IPB

Emlékeztető!

Üdvözlünk a MűHOSz régi fórumán! Örömmel tájékoztatunk, hogy a Műlegyező Horgászok Országos Szövetségének megújult portálja elérhető a www.muhosz.hu oldalon.

Az aktív fórum a forum.muhosz.hu oldalon működik.Az itt található régi fórumot lezártuk és igyekszünk olvasható állapotban tartani.

Találkozzunk a vízparton!

Üdvözlünk a fórumon! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

4 Oldal V < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Stiíusok, módszerek., Segítség a kötésekhez.
benyus
post 2009.12.14. 21:39
Létrehozva: #21

Csoport: Tag
Regisztrált: 2004. Apr. 28. 13:35
Innen: Hódmezővásárhely
Azonosító: 43

Segítsetek már, hogy hol is láttam azt a micsodát unsure.gif 0136-giggle.gif
Asszem vmi Dave McPhail video, de abból is annyi van, és nem is biztos hogy az volt.
Naszóval nedves gallér kötés, és a túl hosszú tollszegmenseket valami trükkel lerövidíti, de már nem emlékszem, hogy csinálta...
Ha valakinek beugrik, miről van szó, dobjon már egy linket! 0141-handshake.gif

--------------------
"A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért, amik vagyunk."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 2009.12.12. 09:23
Létrehozva: #22

Regisztrált: 2004. Jan. 29. 19:56
Azonosító: 32

Bár én nem csövekkel, hanem inkább waddington shankkel kísérleteztem, de a Zigi által leírt seggnehézség elég komoly problémának tűnik. Nagyon hülyén jönnek a vízben ezek a legyek, és ha megállítod, akkor nem fejjel előre kezd süllyedni, hanem leül. Rádadásul ha nagy a horog, síma egyenletes bevontatás közben is ferdén jön.

--------------------
+Quote Post
benyus
post 2009.12.12. 08:15
Létrehozva: #23

IDÉZET(cöc @ 2009.12.11. 18:09) *

Ti mit alkalmaztok ?
eröizom:bolykitomi

Bokorugrót. Ha meg leakad, akkor odamegyek a csónakkal, és kipiszkálom.

Csak egy tipp: mi lenne, ha maga a légy csöve (fülpiszk) védené a gyenge láncszemet, ami mondjuk lehetne egy 25-ös mono fül, egyik véggel a horogba, másikkal a drótba hurkolva. Csak azt kell megoldani, hogy fárasztáskor ne csússzon fel a cső.

--------------------
"A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért, amik vagyunk."
+Quote Post
Ati
post 2009.12.12. 06:09
Létrehozva: #24

Regisztrált: 2009. Jan. 11. 22:31
Innen: Szlovakia
Azonosító: 1,334

3-idomítás (mindig haza jön)

Ezt a trukkot oszd meg velunk biggrin.gif Jo is lenne ha a beszakadt legy visszamaszna hozzank smile.gif

--------------------
"Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki..."
+Quote Post
Zigi
post 2009.12.11. 22:09
Létrehozva: #25

Regisztrált: 2007. Feb. 04. 01:00
Innen: Vizafogó ;-)
Azonosító: 346

IDÉZET(cöc @ 2009.12.11. 18:09) *

Készülődöm a hétvégi lehülésre, cső legyekkel lepem meg a csukákat. Igazi Lo-tech legyek, mégis szeretném megoldani, hogy leakadáskor csak a horog vesszen.
Megoldáskét vékony monofilon gondolkodom, amit a kemény előke és a horog közé kötnék, egy szilikon csövecskével védve.
Ti mit alkalmaztok ? eröizom:bolykitomi

1-csak szentelt vízben horgászom vele
2-ráolvasás
3-idomítás (mindig haza jön)

De a legbiztosabb megoldás az olyan erős előke, ami nem szakad el. Mert ha a csuka elharapja az előkét, akkor megy a légy is, ha meg szakad az előke, akkor nem tudod előre hol fog szakadni.

Talán ha a horgot egy igazán gyenge csomóval kötöd fel, akkor tuti hogy ott szakad el. Ha pedig a csőlegyet egy pötty pillanatragasztóval odarasztottad az előkéhez, akkor nem is fog elveszni biggrin.gif 0109-kiss.gif

Sokan fültisztító vatta műanyag csövére kötik az egyszerűbb legyeket, nem számít ha leakad. Ilyesmivel nem csak buta csukákat, hanem elegáns lazazokat is lehet fogni.
Szerintem a duppla (kettes) horog ugyanolyan jól akad és tart mint a hármas, de lényegesen ritkábban akad el. A hármashorog ugyanis mindenben elakad ami lehetséges. Az csőlégy elejére (fejéhez) lehet egy pici sörétólmot nyomni az előkére, ami kiegyensúlyozza a csőlegyet. Egyébként seggnehéz ugye, mert lehúzza a hármas/kettes/egyes horog, és nagyon srégan nyomul. Mondanom sem kell, ez sörétólom nélkül sem egykezes bothoz való.... legalábbis nem távolradobáshoz. Óvatos szviccselgetés még elmegy, talán egyszer felvenni, fejet be/lehúzni, és kivele.

--------------------

Sok ember horgászik egész életén keresztül anélkül, hogy tudná: nem is a halat keresi.
(Henry David Thoreau)
+Quote Post
cöc
post 2009.12.11. 18:09
Létrehozva: #26

Regisztrált: 2006. Jun. 10. 20:52
Innen: Recsk
Azonosító: 229

Készülődöm a hétvégi lehülésre, cső legyekkel lepem meg a csukákat.
Igazi Lo-tech legyek, mégis szeretném megoldani, hogy leakadáskor csak a horog vesszen.

Megoldáskét vékony monofilon gondolkodom, amit a kemény előke és a horog közé kötnék, egy szilikon csövecskével védve.

Ti mit alkalmaztok ?
+Quote Post
cöc
post 2009.11.18. 21:03
Létrehozva: #27

IDÉZET(kuti @ 2009.11.17. 23:04) *

komoly dolgok ezek! happy.gif

Legalábbis tegyünk úgy ! wacko.gif
eröizom
+Quote Post
kuti
post 2009.11.17. 23:04
Létrehozva: #28

Regisztrált: 2004. Jan. 22. 17:16
Innen: Fejér-Pest
Azonosító: 30

IDÉZET(cöc @ 2009.11.16. 21:14) *

Viszont van egy germicid csöves / UV c / eprom égetőm,
kipróbálom gyorsabb-é a folyamat.

ujjuj!!

csak vigyázz, nehogy úgy járj, mint a két orosz a viccben, akik egy majdnem üres metanolos kannán ülnek, és szűrnek...

"Na kössük meg gyorsan ezeket a maradék horgokat is, mert kezd sötétedni..." 0136-giggle.gif

elnézést, hogy így elvicceltem, komoly dolgok ezek! happy.gif

--------------------
kuti <°))))><
+Quote Post
cöc
post 2009.11.16. 21:14
Létrehozva: #29

Köszönöm a segítséget !

Marad az óccó 2 komponensű epoxi.
Viszont van egy germicid csöves / UV c / eprom égetőm,
kipróbálom gyorsabb-é a folyamat.

+Quote Post
dentis
post 2009.11.16. 14:09
Létrehozva: #30

Regisztrált: 2006. Mar. 28. 16:13
Innen: Szeged
Azonosító: 200

A rendelőben használatos tömőanyagok nem kötnek meg az öngyújtóba rejtett LED fényétől.
De a fogászati széken lévő lámpa fényétől megkötnek csak jóval lassabban.
A fogászati kompozitok (több komponensű műgyanták = fehér tömés) között vannak fényre kötők, vannak olyanok amelyek kémiai úton polimerizálódnak és vannak un. duál-kötésűek (kémiai úton és vagy fény hatására is kötnek).
Ezek alapján biztos vannak forgalomban ugyan ilyen kötésmechanizmusú epoxi-k is.
Pl.: a műkörmökhöz is ilyen anyagokat használnak (fényre kötő zseléket meg még nem tudom miket..., csak azok olcsóbbak, és senki sem szeretné ha szájába kerülne)

+Quote Post
horog
post 2009.11.16. 08:50
Létrehozva: #31

Regisztrált: 2004. Jan. 07. 17:00
Innen: budapest
Azonosító: 26

az UV Knot Sense-t és a Wader Repair-t használom.
nem légyfejnek.
talán a "Knot Sense" tartósabb lehet.

--------------------
"Rabol a balin."
+Quote Post
kuti
post 2009.11.16. 00:14
Létrehozva: #32

Regisztrált: 2004. Jan. 22. 17:16
Innen: Fejér-Pest
Azonosító: 30

Tudomásom szerint a Loonnak vannak UV-re kötő termékei, és a sima kétkomponensű mezei epoxi is tkp. UV-re köt (vagyis napfényben gyorsabb). Vannak olyan ledek, amik emissziójának elég nagy UV-A tartalma van, kínaiak is árulják, tollba, öngyújtóba rejtve, a karórák fényporos mutatóját eszméletlenül "feltöltik", de a Loonnak is ott a gyári kis lámpája... egy 200 Ft-os öngyújtót megér, nem? wink.gif

--------------------
kuti <°))))><
+Quote Post
dentis
post 2009.11.15. 23:04
Létrehozva: #33

Regisztrált: 2006. Mar. 28. 16:13
Innen: Szeged
Azonosító: 200

Egy 4g-os "tubus" Kb. 15.000-20.000 Ft (és általában készletben árulják ami 70-80 e Ft)
Ha egy színtelen folyadék volt amivel bekente az epoxy fejet, akkor az kb. 20-30 e Ft / 5 ml
Az UV lámpának bizonyos teljesítménnyel is kell rendelkeznie (600-800 mW / cm2) egy ilyen lámpa min. 150 e Ft
Szóval még a ku....-nál is drágább!

+Quote Post
szabó levi
post 2009.11.15. 21:12
Létrehozva: #34

-déli rabszolgatartó-

Regisztrált: 2006. Sep. 28. 21:14
Innen: nagykanizsa
Azonosító: 282

erre a célra- amit Benyus említ- bizony ölég drága...$€$€ 0136-giggle.gif 0136-giggle.gif 0136-giggle.gif

--------------------
sabu levente

...a döglött hal nem rak ikrát...
...de a sült hal finom...

+Quote Post
benyus
post 2009.11.15. 20:51
Létrehozva: #35

IDÉZET(cöc @ 2009.11.15. 20:33) *

Epoxis legyek kötéséről szóló videón láttam olyan csoda-masszát, amit a bácsi UV fénnyel pillanatok alatt megkeményített.

Ismer valaki ilyen ragasztót ?

Fogorvosok szoktak ilyen UV-s fogtömő masszát használni.
Esetleg a háttéripar jelen lévő prominens képviselője többet tud... wink.gif

--------------------
+Quote Post
cöc
post 2009.11.15. 20:33
Létrehozva: #36

Epoxis legyek kötéséről szóló videón láttam olyan csoda-masszát, amit a bácsi UV fénnyel pillanatok alatt megkeményített.

Ismer valaki ilyen ragasztót ?

Ill a hagyományos kétkomponensű uverapid gyorsabban térhálósodik ha bedugom az UV cső alá ?
+Quote Post
post 2009.11.08. 14:16
Létrehozva: #37

IDÉZET(benyus @ 2009.11.08. 14:08) *

Ezt hogy érted? Nem mozog rendesen, gabalyodik, vagy mi a baj vele? És általában véve a BFF, mint olyan, a xar szerinted, vagy konkrétan a Taimenes?

Úgy általában, de ez természetesen teljesen szubjektív vélemény. Ha a kunkori rész után hagyod meg a hosszú szálakat, akkor nekem nem tetszik a sziluett, ami szerintem a második legfontosabb egy légyben. Ha rövidre vágod az egyenes szálakat, akkor nem valami ütős az akciója, ha hosszúra hagyod, akkor nincs elég volumene. Galócáslegyeket próbáltam kötni belőle, de zsákutca (nekem legalábbis). Csukára szerintem légyegesen jobb anyagok vannak.

--------------------
+Quote Post
benyus
post 2009.11.08. 14:08
Létrehozva: #38

IDÉZET(Ré @ 2009.11.07. 20:18) *

Valószínűleg ugyanaz a gyártmány. Az egyik vége egyenes, a másik kunkori, nekem azt hiszem a taimen-ről van. Egyébként egyáltalán nem vagyok tőle elragadtatva, szerintem elég sz@r.

Ezt hogy érted? Nem mozog rendesen, gabalyodik, vagy mi a baj vele? És általában véve a BFF, mint olyan, a xar szerinted, vagy konkrétan a Taimenes?

--------------------
+Quote Post
Helix
post 2009.11.07. 21:03
Létrehozva: #39

Regisztrált: 2007. Mar. 24. 00:43
Innen: Település
Azonosító: 390

IDÉZET(benyus @ 2009.11.07. 19:58) *

Kijövök ide a sztrímeranyag témával a Levibá csukájának a farka alól 0136-giggle.gif

Nézegettem a Big fly fibre felhozatalt, és látom, hogy több cégnek (Umpqua, Hedron, Hareline...) is van ilyen nevű anyaga. Ez mind ugyanaz lehet? Némelyiknek kunkori az egyik vége, a taimenes (Hedron) meg simának tűnik. Attól még jó, vagy inkább a kunkori legyen?

Nekem Feather-craft-os van, de val'szeg, Rének igaza van; nem lehet sok különbség a gyártók között.
Azonban a sima és a "kunkori" végű (ill., elejű) között a felhasználásban van különbség!
Nevezetesen:
- A "kunkori" elejű BFF a No.1-es anyag a Dahlberg MegaDiver-hez (a kunkoriság adja az őzszőr utáni test volumenét, míg a folytatása a hosszú farkát)! Lényegében, a Pike Muppet-hez is ez a jobb.
- a sima BFF (bevallom, ilyennel élőben még nem találkoztam, csak kész legyeket láttam) elsősorban a kisebb sziluettű, hosszabb legyekhez lehet jó.

Zo'

--------------------

www.malatechwater.com

Member of the DANIELSSON FLY REELS Ambassador Program www.danielsson-flyreels.se

"Közelít a Horizon-hoz a Helix..." /Naplemente műlegyes nyelven/
+Quote Post
post 2009.11.07. 20:18
Létrehozva: #40

IDÉZET(benyus @ 2009.11.07. 19:58) *

Kijövök ide a sztrímeranyag témával a Levibá csukájának a farka alól 0136-giggle.gif

Nézegettem a Big fly fibre felhozatalt, és látom, hogy több cégnek (Umpqua, Hedron, Hareline...) is van ilyen nevű anyaga. Ez mind ugyanaz lehet? Némelyiknek kunkori az egyik vége, a taimenes (Hedron) meg simának tűnik. Attól még jó, vagy inkább a kunkori legyen?

Valószínűleg ugyanaz a gyártmány. Az egyik vége egyenes, a másik kunkori, nekem azt hiszem a taimen-ről van. Egyébként egyáltalán nem vagyok tőle elragadtatva, szerintem elég sz@r.

--------------------
+Quote Post

4 Oldal V < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 tag olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim tag)
0 tag:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019. 07. 23. 16:59