kezdtem(itt a legkönnyebb lejutni a vízhez, mert felette végig egy mély szurdokban folyik,ahol csak CstarzanB tud lejutni biggrin.gif ) majd felfelé haladva végig"bogaráztam"az összes gödröt kivétel nélkül csupa alulmotivált halra.A város hídja feletti részen egy beszűkült zúgó rohanó víze alatt,egy beborult fa árnyékában akasztottam egy máig nem azonosított pisztrángcsodát(hibrid vagy márvány,várom szakértők hozzászólását) kb. 60-70cm közöttit.Este újabb Laskok hada őrizte álmomat...Szombat Idrijca,bevallom őszintén ez a folyó tetszett legjobban,végig nimfáztam a Baca torok fölötti két kilométert jó pár szivárványost(40-55cm között)és egy itáliai márnát zsákmányolva(10es előkén)a két 70 körüli szivárványosról akik csúffá tettek most nem beszélnék 0136-giggle.gif .Egy rövid alkonyati kiruccanással a Baca-ra, egy igazán érdekes formájú pért adott,
amit adriai pérként azonositottam be(ism.várom szakértőkvéleményét).Vasárnap az Ucje nevű kis mellévizet vettem célba a Zaga település mellet,rendkivül szép kis patak csodás pérekkel,egy gyönyörű valószinűsíthetően hibrid(Europai*adriai) pér megfogása után a hídról ugráló raftingparasztok újabb győzelmet arattak felettem és lefelé szorítottak a patakon 0174-fgfg.gif , így keserű szájizzel vettem célba az Olasz határ felé a Nadiza nevű régen szebb időket láthatott vízét...Itt ujjnyi halakon kivűl további esemény nem történt,mintha érződne hogy kivül esik a CandR zónából és ami rosszabb,átfolyik Olaszországba... 0127-lipssealed.gif
Majd jött a vihar és én így illantam tova..."haza"

A Ligne na zaru melegítse gyomrotok és utánna jéghideg Lasko pivo hűtse azt...minél töbször 0158-beer.gif

Űdv,
faresz

--------------------
Titkokat rejt a víz...
+Quote Post
Gyuszi az utánpótlás
post 2009.08.03. 09:08
Létrehozva: #4

Regisztrált: 2007. Sep. 09. 10:59
Innen: Veszprém
Azonosító: 465

IDÉZET(GViktor @ 2009.08.01. 00:59) *

És akkor a várva várt (?) marmorátás sztorim:

Soca-HR-Unac körút - nyaralás, négy legyezőbottal...

Amikor leértünk Szlovéniába, kb. aznap fogta meg egyszerűbácsi a 22-es marmorátát, amit én szállásadómtól két nap múlva, már ott kint hallottam. Persze úgy, hogy visszaengedték, és nekem is "van esélyem" (persze, mint a 'Dumb és Dumber'-ben) laugh.gif megfogni... Célzottan nem marmorátázni mentünk, lévén nem annyira a nyár a szezonja, csak egy jó vadvízi pisztrángozást szerettem volna leművelni, mint 4évvel ezelőtt. A túra 15. percében az Idrijca és Baca összefolyásában Levi TCR-jét próbálgatva (köszi! 0141-handshake.gif ) meg is fogtam egy 62-es (...)pisztrángot (azonosítás alatt, valami hibrid, de nem márvány). Aztán a Soca-n jött a "szokásos" 50-58 cm közötti "regenbogenforelle"' sztrímerre. Ebből a méretből 5-öt fogtam, majd este egy forgóban szárazzal (0.13 fluoro, #18 CDC) további 7 db 40-45 centis szivárványos jött.

Utolsó nap egy mély forgóhoz értem, mondtam Kedvesemnek, hogy ilyen helyen él a 20+ márványpinyó.
Félóra üres összevisszadobálás után Juditom javaslatára megpróbáltam "valami nagyon szokatlant".
Ez egy közel húszcentis booby szemű fehér-citrom zonker volt, némi piros torokszínezettel. Az egyik csukalegyem. Kb. öt percig áztattam egy kő alá téve, hogy már az első dobásnál jól mozogjon.
Mivel a túlpartról akartam indítani, egy gördítős dobással a kint lévő nyolc méter süllyedővel a visszaforgó közepébe dobtam a legyet, majd magára hagyva bal kézzel zsinórt fejtettem le magam elé. Közben - jó szokásomhoz híven - a nyélhez fogtam a kint lévő zsinórt, hátha valami elkapja a kicsapott legyet.
Ahogy lefejtettem vagy húsz méternyi zsinórt a hosszú dobáshoz, a szemem sarkából megláttam egy villanó haltestet jobbra. Odakaptam a fejem, de közben már a spicc is jelzett, ösztönösen be is vágtam.
A hal először a felszínre vágódott, majd ahogy elérte a bevágás ereje, azonnal vissza is fordult. Ekkor láttam először.
Durva volt. Kiáltottam Juditnak, hogy kamera, mert ez baromi nagy... ohmy.gif
Gyorsan felvettem a kontaktust a hallal, ami kb. 2 méter mélyen (kristály víz...) jobbra-balra dobálta a fejét, hogy szabaduljon a légytől. Mindezt kb. 4 méter távolságban tőlem. Volt időm (másodszor is) megnézni, noha pár másodperc volt csupán, aztán behúzott a forgó aljára, fékezhetetlenül (direktbe 28-as Rio fluoro volt JÓL megkötve). Minimum(!) egy méteres hal volt, és alsó hangon tíz kiló... sleep.gif
A gödör alján kereste a menedéket, de annak ellenére, hogy nem fogott akadót (folyamatos, lassú fejmozgás), a súlyához a 8-as botommal sem volt közöm, egy dekát nem tudtam rajta emelni, pedig perecelt rendesen a bot. Judit ekkor bukdácsolt visszafelé a kamerával, de az még nem élesített.
A hal erős fél perce volt horgon, mikor meggondolta magát, megállíthatatlanul és vihargyorsan lefelé vette az irányt, egészen a következő pool irányába. Miközben a jobb kezem között süvített a zsinór, ballal igyekeztem a földre leszedett zsinórköteget egyengetni, nehogy gubancot húzzon fel a gyűrűk közé. Ez sikerült, de mielőtt elérte volna az orsót a kontaktus, húzás közben kikönnyült a zsinór, üresen jött ki a légy... Még egy jót káromkodni sem tudtam. Nagyjából húsz percet ültem szótlanul a köveken, magam elé nézve, közben a zonker megszáradt a kezemben...

Mindezek után sem a horvát tengerpart fattyúmakrélái, sem az Unac 60-70 centis pisztrángjai nem hatottak túlságosan meg. Ilyen ez a biciklizés. ph34r.gif 0147-rain.gif 0170-headbang.gif

Sovány vigasz a "de legalább találkoztál eggyel" ilyenkor... dry.gif

Húúúúúúúú nem semmi sztori, bánod gondolom huh.gif

--------------------
legyezni jó...és vissza engedem a halat...néha nem... mert a sült hal finom he-he-he
+Quote Post
GViktor
post 2009.07.31. 23:59
Létrehozva: #5

Regisztrált: 2006. Jan. 11. 16:34
Azonosító: 142

És akkor a várva várt (?) marmorátás sztorim:

Soca-HR-Unac körút - nyaralás, négy legyezőbottal...

Amikor leértünk Szlovéniába, kb. aznap fogta meg egyszerűbácsi a 22-es marmorátát, amit én szállásadómtól két nap múlva, már ott kint hallottam. Persze úgy, hogy visszaengedték, és nekem is "van esélyem" (persze, mint a 'Dumb és Dumber'-ben) laugh.gif megfogni... Célzottan nem marmorátázni mentünk, lévén nem annyira a nyár a szezonja, csak egy jó vadvízi pisztrángozást szerettem volna leművelni, mint 4évvel ezelőtt. A túra 15. percében az Idrijca és Baca összefolyásában Levi TCR-jét próbálgatva (köszi! 0141-handshake.gif ) meg is fogtam egy 62-es (...)pisztrángot (azonosítás alatt, valami hibrid, de nem márvány). Aztán a Soca-n jött a "szokásos" 50-58 cm közötti "regenbogenforelle"' sztrímerre. Ebből a méretből 5-öt fogtam, majd este egy forgóban szárazzal (0.13 fluoro, #18 CDC) további 7 db 40-45 centis szivárványos jött.

Utolsó nap egy mély forgóhoz értem, mondtam Kedvesemnek, hogy ilyen helyen él a 20+ márványpinyó.
Félóra üres összevisszadobálás után Juditom javaslatára megpróbáltam "valami nagyon szokatlant".
Ez egy közel húszcentis booby szemű fehér-citrom zonker volt, némi piros torokszínezettel. Az egyik csukalegyem. Kb. öt percig áztattam egy kő alá téve, hogy már az első dobásnál jól mozogjon.
Mivel a túlpartról akartam indítani, egy gördítős dobással a kint lévő nyolc méter süllyedővel a visszaforgó közepébe dobtam a legyet, majd magára hagyva bal kézzel zsinórt fejtettem le magam elé. Közben - jó szokásomhoz híven - a nyélhez fogtam a kint lévő zsinórt, hátha valami elkapja a kicsapott legyet.
Ahogy lefejtettem vagy húsz méternyi zsinórt a hosszú dobáshoz, a szemem sarkából megláttam egy villanó haltestet jobbra. Odakaptam a fejem, de közben már a spicc is jelzett, ösztönösen be is vágtam.
A hal először a felszínre vágódott, majd ahogy elérte a bevágás ereje, azonnal vissza is fordult. Ekkor láttam először.
Durva volt. Kiáltottam Juditnak, hogy kamera, mert ez baromi nagy... ohmy.gif
Gyorsan felvettem a kontaktust a hallal, ami kb. 2 méter mélyen (kristály víz...) jobbra-balra dobálta a fejét, hogy szabaduljon a légytől. Mindezt kb. 4 méter távolságban tőlem. Volt időm (másodszor is) megnézni, noha pár másodperc volt csupán, aztán behúzott a forgó aljára, fékezhetetlenül (direktbe 28-as Rio fluoro volt JÓL megkötve). Minimum(!) egy méteres hal volt, és alsó hangon tíz kiló... sleep.gif
A gödör alján kereste a menedéket, de annak ellenére, hogy nem fogott akadót (folyamatos, lassú fejmozgás), a súlyához a 8-as botommal sem volt közöm, egy dekát nem tudtam rajta emelni, pedig perecelt rendesen a bot. Judit ekkor bukdácsolt visszafelé a kamerával, de az még nem élesített.
A hal erős fél perce volt horgon, mikor meggondolta magát, megállíthatatlanul és vihargyorsan lefelé vette az irányt, egészen a következő pool irányába. Miközben a jobb kezem között süvített a zsinór, ballal igyekeztem a földre leszedett zsinórköteget egyengetni, nehogy gubancot húzzon fel a gyűrűk közé. Ez sikerült, de mielőtt elérte volna az orsót a kontaktus, húzás közben kikönnyült a zsinór, üresen jött ki a légy... Még egy jót káromkodni sem tudtam. Nagyjából húsz percet ültem szótlanul a köveken, magam elé nézve, közben a zonker megszáradt a kezemben...

Mindezek után sem a horvát tengerpart fattyúmakrélái, sem az Unac 60-70 centis pisztrángjai nem hatottak túlságosan meg. Ilyen ez a biciklizés. ph34r.gif 0147-rain.gif 0170-headbang.gif

Sovány vigasz a "de legalább találkoztál eggyel" ilyenkor... dry.gif

--------------------
GViktor

"a világ csak olyan, mint amilyen, nem szebb, nem jobb, nem alkalmazkodik jobban gyönyörű álmainkhoz" (Szerb Antal)
+Quote Post
kyle
post 2009.07.18. 17:54
Létrehozva: #6

Nem regisztrált

MonnnttaméééénhogyHAJRÁROMI!!! 0158-beer.gif
+Quote Post
szabó levi
post 2009.07.15. 15:10
Létrehozva: #7

-déli rabszolgatartó-

Regisztrált: 2006. Sep. 28. 21:14
Innen: nagykanizsa
Azonosító: 282

IDÉZET(Pubi @ 2009.07.15. 15:59) *

Nem lészen egy kis beszámoló?

naaaaaaa,még csak az kéne 0136-giggle.gif 0136-giggle.gif 0136-giggle.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif 0158-beer.gif 0159-drink.gif ekkora bulit,ennyi történetet csak szóban... 0109-kiss.gif a csapatnak(Sasának,Zsombi csere volt,Ő csak jókat pecázott 0156-muscle.gif )

--------------------
sabu levente

...a döglött hal nem rak ikrát...
...de a sült hal finom...

+Quote Post
Pubi
post 2009.07.15. 14:59
Létrehozva: #8

Regisztrált: 2007. Dec. 12. 18:03
Innen: Szarvas
Azonosító: 519

Nem lészen egy kis beszámoló? unsure.gif

--------------------
###Tibi###

+Quote Post
romi
post 2009.07.15. 14:25
Létrehozva: #9

Csoport: MűHOSz Elnökség
Regisztrált: 2004. Jan. 15. 19:03
Innen: Budapest
Azonosító: 28

http://www.srsbih.com/web/index.php?option...02&Itemid=2
+Quote Post
CsorbaiB
post 2008.07.04. 12:16
Létrehozva: #10

Regisztrált: 2004. Jan. 08. 10:42
Innen: Gödöllő
Azonosító: 27

.... Ribniknek és Unacnak indult, majd a Skoda akaratából Sava és Soca lett belőle.
-Sava Bohinjka: először jártam itt, egy szabad délután a Bohinji-tó alatti szakaszon (38 € a C&R napijegy, kapható bledi horgászboltban), egy áradás kivitte a halak jelentős részét, így most telepítenek, mint az őrült ez meg is látszik a fogáson: sok a friss hal. A fogás is ennek megfelelő főként szivárványos (simán lehet 40-50 darabokat fogni egy este a 15-től szűk 50 cm-ig), itt-ott néhány sebessel és pérrel tarkítva.
- Soca: korábban már jártam itt (tavasszal a helyi pérfaj szaporításában segédkeztem a tolmini horgászegyesület keltetőházában) a főfolyó erősen "raftingos" nem igazán eröltettem (egy hajnalt adtam a a nagy márványoknak 6grammos 2/0-as jig horogra kötött förmedvényekkel, persze kevés eredménnyel). A mellékfolyók viszont ezerféle lehetőséget biztosítanak. Van hideg (max 8-9 °C), meleg (17-18 °C), gyors-lassú, kicsi-nagy. Most a kipróbáltak közül (Soca, Tolminka, Baca, Trebuscica, Idrijca) a Baca és Idrijca alsó szakasza volt a legjobb. A napközbeni horgászatnak nem sok értelme volt (mondjuk délután 6-tól már lehetett vadászni egyes magányosan álló halakra nimfával, később emergerekkel, majd szárazzal), de az esték fergetegesek voltak. Bár nem volt túl nagy rajzás, de a egy közepes világos kérész repült és 12-14-es legyekkel jól utánozható volt, így 8-tól fél 10-ig maga volt a Kánaán. Ami jött: sok szivárványos (50-cm-ig), néhány márvány (max 40 cm, de már önmagában ez is nagy szó, mert a márvány alapvetően halevő erről egyszer majd bővebben) és pér (max 40 cm). Mivel idén még alig volt lehetőségem horgászni normális vizen, most fülig ér a szám. A napijegy 50 €, váltható Tolminban főtéren a zöld panzióban további infó: itt
CSB
u.i.: ha kicsit összeszedem magam, akkor megpróbálom közreadni az a rengeteg információt a márványról és a horgászatáról, amit hallottam a helyi gájdoktól és biológiájukkal foglalkozó szakemberektől

--------------------
Az élet harc: délelőtt az éhséggel, délután az álmossággal
+Quote Post
manitou
post 2008.03.17. 18:29
Létrehozva: #11

Regisztrált: 2005. Oct. 25. 18:46
Azonosító: 71

Sziasztok,
alább egy rövidebb-hosszabb élménybeszámoló, hétvégi kirándulásunkról.

Péntek hajnali fél kettőkor találkoztunk, hogy kilenc-tíz óra magasságára a Ribniken lehessünk.
Időben meg is érkeztünk, elfoglaltuk a szállást, átöltöztünk, majd indultunk botjainkat bemelegíteni.
Kb. 50centivel volt több a vízállás, mint kellett volna. Tiszta, de magas volt a víz, ez sajnos nem segített a pérek nyakoncsípésében...
A Trophy-n (Ribnik) új technika kipróbálásra adtam a fejem smile.gif, ismerkedni kezdtem a süllyedő zsinóros pecával. Olyannyira sikeresnek bizonyult a dolog, hogy tíz halat akasztottam, abból hét "landed", egy szakított szákolás előtt, egy leakadt, a legnagyobb meg horgot tört sad.gif. Az egy nagyon komoly jószág lehetett, a medertörésből vágott rá egy narancssárga jig-horgos hmm...szóval légyre.
NiNi thunder creek-je volt még fogósnak, ezzel a szerelékkel fogtam négyet egymás után, míg Niu és VörösPisti eddig még eredmény nélkül maradtak.
Jó volt még a nagyméretű stonefly nimfa (fekete és főleg barna színben, Pisti ezzel fogta meg egyetlen halát (a nap legnagyobbját) szürkületkor). Szerintem varázslatos nap volt smile.gifsmile.gif.

Másnap a Ribniken próbáltunk szerencsét, pért mindannyian akasztottunk, de szákolni senkinek sem sikerült.
Pisti akasztott egy arany pisztrángot smile.gif, de az sem került szárazra, még előtte leverte magát a horogról.
Két pinyót (egy sebest meg egy szivárványost) sikerült a szákba terelnem, ez volt a szombati mérleg.
Az időjárásra nem lehetett különösebb panaszunk, 14-15 fok, igaz néha széllel, a nap sütött is meg
nem is, de a csapadékot megúsztuk. Vasárnap reggel átvonultunk az Unacra, persze nem bírtuk megállni hogy Kulen Vakufban ne igyunk egy jó török kávét a helyi erőknél.
Az Una magas volt és varázslatos, mint mindig. Dobáltunk a helyi halaknak egy kis kenyeret, majd indultunk Martin Brod-ba.
A híd fölötti és alatti szakaszon horgásztunk, temérdek hal mindenhol. Mindannyian sokat fogtunk.
Ezen a vízen Niu vitte a pálmát, fogott egy nagy szivárványost, nem lennék meglepve ha ez felkerülne a
helyiek honlapjára, sok képet készítettek.
Volt egy olyan elemi erejű kapásom, amilyet még nem tapasztaltam.Mély, sodrós vízben valami fenevad vízig rántotta a botot, kb. fél másodpercig volt meg, aztán annyi...Esküszöm, ilyet még nem tapasztaltam.
Saccolni sem tudom hogy mekkora lehetett.
Aztán ébresztő, hol is vagyunk, idő van fiúk, pakolás, majd haza.Kanizsán megálltunk egy kicsit, majd
este tíz óra tájékán fülig érő szájjal búcsúzkodtunk a budaörsi benzinkútnál.

üdvözlettel,

Manitou
0169-rock.gif 0169-rock.gif 0169-rock.gif

--------------------
"pryncypally for your solace and to cause the helthe of your body and specyally of your soule"-Dame Juliana Berners, 1496
+Quote Post
Fogarasi Miklós
post 2007.08.01. 21:59
Létrehozva: #12

Regisztrált: 2005. Nov. 14. 22:34
Azonosító: 80

köszi Horog!
egy website azéé nagyon kéne...
m

--------------------
FM - alias Streaman: specialist with streamers on small streams - na nehogy komolyan vegyed :))
nem vagyunk rokonok Reelman-nel ok? :)
+Quote Post
horog
post 2007.07.22. 23:28
Létrehozva: #13

Regisztrált: 2004. Jan. 07. 17:00
Innen: budapest
Azonosító: 26

miki,

bihac környékén a klokot-ot érdemes megnézni, az una bihacnal qrva nagy, nem nagyon tudod meghorgászni.
kulen vakuf és martin brod közötti szakasz vad, de nehéz megtalálni a halat.sok a kis pisztráng és pér, nomeg nagyok is vannak, de gájd nélkül elég nehéz beléjükfutni.
az unac martin brodnál revír, nemtudom mi az aktuális helyzet.
bihac alatt az una belefut egy kanyonba, van ahol lehet próbálkozni, de a halak ált. a gázolhatatlan részeken vannak.
ha kalandra vágysz, akkor vad részek, ha halat is akarsz fogni, akkor revírek....
a vad szakaaszokra asszem olya 10-15 euro a napijegy, a revirekre 30körül

a webszájtjuk jelenleg nem műxik...

--------------------
"Rabol a balin."
+Quote Post
Fogarasi Miklós
post 2007.07.21. 23:02
Létrehozva: #14

Regisztrált: 2005. Nov. 14. 22:34
Azonosító: 80

Valaki az Una-ról tudna infóval szolgálni?
Weblap?
Hol, melyik szakasz horgászható Bihac kőrnyékén?
Merre lehet napijegyet váltani?
Napijegy árak?
Vmi friss infó arra járóktól?
Köszi előre is,
M

--------------------
FM - alias Streaman: specialist with streamers on small streams - na nehogy komolyan vegyed :))
nem vagyunk rokonok Reelman-nel ok? :)
+Quote Post
Erdélyi Balázs
post 2007.06.05. 17:17
Létrehozva: #15

Regisztrált: 2004. Sep. 27. 10:03
Azonosító: 50

Multhéten Una-Unac-Klokot-Rubnik-Ribnik Trophi vizeket pocsékoltuk meg blink.gif

Minden vizen öklömnyi májusi legyek és stoneflájok röpködtek.
Az Unacon szakadó esőben fogtuk magunkat szénné 8-as szárnyas legyekkel ....
A Klokoton sikerült egy 55ös vad sebest is fogni a sok 2-3 kilós szivárványos közt ...

A Ribniken ua. a történet mint Fareszéknál. Én pérre mentem de "csak" egy 50est sikerült fognom és becsúszott 4 nagyobb sebes . Jimi a sebesekre játszott és min. 25 öt fogott természetesen mindenki szárazzal.

A Trophy számomra kicsit csalódás volt de egy napot rá lehet áldozni.
10 halból 5 sebes volt, a legnagyobb 65 cm.
A sebesek száraz gaint stonera jöttek a szélvízben, a szivárványosok pici nimfára mederközépről.
A lényeg ua. mint a Vitunjcicán: orsóval áddobni a túlpartra és lassan finoman sodortatni 12es előkén ...

Én is összefutottam az ismert horvát, Bánylukai és bosnyák arcokkal, söröztünk egy jót 0158-beer.gif szeretettel várnak minket az őszi versenyre.

Csak elismerően nyilatkoztak a magyar legyesekről , voltak még ott olaszok, franciák, svédek, angolok is.
Nagy élet van ottan fiúk 0159-drink.gif 0123-party.gif .

--------------------
"Én Árpád népéből jöttem,
piros meg fehér csík legyen mögöttem
"

FankaDeli : Magyar földre
+Quote Post
horog
post 2007.06.03. 10:01
Létrehozva: #16

Regisztrált: 2004. Jan. 07. 17:00
Innen: budapest
Azonosító: 26

csak egy kis adalék...

a Jan által fogott sebes. ez bizony NEM a trofirevír.

ez egy VAD HAL az UNA szabad szakaszáról.... 0139-1-bow.gif 0139-1-bow.gif 0139-1-bow.gif

a nimfa 16os extraszikrit...én láttam cool.gif
itt a kép:
http://www.sexyloops.co.uk/cgi-bin/theboar...;t=3034;st=1530

scrollozzatok le amíg meg nem látjátok...a szivárványosok alatt, zoran postjában..
respect

--------------------
"Rabol a balin."
+Quote Post
faresz
post 2007.06.03. 01:38
Létrehozva: #17

Regisztrált: 2006. Sep. 21. 12:30
Innen: Nagykanizsa
Azonosító: 278

Sziasztok!
Egy kis kedvcsináló a ribnikre készülőknek;
máj.30-tól jun1.-ig sikerült 3 napot eltölteni lenn másodmagammal H.Balázs kollégával...egy nap trofi és két szűk nap az alsóbb szakaszon.
Nagyon alacsony a vízállás,ezáltal nagyobb a halsűrűség is devil_v.gif emellett bődületes stonefly rajzást volt,akinek ismerős a Hatch c. film az tudja csak igazából elképzelni hogy miről is beszélek...elképesztő mennyiségben repültek ohmy.gif ezek a gigarovarok,tele volt vele a ruhám a kocsi a part az ég a víz meg minden...Ennek jegyében nagyméretű száraz stonefly variánsokkal akasztgattuk a szebbnél szebb "vad" sebeseket(45cm.-ig) számolatlanul,sajnos a megapérek amik miatt érkeztem teljesen enervált arcukat mutatták,egyet sikerült akasztanom ,de sajnos rövid fárasztást követően leakadt a 22es nimfáról ph34r.gif

Aki Trophy szakaszra menne kösse fel a gatyát,szivárványos szinte csak mutatóba van már benn
a sztrimeres téma teljes csődőt mondott,rendkívűl szelektíven táplálkoztak a halak...apró nimfák
és óriás száraz legyek voltak a nyerők.Kb.15db hal esett kettőnknek 50-70cm közöttiek javarészt
sebes,de akadt két szivárványos is meg egy kb.50es pér...
Voltak rajtunk kivül ketten a reviren az egyikük Jan J.(bosnyák mester)hihetetlen technikai
tudással(10fölötti rollokkal szembeszélben 0175-hide.gif ohmy.gif )fogott vagy 20 db-ot és kb. ugyanennyi lemaradt...
van még mit csiszolgatni ph34r.gifmármint nekünk...

Űdv:Faresz

Ui.:fotók fenn

--------------------
Titkokat rejt a víz...
+Quote Post
Pityu a bogaras
post 2007.06.01. 23:15
Létrehozva: #18

Regisztrált: 2005. Sep. 08. 23:36
Innen: Budapest-Ipoly part
Azonosító: 68

Hello!

Jun.9-12 peca a Ribniken.Van 1 hely az autóban,akit érdekel jelezze priviben! wink.gif

--------------------
GÖRBÜLJÖN!!!

PITYU

A SAS nem kapkod legyek után!!!
http://ipolypartibogarasok.blogspot.com/
+Quote Post
Pityu a bogaras
post 2007.05.30. 22:24
Létrehozva: #19

Regisztrált: 2005. Sep. 08. 23:36
Innen: Budapest-Ipoly part
Azonosító: 68

Szintén gratula!

Szivesen mentem volna,de sajnos melóznom kellett! sad.gif
Majd a jövő 7en bepótolom az "edzést"! wink.gif

--------------------
GÖRBÜLJÖN!!!

PITYU

A SAS nem kapkod legyek után!!!
http://ipolypartibogarasok.blogspot.com/
+Quote Post
dry
post 2007.05.30. 12:55
Létrehozva: #20

Regisztrált: 2004. Jan. 01. 00:13
Azonosító: 12

Grat Peti a jó szerepléshez!!!

0141-handshake.gif

--------------------
dry
+Quote Post

2 Oldal V  1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 tag olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim tag)
0 tag:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019. 07. 18. 06:28