IPB

Emlékeztető!

Üdvözlünk a MűHOSz régi fórumán! Örömmel tájékoztatunk, hogy a Műlegyező Horgászok Országos Szövetségének megújult portálja elérhető a www.muhosz.hu oldalon.

Az aktív fórum a forum.muhosz.hu oldalon működik.Az itt található régi fórumot lezártuk és igyekszünk olvasható állapotban tartani.

Találkozzunk a vízparton!

Üdvözlünk a fórumon! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

25 Oldal V « < 23 24 25  
Reply to this topicStart new topic
> Horgászújságok-Legyes írások, ...egyre több cikk, és egyre több ember foglakozik velünk műlegyesekke
Horváth Zoltán
post 2006.08.01. 17:22
Létrehozva: #481

Csoport: Tag
Regisztrált: 2005. Jul. 06. 18:07
Innen: Sajószentpéter
Azonosító: 66

Flywalker,Horog!

Mindezekkel én is tisztában vagyok,a lap az nagyon komoly dolog lenne.Nekem a '90-es évek elején nem volt problémám - mint "szakírónak" - a horgászujságokkal.

--------------------
Sportbaráti Üdvözlettel:

Horváth Zoltán
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
horog
post 2006.08.01. 12:53
Létrehozva: #482

Regisztrált: 2004. Jan. 07. 17:00
Innen: budapest
Azonosító: 26

IDÉZET(Horváth Zoltán @ 2006.07.31. 18:13) *

Szervusztok!

Öregedő elmém mély bugyraiból felsejlik egy gondolat.Nem akartunk mi - talán nem is olyan rég - saját műlegyes lapot?Annak minden kihívásával,gondjával örömével együtt?Talán ez lenne a megoldás!!??

..."társadalmi" munkában az nemmegy.

--------------------
"Rabol a balin."
+Quote Post
Flywalker
post 2006.08.01. 12:14
Létrehozva: #483

Nem regisztrált

Zoltán !
Szerintem egy saját úság nagyon jó lenne de nem megoldás.
Itt arról lenne szó, hogy a meglévő vezető horgászújágokban, tévés és rádiós műsorokban normális dolgok jelenjenek meg és ebben partner legyen a Műhosz.
Bár én szeretném, bizos jobb lenne a minőség csak vigyázzatok "műhoszoskák" mert majd ti kapjátok a fikázást devil_v.gif .
+Quote Post
Horváth Zoltán
post 2006.07.31. 17:13
Létrehozva: #484

Regisztrált: 2005. Jul. 06. 18:07
Innen: Sajószentpéter
Azonosító: 66

Szervusztok!

Öregedő elmém mély bugyraiból felsejlik egy gondolat.Nem akartunk mi - talán nem is olyan rég - saját műlegyes lapot?Annak minden kihívásával,gondjával örömével együtt?Talán ez lenne a megoldás!!??

--------------------
Sportbaráti Üdvözlettel:

Horváth Zoltán
+Quote Post
V.Z.
post 2006.07.31. 14:56
Létrehozva: #485

Csoport: MűHOSz Elnökség
Regisztrált: 2005. Nov. 15. 20:40
Innen: Mississauga
Azonosító: 83

Addig, amíg MŰHOSZ hivatalosan fel nem veszi a kapcsolatot a szaklap(ok) főszerkesztőjével, és nem mondja azt, hogy: "Kedves Főszerkesztő Úr! Mi vállaljuk, hogy minden hónap lapzártáig szállítunk pl. 20 flekk műlegyes írást + illusztrációt a megfelelő formátumban, cserébe kérjük, hogy a szerző és a MŰHOSZ szakmai ellenőrzése nélkül a tördelt anyag ne kerüljön be a lapba, írjunk erről szerződést, pénzt nem kérünk csak felületet", amely ajánlattal még mindig nem tud a legyestársadalom vetélkedni a bojli-, műcsali- és etetőanyag-gyártók és intenzív vizek hirdetési célú "szakcikkeivel", amelyek jelentős bevételt jelentenek a lapnak, addig örüljünk, hogy egyáltalán le van írva egy újságban az a szó, hogy műlégy. Ez a valóság.
A jövő természetesen az ilyesfajta kapcsolaté (lehetne), de még nem tartunk ott.

VZ

--------------------
Észnél Légy...
+Quote Post
Marabu
post 2006.07.31. 14:27
Létrehozva: #486

Csoport: Root Admin
Regisztrált: 2004. Mar. 10. 13:35
Azonosító: 37

IDÉZET(horog @ 2006.07.31. 14:45) *

...de én gyerekkoromban is felhúztam magam, amikor a tarzan-filmekben (afrikában) indiai elefántokkal nyomult johnny... unsure.gif

...na meg a János is tájidegen bánáti kölyök volt, Szabadfaluból...

Tekintettel a társaság összetételére, tudására, ideje lenne a MűHOSz-ból márkát csinálni, azaz az írásokat megfelelő szakértőkkel bevizsgáltatni és MűHOSz védjeggyel ellátni. Azt akarom mondani ezzel, hogy az írásokat nem kerülőúton kellene leadni, hanem a Szövetségen keresztül...mondjuk egy netröl letölthető adatlappal(Ki, hol, mikor, mivel, kikkel,...). Ezután egyszerű lenne elhatárolódni, vagy kiállni egy-egy vitatott írás esetén.

Vagy ennek ellenkezőjét is meglehetne tenni a neten, azaz fix pontozási rendszer mellet, az összehasonlíthatóság érdekében, értékelni minden megjelent legyes írást.

Természetesen a védjegynek ára van, azaz mivel a minőséget a MűHOSz igazolná - bevizsgálná - ezért pénzt is kapna, mondjuk a szerzői jogdíjakból százalékosan valamit. Részlet kérdés...

Tegyük fel, hogy publikálni akarok, a pártatlanság érdekében, szabadúszóként valamit...biztosan begyűjteném egy országos szervezet igazolását, ha az minőségi jelző. Jelenleg az.

--------------------
+Quote Post
horog
post 2006.07.31. 14:21
Létrehozva: #487

...ôôôô milyen "áldozatról" beszélsz??! huh.gif

én csak arról, hogy ha valaki veszi a fáradtságot, hogy leírjon valami értelmeset, akkor az megkapja a megfelelô odafigyelést. és nem a pénzre gondolok. szerintem te sem szeretnéd, ha az írásaidban - amik mondjuk "cakmailag" rendben vannak- egyszercsak azt vennéd észre, hogy egy gyönyör?en kötött nimfád képe alá mondjuk a "bucktail streamer" felirat kerülne...mert a saját neved alatt fut a cikk.

a szakíró meg "szakírjon". azért szakíró. nemde?

velem már megtörtént, hogy egy "szakíró" egy az egyben leközölte a cikkéhez segítségül kért "szakírásom", aztán megjelentette a saját neve alatt...utólagos magyarázkodásokkal...

szerintem ez nem korrekt.

sz'intem.

IDÉZET(Pupa @ 2006.07.31. 15:10) *

Elvi síkon összegezve : a sok f..szság ellenére is becsüljük meg a média lehetőségünket és amennyire nem pfátlan , gyakoroljunk is rá némi hatást devil_v.gif

gyakoroljunk.

--------------------
"Rabol a balin."
+Quote Post
V.Z.
post 2006.07.31. 14:11
Létrehozva: #488

Erről van szó.

--------------------
Észnél Légy...
+Quote Post
Erdélyi Balázs
post 2006.07.31. 14:10
Létrehozva: #489

Regisztrált: 2004. Sep. 27. 10:03
Azonosító: 50

Kezdenek csokorba gyűlni a problémák , már konkrét felvetések is vannak. wink.gif
Ebből lehet valami smile.gif előrelépés !!!
Kotldjunk még ezen , szóljatok még többen hozzá.
A MűHOSz részéről biztos lesz hajlandóság egy koordinátori szerep létrehozásának .

Milu ! Most csak hangosan gondolkodok cool.gif
Egyértelmű a probléma . Neked mint magánembernek nem tudják technikailag kifizetni a honoráriumot, ezért egy számlaképes szakírón keresztűl lehet aki bebukja az áfát illetve nő az adóalapja.
Javaslat (ha jól értem) : a Műhosz vegye fel a pénzt és levonva a fát fizesse ki neked jogilag és könyvelésileg is megfelelő módon...
Részemről stimm ! Ha megteremtjük az emlitet sajtó és média koordinátori szervet az intézheti akár ezt is majd....
Titkár úr ?

Elvi síkon összegezve : a sok f..szság ellenére is becsüljük meg a média lehetőségünket és amennyire nem pfátlan , gyakoroljunk is rá némi hatást devil_v.gif

--------------------
"Én Árpád népéből jöttem,
piros meg fehér csík legyen mögöttem
"

FankaDeli : Magyar földre
+Quote Post
V.Z.
post 2006.07.31. 14:05
Létrehozva: #490

Igaz is... Nem kell áldozat, szépen menjünk vissza a homályba, kapjuk meg újra a súlyunknak megfelelő (a horgásztársadalom 0,1 %-a!!! - nem nagy szám sad.gif ) publicitást. Hát szerintem meg nem.
Szerintem...

VZ

--------------------
Észnél Légy...
+Quote Post
horog
post 2006.07.31. 13:45
Létrehozva: #491

a milu által emlegetett - és az elôzményekben ismegismert - trehányság, pedig valóban dühítô.

...de én gyerekkoromban is felhúztam magam, amikor a tarzan-filmekben (afrikában) indiai elefántokkal nyomult johnny... unsure.gif

IDÉZET(V.Z. @ 2006.07.31. 14:39) *

Nekem megér annyit, hogy a szakíró keressen pár forintot az én cikkemen, vagy fotómon, csak írjon a műlegyezésről.

az én cikkemen ne keressen semmilyen "szakíró". ha a cikkíró sajátja a cikk, akkor azért a szerzô kapjon-, vagy ne- honoráriumot. és minimum, hogy az író tudta nélkül ne rondítsanak bele, vagy ne húzzák meg.

egy írás megjelentetése saját név alatt, az felelôsség. és ezt tisztelni kell.(nopersze ha valaki faszságokat ír, az félreértelmezi, ill, tán fel sem fogja ezt a felelôsséget.

--------------------
"Rabol a balin."
+Quote Post
V.Z.
post 2006.07.31. 13:39
Létrehozva: #492

Szia, Milu!

Egyetértek, igazad van. Szerintem nem is ebben van közöttünk vita (ha vita ez egyáltalán), hanem abban, hogy én ezt a "akkor már inkább az vegye fel a pénzt, akit illet" dolgot látom másként. Hangsúlyozom, ez az én véleményem. Nekem megér annyit, hogy a szakíró keressen pár forintot az én cikkemen, vagy fotómon, csak írjon a műlegyezésről. A történet alternatívája, hogy nem a mi sportunkról, hanem a bojlisokról, pergetőkről, vagy etetőanyagokról ír, ugyanazért a honoráriumért + szponzori zsebpénzért. Annál még ez is jobb. A MÜHOSZ gazdálkodása nem az én asztalom, annak van szakértője, de a szakmai kontroll intézményesített formája az jó ötlet.

Üdv:

VZ

--------------------
Észnél Légy...
+Quote Post
horog
post 2006.07.31. 13:38
Létrehozva: #493

szerintem a legyezôhorgászat NEM SPORT.
...szerintem.

(nekem nem)

--------------------
"Rabol a balin."
+Quote Post
Milu
post 2006.07.31. 12:52
Létrehozva: #494

Regisztrált: 2004. Feb. 19. 11:57
Innen: Kecskemét
Azonosító: 35

Akkor kicsit konkrétabban...

...teljesen egyetértek veled az újságban kapott felület jótékony tudatformáló hatásával kapcsolatban. De ez igen könnyen visszafelé is elsülhet.

...amikor az írásom eljutott a szerkesztőhöz - először nem is tudtam róla, hogy már nála van - és szóba került, hogy esetleg leközlik, azonnal ment egy mail tőlem az illetékeshez. Éltem azzal a kikötéssel, hogy a végleges verziót először viszont szeretném látni, és csak ezt követően hozza le a lap. Minden képhez egyértelmű címet adtam, a legyekről készült fotót szintén méreteztem, átneveztem.
Nos az eredmény magáért beszélt - így lett Tibuból Milu, a legyeimből pedig Balázs legyei. biggrin.gif biggrin.gif Annyit fűztek hozzá, hogy a "mittoménjános" összekeverte - írgumburgum. Mondjuk ezen max. egy jót röhögtem, ez a fele azért annyira nem érintett meg.

...nem gondolod, hogy bárki, akinek lehetőséget adtak, az a pénz miatt csinálta közülünk! Ne viccelj már! Akik ebből élnek, azoknak az írásaival minden számban találkozol. Azoknak dobj fel ilyen labdát és ne nekem! Csak tudod, ha valamiért így is-úgy is fizetnek, akkor már inkább az vegye fel a pénzt, akit illet! Ennyit mondok és nem mást. Nem a haszonlesésre gondoltam elhiheted! smile.gif
Nekem mindkét írásom ellenértékéért kb. 5-6 alkalommal kellett kilincselnem hol a főszerkesztőnél, hol ismerősöknél, mivel nem vagyok számlaképes, így álltunk egymással szemben és azt ecsetelték, hogy miért is nem tudják ideadni a pénzt. A végén úgy meg lett keverve, hogy ha nem húztam volna fel magam rajta, akkor hagytam volna az egészet a fenébe. És tudod nem minden esetben "pusztán" 2-3.000-ről szól ám a történet! Ez a dolog is csak azért dühített fel, mert egyszerűen nem hittem el, hogy mindez így működik.

...a lektorálásról pedig inkább csak annyit, hogy általánosságokra gondoltam és nem konkrét szabályozásra. Inkább érdekképviseletre, mint szankciókra. Magyarul ne legyen a Brown trout többé "barna pisztráng" helyette legyen inkább sebes. Azoknak akik pedig "galád módon" felvennék a honoráriumukat, de nem tudnak róla számlát adni - intézze a MűHOSZ a kifizetésüket, ha már úgy is számlaképes. Ha az ÁFA-t levonja még nem is jár rosszul, mivel (ha jól tudom) az éves pénzmozgás beleszámít egy szervezet portfóliójába - ergo jobb a megítéltetése a tömörülésnek.

Üdv.

Milu

...egyébként amennyire tudom a sima képekért (nem címlap) egyébként sem jár senkinek semmi!

--------------------
"...Ménrót fia..."
+Quote Post
V.Z.
post 2006.07.31. 11:44
Létrehozva: #495

Sziasztok!

Nem szokásom minden piszlicsáré ügyben hozzászólni, de ez a kérdés alapvetően befolyásolhatja a Szövetség sikerességét.
Egyet tisztázni kell: minden egyes sor, amely műlegyező horgászatról megjelenik magyarországi sajtóban és nem arról szól, hogy "apagyilkos legyezőhorgászok karbiddal irtják a halat", csak jót tehet a sportággal. Ahhoz, hogy valóban megjelenjenek ezek a cikkek, kevés eszköze van a Szövetségnek, tehát ezeket az alkalmakat meg kell becsülni.
Van egy szakíró, akit lehet szeretni, lehet gyűlölni, még a szakmaisággal is lehet vitatkozni, egyet ne felejtsetek el, aránytalanul nagy felületet kapunk tőle! Én személy szerint ezért elnézek neki apró tévedéseket is, meg huncutságokat is. Nekem is jelent már meg fotóm a SH-ban, eszembe sem jutott sem a honorárium, sem az, hogy odaírják a nevemet, egyszerűen elég volt az, hogy a műlegyezés bekerült az újságba. Persze nem vagyunk egyformák, tehát ha valaki igényt tart a honoráriumra, egyszerűen az anyag átadásakor jelezze. Ennyi.
A szakmai hibák, tévedések egy másik téma. Egyetértek azzal, hogy kérjük meg a szaksajtót: a műlegyezéssel kapcsolatos anyagok megjelenése előtt lektorálhassuk a szöveget és a képaláírásokat. Persze kérdés, ki vállalja ezt a kötelezettséget. És mennyiért.

Üdv:

VZ

--------------------
Észnél Légy...
+Quote Post
Milu
post 2006.07.31. 09:52
Létrehozva: #496

Regisztrált: 2004. Feb. 19. 11:57
Innen: Kecskemét
Azonosító: 35

Már az elején tisztázom, hogy részemről semmi esetre sem személyes vonatkozású a hozzászólásom. Kizárólag konstruktív szándékkal teszem fel a következő kérdéseket a "Sporthorgász" - t, mint intézményt illetően:

1. Egy, a horgászat témakörét szakmai jelleggel képviselő médium miként engedheti meg magának a folyamatos tévesztést a halak fajlagos meghatározását illetően?

2. A sűrűn előforduló tévedések a cikkek, képek szerzőjét, a képen szereplők kilétét illetően már-már botrányos! A szerkesztői hierarchiában hol az a conroller, aki mindezért felelős?

3. A honoráriumokat illetően - már a technikai választ ismerve teszem fel a kérdést - miért kell különböző kalandos utakat bejárva kialkudni a "jogos" ellentételezést? Itt most nem az összeg mértéke, sokkal inkább a dolog elvi vonatkozása a jelentős. Azt a pénzt így is - úgy is elszámolják költségként és kifizetik valakinek, mégha a szerző nem is tart rá igényt.

Mivel ez utóbbi kérdésre adandó válaszban mi is közreműködők lehetnénk, ezért tennék egy javaslatot:

Ha már a MűHOSZ a legyesek érdekképviseleti és védelmi szerve - ezzel együtt a legyes cikkíróké is -
, javaslom, hogy vállaljon fel sajtófigyelő, koordináló és öszhangteremtő aktív szerepet a szerkesztőség és a cikkek elkövetői között. Itt most gondolok MINDEN megjelenő, a műlegyes horgászat témakörét érintő írásra. Ellenkező esetben ugyanis (sztem) kizárólag eredménytelen háborgásról lehet szó.

Csak egy megjegyzés...

Rendszeres olvasója vagyok a hazai vadászlapoknak is. Azokat összehasonlítva a külföldi szaklapokkal nem találok olyan markáns különbséget a szinvonalat illetően, sőt....

...némely esetben a mi oldalunkon látom a többletet. Mintha a vadászat tekintetében számítana szinvonal, a horgászat esetében pedig nem?! Nem hiszem - sztem az elvárásokat illetően nincs különbség. Pedig a vadászattal foglalkozó sajtótermékek "pusztán" 40.000 embernek, míg a horgászattal foglalkozóak 300.000-nek készülnek (nagyjából). Ez azér elgondolkodtató.... mad.gif

Üdv.

--------------------
"...Ménrót fia..."
+Quote Post
Erdélyi Balázs
post 2006.07.31. 08:06
Létrehozva: #497

Regisztrált: 2004. Sep. 27. 10:03
Azonosító: 50

Az utóbbi egy évben számarányunkhoz és kereskedelmi pontenciálunkhoz viszonyítva rengeteget foglakozik velünk, műlegyesekkel a szaksajtó.

Ki így, ki úgy értékeli vagy kezeli a dolgot, netán a népszerűséget.

Minden esetre a számunkra kedvező, netán hátrányt jelentő publikációkról fogalmazzuk itt meg a véleményünket, vagy ha konstruktívak vagyunk, az itt elhangzottakat felhasználva segítsük meglátásainkkal a szaksajtót.

/nem oktalan vagy személyes jellegű veszekedésre gondoltam, hanem legfeljebb konstruktív vitára /

--------------------
"Én Árpád népéből jöttem,
piros meg fehér csík legyen mögöttem
"

FankaDeli : Magyar földre
+Quote Post

25 Oldal V « < 23 24 25
Reply to this topicStart new topic
2 tag olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim tag)
0 tag:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019. 07. 23. 17:00