Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: KÖZLEMÉNYEK
Régi MűHOSz Fórum - Z Á R V A > MŰHOSZ-->Műlegyező Horgászok Országos Szövetsége > MŰHOSZ-osok egymás közt
Oldalak: 1, 2
Erdélyi Balázs
A közgyűlés óta azaz mióta már nem vagyok tisztségviselője a szövetségnek, rengeteg telefont és mailt kapok ezért úgy érzem jobb ha néhány gondolatomat itt egy kis közlemény formályában teszem közzé :

Barátaim !

Köszönöm aggódásotok, baráti biztatásotok és köszönöm méltató szavaitokat is.
Nem pozicióért és nem is "rangért" alapítottam a szövetséget, hanem a magyar műlegyes horgászatért Ne aggódjatok vagy örüljetek nincs szándékomban elhagyni a MŰHOSZ-t hisz gyerekével és barátaival sem tesz ilyet az ember.
A feladatom titulusok nélkül is ugyan az.

Eddigi munkámmal és társaim segítségével sikerült fejlődést generálnom a hazai horgászéletben. Hiszem, hogy ez a folyamat ma már visszafordithatatlan és hasznos minden hazai legyes számára.
Aki bátor, őszinte szándékkal tesz ; új és merész dolgokat annak mindíg lesznek követői és lesznek ellenségei is.
Ezzel mindíg számoltam, úgy mint az esetleges álldozat vállalással és a rám kevésbé jellemző kompromisszum kötésekkel is.

Célom, akaratom és erőm töretlen továbbra is !
A megkezdett utamat folytatom, ami megitélésem szerint (jelenleg is) megegyezik a Műhoszéval.

Állok elébetek és a rám háruló feladatok elé , tagként
:

Erdélyi 'Pupa Balázs
ex alelnök
Fixy
Pupa!

Én nem voltam a közgyűlésen! huh.gif
Miért nem te vagy az alelnök???
Ki tölti be most ezt a tisztséget???
horog
mindjárt sírok. rolleyes.gif wink.gif
csak ügyesen, okosan.
Erdélyi Balázs
Fixy,

ahogy Horog is mondja : csak ügyesen és okosan ....elérkezett a szövetség egy olyan szintre ahol most jobb a céljaink elérése szempontjából ha Manitu az elnök és Dry alelnök wink.gif ... bamúgy rengeteg a feladat amire kellenének még szakemberek az elnökségbe (a jövő zenéje)

Horogh, zsepit ?
manitou
Köszönjük Pupa.
szabó levi

Kedves Fijjugh!

Valaki(illetékes) írhatna egy összefoglalót a közgyűlésről...

köszönettel:levi
romi
Szevasztok!

A Műhosz tagdíjai a 2006-os évhez képest nem változtak.
Kérnék mindenkit aki 2007-ben is tag szeretne lenni, hogy a területi képviselőjénél a tagdíjat fizesse be, vagy küldje el postán a Műhosz új címére ( Bp 1222 Széchenyi utca 24) .
A képviselőket pedig kérném, hogy jelezzék felém (priviben, vagy mail), hány darab 2007-es bélyeget postázzak a részükre.Köszönettel:
Romhányi László (romi) titkár
CDC
No Üdv!!!

Most tesztelem, hogy sikerült-e magam mellé fotót is rendelni, mivel a közgyűlésen megbeszéltük, hogy célszerű lenne mindenkinek arccal vállalni a hozzászólásait!

MUK!!!

CDC

No Üdv!!!

Most tesztelem, hogy sikerült-e magam mellé fotót is rendelni, mivel a közgyűlésen megbeszéltük, hogy célszerű lenne mindenkinek arccal vállalni a hozzászólásait!

MUK!!!

CDC

Annyira megy a technika, hogy kétszer is sikerült a szöveget feltennem. No mindegy! A kép jó .... ugyi? Sebeske!

CDC
szabó levi
IDÉZET(szabó levi @ 2007.02.27. 19:09) *

Valaki(illetékes) írhatna egy összefoglalót a közgyűlésről...

...VOLT RÁ EGY HÉT...

IDÉZET(CDC @ 2007.03.05. 21:07) *

a közgyűlésen megbeszéltük, hogy célszerű lenne mindenkinek arccal vállalni a hozzászólásait!

köszi! legalább ez hír! a közgyűlésről!...

tessék itt az enyém... blink.gif
manitou
Tisztelt Legyes Sporttársaim,

február 24-én délután a MŰHOSZ rendes éves közgyűlésén nagy megtiszteltetésben részesültem, elnökké választottatok. Az azóta eltelt két hétben sokat töprengtem, információt gyűjtöttem, próbáltam feldolgozni az akkor, és azóta történt dolgokat . Készültem arra, hogy ezt a pár sort megírjam, kerestem és vártam azokat a gondolatokat, amiket most meg szeretnék osztani Veletek.

Örömmel fogadtam az őszinte gratulációkat, a baráti mosolyokat;és kissé kelletlenül, de tudomásul vettem azt is, hogy létezik egy olyan típusú megosztottság a legyes társadalomban, aminek egyszerűen nincs létjogosultsága . Ma, Magyarországon néhány százra tehető azoknak a száma, akik a legyező horgászattal foglalkoznak. Ez a szám lentről nézve nagyon soknak tűnhet, ám ha azt nézzük, hogy több százezer ember horgászik, akkor ez bizony nagyon kevés, mondhatni elenyésző. Sokunkban egyformán fogalmazódik meg az alapelv, mely szerint a legyezés a tökéletes eggyéválás a természettel, a harmónia és a belső béke keresése, megtalálása. Sajnos ezzel a szép gondolattal ellenkező folyamatokat is tapasztalhatunk, miközben a huszonegyedik század adta modern lehetőségek valamelyikén élünk éppen társadalmi életet.
Mindennapos viták, összeveszések szem és fültanúi vagyunk, melyek alapmotivációi sok esetben az irigység, és az értetlenség. Nem azzal foglalkozunk, hogy a jó törekvését elismerjük, hanem a rossznak adunk utat. Az sokkal egyszerűbb. Miért nem keressük inkább a békés megoldásokat ? Miért tud oda eljutni
egy hasonló indíttatású emberekből álló csoport, hogy folyamatosan feszültséget generáljon, és megoldás helyett újabb problémahalmazokat vessen fel ?
Az építő vitákra természetesen szükség van, hiszen ezek viszik előre a világot. A nem megfelelő helyen történő nem megfelelő dolgok felett pedig a természet örök törvényei szavazzanak ítéletet.

A két héttel ezelőtti nap óta semmi nem változott. Nem lettem más, nem szeretnék mást, mint azelőtt. A sok jó emlék, az emlékezetes horgászkirándulások, nagy pecák, nagy barátságok mind azt súgják; a világot mi tesszük olyanná, amilyenné szeretnénk. És ha a hasonlóan gondolkozó emberek hasonlóan is cselekszenek, nem lehet kétséges a végeredmény sem .

Baráti üdvözlettel,

Somogyi Péter
a Műlegyező Horgászok Szövetségének Elnöke

Kelt; Budapest, 2007.március 7-én .
horog
sleep.gif

jól szóltál Nagy Testvér.
adam
Nincs mit hozzátennem, azt hiszem. Csak gratulálni tudok a NagyLegyek nevében és remélem, a dolgok haladnak a maguk útján. Sok erőt hozzá,

Ádám
kisp
Kedves Péter!
A Thrash-Mosh Club elnöki székét nem akarod (újra) elfoglalni?Úgy elmennék egy Nuclear Assault,Carnivore,Possessed hangversenyre(tudom,a Possessed nehéz lenne)! biggrin.gif tongue.gif laugh.gif blink.gif wink.gif cool.gif rolleyes.gif

Levente
zsombor
Szépen megfogalmaztad azokat a gondolatokat, melyeknek apró impulzusai az én gyarló fejemben is keringenek. Le a megosztottsággal!!

Ave Manitou smile.gif
szabó levi

Köszönöm Nagy Fehér Indián Testvér,Nagy Le-(gyek)-ttél! smile.gif

uff
Erdélyi Balázs
IDÉZET(szabó levi @ 2007.03.05. 21:34) *

...VOLT RÁ EGY HÉT...
köszi! legalább ez hír! a közgyűlésről!...

tessék itt az enyém... blink.gif

ez az általam lejegyzett röviditett jegyzőkönyv (helyesírási hibákat nen nézd, csak egy skicc):

a MűHOSz 2007 évi közgyűlése
röviditett beszámoló

A küldöttgyűlés határozatképes volt a tagszervezetek 80%-a képviseltette magát és sok tag is jelen volt, akik éltek tanácskozási és véleményezési jogukkal.

Józsa Imre tiszteletbeli elnök nyitotta meg a közgyűlést.
A levezető elnök Erdélyi Balázs volt.
A megszavazott napirend szerint folyt a gyűlés;

1. - Éves beszámoló a 2006 évi tevékenységről (Klément ferenc /ex/Elnök)
- éves pénzügyi beszámoló (Romhányi László titkár)
- a tagszervezetek beszámolója az újak bemutatkozása a közgyűlés elfogadta

2. Szervezeti és személyi változások
- a szövetség székhelye Budapestre költözik -szükségessé válik egy kibővitett elnökség, strukturált szervezeti működéssel -jövőre megoldandó-

-új vezetőség a struktúrált változásig (1 év)

elnök : Somogyi Péter
alelnök : Józsa Péter
titkár : Romhányi László

felügy. biz. elnöke : Csörgő istván
Versenybizottság vezetője : Gégény Viktor Sport és nemzetközi kapcsolatok bizottságának vezetője : Virág Zoltán ideiglenesen megbízott szövetségi kapitány : Józsa Péter

3.Versenyek

A küldöttgyűlésen a II. nemzeti bajnokságot lezárta az alelnök és megnyitotta a III. nemzeti Műlegyező Bajnokságot.
Hat kvalifikációs verseny van betervezve az idén. Március 10-ig hivatalos versenynaptárat kell közreadni az elnökségnek.

tervezett versenynaptár:

06.22-23-24 II. Aranyszarvas Műlegyezőverseny (tavi-kiemelt)
07.14 III. Fish-Fantom Kupa (folyóvizi domolykós)
08.04 III. Bogaras Kupa (folyóvizi domolykós)
09.08. Sajó Kupa (folyóvizi domolykós)
10. hó San Cup (folyóvizi-kiemelt)
? Boszniai Verseny (folyóvizi-kiemelt)

A III. NB kvalifikációját a versenyzők 5 legjobban szerepelt versenyükön elért pontjai alapján kapják.
A kvalifikációban érintett versenyzőknek rendelkeznie kell a szövetség által kiadott (fényképes) sportkönyvvel melyet évadonként 1500 ft befizetésével érvényesítenie kell.

A versenyzésnek külön pénzügyi alapot hoz létre a szövetség.
A sportigazolásokból (1500/FŐ) ÉS A KÜLFÖLDI VERSENYEK BEVÉTELEIBŐL.
A csapatnevezések külön díját eltörölte illetve megszünteti a szövetség.
A csapatok ettől az idénytől 5 fősek.

4.Az internetes fórum és horgász-társadalmi megjelenés nyílt vitája, Elnöki Levél közzététele hamarosan, az elnök külön feladata a legyes tábor konszolidációs kezelése

5.2007 év célkitűzései:
-a III. nemzeti bajnokság megrendezése és sikeres lebonyolítása felelős : Józsa Péter
-az Eger patak "sajátvízzé" tétele és a gödöllői csukás tó horgászati kezelésének projektje , felelős : Csorbai Balázs
- Galgamácsai Legyesbál felelős : bagyánszky jános, Romhányi László
- a legyestábor konszolidációja, a Műhosz függetlenségével generális problémakezelés, felelős: Elnökség

remélem amíg megjelenik a "hivatalos" beszámoló a szövetség honlapján ez kielégítő

kyle
Mindazok nevében, akik lusták voltak elmenni és a Szinván űzték az ijedt pisztránggyerekeket: KÖSZÖNJÜK a baszámolót!
Kyle
zsombor
fiúk, azt lehet már tudni hogy az aranyszarvas tavi verseny hol kerül megrendezésre?
Fixy
IDÉZET(zsombor @ 2007.03.08. 12:54) *

fiúk, azt lehet már tudni hogy az aranyszarvas tavi verseny hol kerül megrendezésre?

Gondolom valamilyen állóvízen! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Bocs nem tudtam kihagyni! wink.gif
szabó levi

...köszi Pupa!
Dark Wader
Srácok.

biggrin.gif

mit gondoltok?
ha mindenki a saját arcát használná az avatárhoz,
az építené közösségünket, vagy rombolná?

Jelige:

"ARCOK!

LEGYÜNK ARCOK!"

biggrin.gif biggrin.gif
zsombor
rombolni biztos, hogy nem rombolná. de szerény véleményem szerint elég ha a saját profiljában van egy képe mindenkinek, nem?
horog
IDÉZET(zsombor @ 2007.03.08. 22:35) *

rombolni biztos, hogy nem rombolná. de szerény véleményem szerint elég ha a saját profiljában van egy képe mindenkinek, nem?

én is ezt támogatnám
manitou
Ez a javaslat már felmerült korábban, részemről erősen szorgalmaznám a dolgot.

szia mindenkinek,

Manitou
Fixy

Ám legyen!
Majd megborotválkozom és befújom magam olcipájcival! biggrin.gif
Marabu
IDÉZET(Dark Wader @ 2007.03.08. 22:07) *

...
mit gondoltok?
ha mindenki a saját arcát használná az avatárhoz,
az építené közösségünket, vagy rombolná?

Az én arcom erősen romboló hatású biggrin.gif

Egyébként részemről mehet. Legalább látom, kinek írok.
Jégmadár
IDÉZET(Fixy @ 2007.03.09. 12:01) *

Ám legyen!
Majd megborotválkozom és befújom magam olcipájcival! biggrin.gif

Ne tedd van Rólad "tarkókép" az is megfelel! legalább olyan szép vagy, mint szemből.
Bocsi wink.gif
Fixy
IDÉZET(Jégmadár @ 2007.03.10. 10:28) *

Ne tedd van Rólad "tarkókép" az is megfelel! legalább olyan szép vagy, mint szemből.
Bocsi wink.gif

Köszi Sanyi! wink.gif

Tudtam hogy rád számíthatok! mad.gif

De megyek én még Detkre! devil_v.gif devil_v.gif devil_v.gif
Pityu a bogaras
Mivel a "Szövetség Közleményeiben"nem lehet hozzászólni,ezért ide írnám az észrevételemet!

3.Napirendi pont:

A II.Nemzeti Bajnokság végeredményének ismertetése nem történt meg.... huh.gif egy papírdarab jó lett volna a falra...(mosténvagyoktavaszihorogféledepis tongue.gif )
zsombor
jogos felvetés mellow.gif
GViktor
IDÉZET(pityu a bogaras @ 2007.03.13. 23:42) *

Mivel a "Szövetség Közleményeiben"nem lehet hozzászólni,ezért ide írnám az észrevételemet!
Ez valszeg azért van, mert kialakítottak egy helyet, ahová CSAK a közlemények kerülnek, (külső) kommentár nélkül. Gondolom én... rolleyes.gif

IDÉZET(pityu a bogaras @ 2007.03.13. 23:42) *
3.Napirendi pont:
A II.Nemzeti Bajnokság végeredményének ismertetése nem történt meg.... huh.gif egy papírdarab jó lett volna a falra...(mosténvagyoktavaszihorogféledepis tongue.gif )

A másik része a felvetésnek szerintem is jogos. Azt a jól bevált gyakorlatot, amely az I. NB-t lezárta, jó lenne folytatni. Vagyis javaslom, hogy az 1-3 helyezett kapjon valami jelképes elismerést (mint tavaly).
Én csak 5. lettem, úgyhogy nem hazabeszéd. biggrin.gif
romi
Szevasztok.

100%-osan igazatok van. Ezért elnézést is kérek a szövetség nevében. Tavaly volt díjazás idén a közgyűlés előtt más dolgokra összpontosítottunk, és elfelejtettük a díjazást. A közgyűlés után szólt a Peti, hogy ba…ki nem díjaztuk a 2006-os év az első három helyezettjét.
Még egyszer elnézést, pótoljuk és legközelebb erre jobban figyelünk .
Romi
Pityu a bogaras
IDÉZET(romi @ 2007.03.14. 13:00) *

Szevasztok.

100%-osan igazatok van. Ezért elnézést is kérek a szövetség nevében. Tavaly volt díjazás idén a közgyűlés előtt más dolgokra összpontosítottunk, és elfelejtettük a díjazást. A közgyűlés után szólt a Peti, hogy ba…ki nem díjaztuk a 2006-os év az első három helyezettjét.
Még egyszer elnézést, pótoljuk és legközelebb erre jobban figyelünk .
Romi

smile.gif wink.gif
PIstvan
IDÉZET(manitou @ 2007.03.13. 19:06) *

A Duna mentiek részéről Józsa Péter beszél megemlíti a Duna menti, Ipolyparti Bogarasok és a Dunakanyar Legyezőhorgász Baráti Kör egyesülését és hivatalos bejegyzését.
Az Ipoly partiak részéről File István tart beszámolót a 2006. évben rendezett II. Ipoly parti Bogaras kupáról és a 2007-ben várható versenyről.

Hali Dry, Hali Pityu,

Remélem jól idéztem......
LESZ KÖZÖSÜLÉS? EGY SEJTTÉ OLVADUNK? VAGY MI? biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
(sajna nem voltam ott és természetesen abszolute nincs ellenemre, csak kérdezem, mit takar a "megemlíti")
dry
Már megtörtént. De versenyeken továbbra is riválisok vagyunk... devil_v.gif
A "megemlíti" azt takarja, hogy mondtam. smile.gif
üdv,
PIstvan
Nem értem.
Akkor mi történt meg? Egy cég lettünk de mégse? blink.gif
Erdélyi Balázs
ide is felteszem :

Ma telefonon beszéltem Eppusszal, aki arról tájékoztatott, hogy amit és ahogyan írt annak komoly előzményei vannak.

Ezek a következők : rajta kívűl két fórum tag hozzászólását is nyomtalanul törölték a beírás után szinte azonnal.
A tartalmuk miatt.

Az a tény, hogy több beírás törlésének nem maradt semmi nyoma, valamint az momentum, hogy a harmadik személy eltiltásának oka sem lett megjelölve és a moderációt végző se vállata fel (csupán valami ilyesmi : na ebből elég ) enyhén szólva botrányos .

Ha szankció történik, minimum, hogy vállalja azért valaki a felelőséget, legyen írásos nyoma, legalább két tőmondatban indokolja meg (pl. türhetetlen nyelvezett , fenyegetőzés miatt stb.), ilyen súlyos esetnél még az se árt ha a fórumszabályzat idevágó részét megemliti -persze ha lenne (mert ami van az az nem az) .
Egyébként ezt már egyszer itt a fórumon valamilyen szinten tisztáztuk ...

Ez én olvasatomban így arról szól ez a csúnya történet, hogy egyéni szimpátia, kény és kedv szerint történik a moderálás mert éppen mondjuk a többségre hivatkozva kijelentjük , hogy XY. milyen fxa gyerek és rá van bízva ....

Egy bejegyzett szövetség fóruma nem műkodhet ilyen alapokon.
A SZÖVETSÉG SEM MŰKÖDHET ILYEN ALAPOKON !

Felszólítom a Szövetséget, hogy 15 napon belül egyértelmüen tisztázza a MűHOSz FÓRUMának szabályzatát, tagjainak jogait és kötelességit valamint a Fórumhoz való viszonyát, ezen kívül az emlitett esetet vizsgálja ki és tárja nyilvánosság elé.

Segitségül /vázlatosan/ :
A szövetségnek jogokkal (hozzászólási, véleményezési stb.) és kötelezettségekkel bíró TAGJAI vannak ...
Ennek a szövetségnek van egy hivatalos fóruma (közgyűlési megerősítés) .
Ezen a hivatalos fórumon (is) gyakorolják a tagok a jogaikat.
Jogokat megvonni borzasztó VESZÉLYES játék a szövetség hivatalos működésére való tekintettel .

Ezt a nyilatkozatot átnézettem Dr Oláh ügyvéd úrral aki -eddig- a szövetség jogi képviseletét látta el, valamint az ez ügyben interneten megjelenő anyagot ellenjegyzésre átadtam.

Erdélyi Balázs , Debrecen

ui: szertném ha megnyugtatóan és a szükséges konzekvenciákat levonva zárulna ez az ügy ,
állok MINDENKI rendelkezésére amennyiben a jogaikban sérült tagok elégtételét és a kiegyezést segíti.
horog
MOLOTOV,

"TEDD FEL" mindenhova....meg vonulj az utcára és szervezz tüntetést... huh.gif huh.gif laugh.gif

meg tedd fel máshova is. cool.gif
manitou
-Ady Endre -

A magyar Ugaron

Elvadult tájon gázolok:
Ős, buja földön dudva, muhar.
Ezt a vad mezőt ismerem,
Ez a magyar Ugar.

Lehajlok a szent humuszig:
E szűzi földön valami rág.
Hej, égig-nyúló giz-gazok,
Hát nincsen itt virág?

Vad indák gyűrűznek körül,
Míg a föld alvó lelkét lesem,
Régmult virágok illata
Bódít szerelmesen.

Csönd van. A dudva, a muhar,
A gaz lehúz, altat, befed
S egy kacagó szél suhan el
A nagy Ugar felett.
kis kacsa
Jó választás Mani smile.gif
Erdélyi Balázs
IDÉZET(horog @ 2007.03.23. 23:56) *

MOLOTOV,

"TEDD FEL" mindenhova....meg vonulj az utcára és szervezz tüntetést... huh.gif huh.gif laugh.gif

meg tedd fel máshova is. cool.gif

öhö khö ... szerintem ne szívd túl magad blink.gif
Dark Wader
Sziasztok,

az "Észak-Magyarország" (Szinva, Bán, Garadna, Sajó...) topikot átmozgattam
a "Szabad a vásár"-ból a "Vizek"-hez.

Móré Gyuri
A Műhosznak is lehet utalni az 1%-ot?
Ha igen, akkor mi az adószáma?

Móré Gyuri
romi
Majd jövőre.
Kijev
sziasztok!

átutalnám az éves tagdíjat, de a számlaszámban nem stimmel a GIRO kód...

mi a számlaszáma a MŰHOSZ-nak?

köszi

romi
Tisztelt Tagság!
Elérkezett az április, a késői metszés ideje, a lemosó permetezésen már túl vagyunk, ezért úgy gondolom jó lenne elkezdeni befizetni a TAGSÁGI DÍJAKAT, hogy szépen , egészségesen fejlődjön a fánk, mer hát a ganyé az kö a fának is. És amikor megpihenünk az árnyékában pár év múlva, elmondhatjuk, hogy hej de jó , hogy így gondját viseltem és most élvezem a munkám gyümőőőcsét hej. smile.gif 0148-sun.gif Nem de?!
És csak úgy mellékesen jegyzem meg, hogy ha a válogatottat is szeretnétek támogatni cégileg, adóból leírósan igazolva ,( mert lelehet írni a támogatás egy részét)hát nosza. 0141-handshake.gif 0141-handshake.gif
Jó munkát kívánok: Bálint gazda
romi
Tisztelt Tagság!
Lassan szeptembert írunk, és ahogy elnéztem a tagdíj befizetéseket, hát nem törtétek össze magatokat. Vagy ha már esetleg nem kívántok tagok leni, és azért nem fizettek, akkor azt jelezzétek egy privát üzenetben légy szíves.A Műhosz bankszámlaszáma a honlapon.
Mindenki kapot egy tockos és egy fenékbe rugást ,kivétel akik befizették a tagdijat. mad.gif

Na backingig.
Pityu a bogaras
manitou
post 2009.01.22. 11:22
Létrehozva: #1

"Tisztelt Tagtársaság smile.gif ,

a MŰHOSZ következő Közgyűlésére-mint köztudott- február 7-én kerül sor.

A Közgyűlés tervezett napirendi pontjait hamarosan küldjük az Alapszervezetek
vezetőinek, hogy a Közgyűlésre mindenki felkészülten tudjon érkezni.
Addig is néhány szóban-Többek kérésére- az idei tagdíjakkal kapcsolatos információk "

Érdeklődöm,hogy ez mikorra várható?Nem nagyon maradt már idő a tagsággal megbeszélni,felkészülni! 0139-1-bow.gif
manitou
Szia Pityu,

küldöm ahogy tudom...legkésőbb hétfőn.

üdv,

Manitou
0169-rock.gif 0169-rock.gif 0169-rock.gif
Pityu a bogaras
0139-1-bow.gif 0141-handshake.gif
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.