Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: Csuka
Régi MűHOSz Fórum - Z Á R V A > Társalgó > Halakról
Oldalak: 1, 2, 3
Dark Wader
Létrehoztam egy külön fórumot kifejezetten a különféle halaknak, mindegyik fajnak külön topik jár.
Dark Wader
http://www.youtube.com/watch?v=K45YcVyAATw

sajomenő
Hát ez nem meglepő!A csuka híres a kannibalizmusáról! smile.gif
Amúgy egy történet szerint egy 18kg-os csukának a gyomrában egy 14kg-os csuka volt devil_v.gif blink.gif 0127-lipssealed.gif !
katka
Egy csukás blog.
dry
Azt mondd meg, mit csinált a kettes sz. videón a Black and Deckerrel a fej kialakításánál??? unsure.gif
katka
Az egy hőlégfúvó!
Ráolvasztja a flash-t.
Gondolom keményebb és tömöttebb lesz tőle.
dry
Gondoltam, hogy valami melegítés lehet. A légy kifejezetten jól néz ki. Még a bokorugró anyaga kérdéses, ha nem csalódom az a két szál, ami a végére maradt, az lehetett, bár nem derült ki, hogy fixálja és pontosan hova.
Grizzly
IDÉZET(SAJÓmenő @ 2007.04.22. 11:28) *

Hát ez nem meglepő!A csuka híres a kannibalizmusáról! smile.gif
Amúgy egy történet szerint egy 18kg-os csukának a gyomrában egy 14kg-os csuka volt devil_v.gif blink.gif 0127-lipssealed.gif !

Vagyis összesen 32kila??? vagy egy 4 kilós evett meg egy 14 kilósat??? laugh.gif ph34r.gif
Álmos
A tapasztalat azt mutatja,hogy a kisebbek meg tudták csinálni... dry.gif (a 3cm-es megette a 2 1/2 cm -est!)
benyus
6 évvel ezelőtt kimondottan csukázási szándékkal vettem az első legyezőbotomat. Ehhez képest ma fogtam az első legyezett csukáimat (egész konkrétan 3 darabot).
Persze a hat évet nem úgy kell elképzelni, hogy egyfolytában a csukázáson görcsöltem volna, hanem hébe-hóba rápróbáltam, nem ment, aztán ráhagytam. Most Ré SH-beli cikke adta meg a végső lökést, és úgy néz ki, sikerült elkapnom a fonalat. Teszek egy képet a galériába. Istenem, nem egy kardfogú tigris, de hát ELSŐ smile.gif)
Köszönöm Rének az impulzust, és Dark Wadernek a karácsonyfadísz-legyet 0136-giggle.gif , aminek mintájára az elsőcsukafogót kötöttem (Wédi, benézel néha?).

Huhh, érzem ám a vállam, csuklóm, jól lemerültem... lefexem, de viszem az ágyba a Barry Reynolds könyvet biggrin.gif
Helix
Mit kapjon a gyerek - vagy maga a horgász - Karácsonyra? Házi kedvencet!

http://www.youtube.com/watch?v=rIoCIGm5zzE&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=QKwmHVGvZJw&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=bVHej9MXmKU&NR=1 (én is játszottam így anno biggrin.gif)

Zo'
mand
0139-yes.gif
Ó, a VIZIG 300 literes akváriuma a fertőrákosi kutatóházban és szegény kis bodorkák... (akkoriban még én is erősen CsBnek készültem, de aztán kiderült, hogy Ő már van 0106-crying.gif )
Gyuszi az utánpótlás
Édesapámnak még régen volt az irodájában egy nagy akvárium, amikor megunta a díszhalakat, tett bele pár balint, csukát, azok meg megoldották a dolgot. sleep.gif -amikor eszt mesélte, azután rögtön kiakartam próbálni, a cél víz egy fagyizóban volt, amibe egy befőttes üvegből egy törpe harcsát raktam... egy hal se maradt sad.gif
dry
Gyuszi, én nagyon szeretlek, tudod, de kérlek a nyelvtan órákon nagyobb figyelemmel vegyél részt, mert már fáj, ahogy "helyesen" írsz. Bocs, de nem bírom már magamban tartani. sad.gif

üdv,
Gyuszi az utánpótlás
Semmi baly devil_v.gif
Ez mondjuk tényleg nagy hiba amit ejtettem
..mi egy töketlen vagyok..

ezt
katka
Óvatosba ide csempészném ha lehet. ph34r.gif

Kathi's Guerilla Pike

Egy gondom van vele, hogy a jeget nem üti át.
benyus
IDÉZET(katka @ 2009.01.06. 15:35) *

Kathi's Guerilla Pike

Franya, de jöhetett volna 2 hónappal hamarabb is wink.gif
A hétvégén koriztunk a családdal a csukás pályán. Nincs hó a jégen, csak egy kis zúzmara, olyan tiszta volt, mint az üveg. Persze végigjártam az őszi helyeket, hátha látok csukát. És lőn, becserkésztem egy kaszakövet, meg egy másikat is, de abból már csak az iszapfelhőt láttam.

Miközben a korizókat néztem, azon elmélkedtem - bár ez itt off - hogy van, aki minden tagját megfeszítve épphogy halad, más meg alig mozdul, mégis úgy megy, mint a raketta.
Pont úgy, mint a legyes dobásnál.
Marci
IDÉZET(katka @ 2009.01.06. 15:35) *

Kathi's Guerilla Pike

BIG GRAT!
0139-1-bow.gif
magamtól eszembe nem jutott volna, hogy a horgot átszúrjam a zonkeren.
egyébként hol a döfési pont, a horogszár felénél, vagy a hátsó harmadánál?
katka
IDÉZET(Marci @ 2009.01.06. 17:05) *

BIG GRAT!
0139-1-bow.gif
magamtól eszembe nem jutott volna, hogy a horgot átszúrjam a zonkeren.
egyébként hol a döfési pont, a horogszár felénél, vagy a hátsó harmadánál?

Marci!

A szúrás helyét az határozza meg, hogy milyen hosszú a horog szára.
A zonker a horogszem mögött van lekötve. Arra szoktam törekedni, hogy a legkevésbé se törjön meg a zonker. Szal ott bújik át a horog, ahol éppen megkezdődik az öböl görbülete. 0114-dull.gif

Nah onnan egy csipetnyivel hátrább. rolleyes.gif
Marci
IDÉZET(katka @ 2009.01.06. 17:55) *

Marci!

A szúrás helyét az határozza meg, hogy milyen hosszú a horog szára.
A zonker a horogszem mögött van lekötve. Arra szoktam törekedni, hogy a legkevésbé se törjön meg a zonker. Szal ott bújik át a horog, ahol éppen megkezdődik az öböl görbülete. 0114-dull.gif

Nah onnan egy csipetnyivel hátrább. rolleyes.gif

Vvili, és Tenx!
benyus
IDÉZET(katka @ 2009.01.06. 17:55) *

A zonker a horogszem mögött van lekötve. Arra szoktam törekedni, hogy a legkevésbé se törjön meg a zonker. Szal ott bújik át a horog, ahol éppen megkezdődik az öböl görbülete.

Horgásztál már vele? Mi a tapasztalatod, nem csúszik/csavarodik el így a szőrcsík, hogy nincs hátul lekötve a horog szárához?
katka
IDÉZET(benyus @ 2009.01.07. 09:24) *

Horgásztál már vele? Mi a tapasztalatod, nem csúszik/csavarodik el így a szőrcsík, hogy nincs hátul lekötve a horog szárához?

1x próbáltam a Berettyón. Nem csavarodik. Amúgy a Buctail is satbilizálja az úszását. Sajna mire megálmodtam kopogós lett a vizek többsége. Várom az olvadást. Amúgy kötöttem egy oan változatot is, amin az öböl elött is lekötöttem a zonkert és úgy vettem észre, hogy tök felesleges.

Az tény hogy hal még nem látta őket. blush.gif
Ati
Ezen halak ivasa nalunk mar elkezdodott folyovizen is!!! Epp vasarnap neztem egy part ahogy veri a kubikba folyo kanalist a Vag szelenel.

Tuti a tejes volt a kisebb, szoval mint a sullore rajuk sem igaz, hogy csakis nagyobb parral hajlandoak "arra".
Pubi
Csukázzunk már egy kicsit...

Én (ahogy többen is javasolták) nem tököltem az előkével. 60as damil, majd drótelőke, de felmerült bennem, hogy mi az a min/max hossz a drótelőkénél ami praktikus, esetleg a légy mozgását befolyásolhatja. Néztem külföldi videókat ahol feltűnően hosszú a "drót".
Más. A gyári előkén egy fos kapocs van. Adja magát a kérdés...

0158-beer.gif sm-dob.gif
Helix
Én háromféle előkét használok:

-Úszó zsinórra: Spec. csukázó előke (Roman Moser), 6ft hosszú, sodrott (!), a végén egy, kb. 20-25 centis köthető drót (Tyger). Mindent visz! Aki elsősorban úszó zsinórral szeret horgászni, a süllyedő előke miatt Mo. átlag csukás vizeiben is jól elboldogul vele akár - főként - súlyozott, akár súlyozatlan léggyel.

-Intermediate, vagy int. végű zsinórok: 60 cm hosszú Mason, vagy Climax 30 librás hardmono (a Pikemono-márkájú nekem nem jött be; szétcsúszik rajta a perfection loop... huh.gif egyszerűen xar, lehet, hogy fém gyorsszorítóval jó, de azt nem szeretem). T'án, ezt használom a legtöbbször.

-Úszó zsinór, középgyorsan süllyedő minitip (1,5 m; 2,5 m) fejrésszel: 2-2,5 méteres előke, melyből 25-30 cm a 30 librás HM, a többi 0,45 Stroft ABR. Ezt az összeállítást nagy, diver-típusú legyekhez használom, ahol a húzások között hosszabb szünetet tartva, hagyom, hogy a diver felússzon, miután a minitip a behúzás hatására a mélybe rántotta (gyilkos kombó).

A köthető drótnál kötöm, a többinél egy JÓ kapcsot használok, melyet némiképp' átalakítottam, hogy JOBB legyen (így is csak kb. 90%-os megoldás, kötni jobb). cool.gif

Zo'
Pubi
IDÉZET(Helix @ 2009.10.06. 09:47) *

Én háromféle előkét használok:

-Úszó zsinórra: Spec. Roman Moser-féle 6ft hosszú sodrott (!), sűllyedő előke a végén egy, kb. 20-25 centis köthető drót (Tyger). Mindent visz! Aki elsősorban úszó zsinórral szeret horgászni, a sűllyedő előke miatt Mo. átlag csukás vizeiben is jól elboldogul vele akár - főként - súlyozott, akár súlyozatlan léggyel.

-Intermediate, vagy int. végű zsinórok: 60 cm hosszú Mason, vagy Climax 30 librás hardmono (a Pikemono-márkájú nekem nem jött be; szétcsúszik rajta a perfection loop... huh.gif egyszerűen xar, lehet, hogy fém gyorsszorítóval jó, de azt nem szeretem). T'án, ezt használom a legtöbbször.

-Úszó zsinór, középgyorsan sűllyedő minitip (1,5 m; 2,5 m) fejrésszel: 2-2,5 méteres előke, melyből 25-30 cm a 30 librás HM, a többi 0,45 Stroft ABR. Ezt az összeállítást nagy, diver-típusú legyekhez használom, ahol a húzások között hosszabb szünetet tartva, hagyom, hogy a diver felússzon, miután a minitip a behúzás hatására a méylbe rántotta (gyilkos kombó).

A köthető drótnál kötöm, a többinél egy JÓ kapcsot használok, melyet némiképp' átalakítottam, hogy JOBB legyen (így is csak kb. 90%-os megoldás, kötni jobb). cool.gif

Zo'

Ez kielégítő válasz 0158-beer.gif
Az utolsó mondatodat kifejtenéd bővebben?
IDÉZET(Pubi @ 2009.10.06. 09:21) *

Csukázzunk már egy kicsit...

Én (ahogy többen is javasolták) nem tököltem az előkével. 60as damil, majd drótelőke, de felmerült bennem, hogy mi az a min/max hossz a drótelőkénél ami praktikus, esetleg a légy mozgását befolyásolhatja. Néztem külföldi videókat ahol feltűnően hosszú a "drót".
Más. A gyári előkén egy fos kapocs van. Adja magát a kérdés...
0158-beer.gif sm-dob.gif

50-55-ös monofil (Maxima Clear vagy Chameleon) zsinórtípustól függő hosszban és kb. fél méter Tyger, a légy szigorúan csak kötve, minden kapocs kinyílik lengetés közben előbb-utóbb, aztán már csak szerencse kérdése, hogy egy akadóban vagy egy hal szájában marad-e a légy. Tegnapelőtt megint szóba került a hardmono-drót téma Péter barátommal horgászva. Azt már ő is kénytelen elismerni, hogy a hardmono-t elvágja a csuka. Persze csak 20-50-ből egy, az viszont jó hal lesz valószínűleg. Szerinte ennyi belefér. Szerintem nem. A normális drótelőke sem zavarja a csukát, viszont biztonságos és nem kell hozzá mindenféle szirszar kapcsokat használni, a rá kötött csomók pedig nem akkorák, mint egy borsószem.
sajomenő
Én saját magamnak szoktam krimpelni az előkét fox drótból!
Eddig baj nem volt vele!
A berkley kapcsokat meg csak ajánlani tudom eddig még nem nyílt ki! 0156-muscle.gif
Ati
En a Gull 25kg kapcsait hasznalom. Kicsit vaskos, de egyenlore nem zavarta a halat. A gyengebbek azok emlitesre sem meltoak, de ez mindent vitt eddig, a 22kgs spider hamarabb szakad minthogy ez kinyuljon. Ahhoz kepest eleg oocsoooo. Ha droteloket veszek azonnal erre cserelem az eredeti kapcsokat.
Pubi
Abban Rének igazát érzem, hogy ha nem is a leggyorsabb, de mindenféleképpen a legmegbízhatóbb és legfinomabb légyvezetést teszi lehetővé, ha közvetlenül kötjük a legyet... 0158-beer.gif
Cefi
Sziasztok!

Tanácsot kérnék: mivel lassan itt a szezon, és nekem egyelőre csak 6/7-es az erősebbik legyesbotom (a zsinór WF7F), eléggé korlátozott a szóbajöhető legyek száma, viszont szeretnék már idén belekóstolni a csukalegyezésbe. Milyen anyagokból, milyen méretben kössek? Ha konkrét légytípusokat javasolnátok, nagyon nagy segítség lenne. Köszönöm előre is!
Pubi
IDÉZET(Cefi @ 2009.10.07. 14:12) *

Sziasztok!

Tanácsot kérnék: mivel lassan itt a szezon, és nekem egyelőre csak 6/7-es az erősebbik legyesbotom (a zsinór WF7F), eléggé korlátozott a szóbajöhető legyek száma, viszont szeretnék már idén belekóstolni a csukalegyezésbe. Milyen anyagokból, milyen méretben kössek? Ha konkrét légytípusokat javasolnátok, nagyon nagy segítség lenne. Köszönöm előre is!

Pl szerintem a lefty's deceiver könnyen dobható és működhet is.
Vagy ilyesmi, bár ilyet én még nem kötöttem, de ennek az lenne a lényege, hogy ne kelljen nehéz cuccot használni:
http://www.visionflyfishing.hu/images/stor...k/fehova_21.jpg

és itt én is feltennék én is egy kérdést. Ez a légy milyen tollból van?....sima hosszú kakas lenne? unsure.gif

Nem is megyek bele mélyebben, mert vannak azért itt hiteles csukás arcok is. sleep.gif
Leslie
"[quote name='Pubi' date='2009.10.07. 14:41' post='24968']
Vagy ilyesmi, bár ilyet én még nem kötöttem, de ennek az lenne a lényege, hogy ne kelljen nehéz cuccot használni:
http://www.visionflyfishing.hu/images/stor...k/fehova_21.jpg

és itt én is feltennék én is egy kérdést. Ez a légy milyen tollból van?....sima hosszú kakas lenne? unsure.gif "

Szerintem festett struc toll.
Üdv.
szabó levi
szerintem is (vagy emu...) 0139-yes.gif rolleyes.gif
Helix

Sziasztok!

Vételezz egy #7-es Wulff Predator Tapert, mert egy intermediate-fejű zsinórral könnyebb a nagyobb, szélérzékeny legyeket dobni (ez általánosan igaz minden süllyedő zsinórra, ill. ilyenkor nem kell feltétlenül súlyozni a legyeket - kevésbé fog rángatni - , persze, van, mikor nem árt). Ezenfelül, a már említett deceiver mellett ajánlanám a seaducer kül. variációit, a pike muppet-et, a half&half clouser-t, a kül. diver-eket, Whitlock pike streamer-t, vagy a kül. skandináv típusú csukalegyeket (főleg a Balti-tengerre fejlesztgették őket, relatíve kicsi a légellenállásuk, szélben is jól dobhatók és javarészt szintetikus anyagból vannak). A lényeg, hogy kerüld a nyúlszőr alkalmazását.

Zo'

P.S.: Ja, szerintem is strucc. sleep.gif
Cefi
Köszönöm! 0139-1-bow.gif
mand

Sziasztok!

Én szintén ilyen bottal csukázom és bőven elég, csak vigyázni kell a légy súlyára. Főleg marabút használok hozzá, meg kakastollat, bucktailt. Ezekre a legyekre 80+centiig mindenféle jött.... A 10 cm-es méret még bőven dobható 7essel ezekből az anyagokból és azért a "nagy hal-nagy légy" szerintem csak egyirányban igaz, miszerint a 30cm-es zonkerre nem csap le a 8 centis sügér 0136-giggle.gif viszont a nagy bot nagy fáradás tutin beüt. E
Ja és Climax hardmonóval is elboldogultam, ráadásul csak 0,35-ös volt tavaly, minden fogás után újra kellett mondjuk kötni (erre a vastagságra simán lehet közvetlenül kötni gányolás nélkül) és elismerem, hogy mákom is lehetett, de ezek után az idei évnek is HM-val vágok neki (most max vastagságban, ami tök jó bokorugrónak is). Amúgy kapocsnak meg bevált a Rapala és azt is gyakran ellenőrzöm.
Végre jön a lehűlés 0156-muscle.gif
Pubi
Na jóvan...de amikor megrántasz a vízben egy 15 centis zonkert, na az vizuális orgazmus 0136-giggle.gif

0158-beer.gif
ha12

Sziasztok!

Szia.Sztem kössél poppert.Könnyű és fogós sztem.Én pl egy 5-6 ossal csukázom igaz 2,5 kilósnál /52cm/ nagyobbat nem fogtam de ekkorákból többet is kiszedtem a vízből,és érzésem szerint meg sem kottyant a botnak.Hozzá teszem mindenki azzal nyomja amivel akarja és én nem akarok másfél méteres csukát fogni megelégszem ezekkel a 2,5 kilósokkal csak sok legyen belőlük sm-git.gif .Üdv András.
eti
Kapocs helyett én kicsi "kulcs karika"-át használok. Az tuti nem nyílik ki 0156-muscle.gif
Helix
IDÉZET(mand @ 2009.10.07. 18:37) *

Én szintén ilyen bottal csukázom és bőven elég, csak vigyázni kell a légy súlyára. Főleg marabút használok hozzá, meg kakastollat, bucktailt.
Ööö.. PONT ezek az anyagok - meg a szintetikusak - , melyek jelentősen "könnyítenek" egy csukalegyen. Lásd Whitlock Pike fly, Deceiver, Pike muppet stbstb. A nyúlszőr, mely ha megszívja magát vízzel, akkor olyan, mintha egy féltéglát fordítanál át a levegőben (Persze, nem véletlenül tartják, hogy a csukánál nem is a hal ereje, nagysága az, ami befolyásolja a zsinórosztályt, hanem a felhasználható legyek anyagának, méretének széles spektruma).
Ezekre a legyekre 80+centiig mindenféle jött.... A 10 cm-es méret még bőven dobható 7essel ezekből az anyagokból és azért a "nagy hal-nagy légy" szerintem csak egyirányban igaz, miszerint a 30cm-es zonkerre nem csap le a 8 centis sügér 0136-giggle.gif viszont a nagy bot nagy fáradás tutin beüt. E
A tálalás és a pontos dobás az első, utána a légy mérete. Ugyanakkor, ne adja az ég, hogy a pici legyedet egy, akárcsak kilós csux torkából kelljen kibányásznod, mer' biztos akkor hagytad otthon a szájfeszítőt, érfogót, miegymást. devil_v.gif
Ja és Climax hardmonóval is elboldogultam, ráadásul csak 0,35-ös volt tavaly, minden fogás után újra kellett mondjuk kötni (erre a vastagságra simán lehet közvetlenül kötni gányolás nélkül) és elismerem, hogy mákom is lehetett, de ezek után az idei évnek is HM-val vágok neki (most max vastagságban, ami tök jó bokorugrónak is).
Gondolom, nem 0,35mm-esre gondolsz, mer' olyan nincs, hanem 30-35 librásra...
Amúgy kapocsnak meg bevált a Rapala és azt is gyakran ellenőrzöm.
Végre jön a lehűlés 0156-muscle.gif

Zo'
mand
IDÉZET(Helix @ 2009.10.07. 19:25) *

Gondolom, nem 0,35mm-esre gondolsz, mer' olyan nincs, hanem 30-35 librásra...
Zo'

De 0175-hide.gif amikor vettem (olyan esetekre, mikor kitudja mi rabol és balinozni is jó...) lemérte nekem a szuperkalibrátorral a Katibótosnéni, szóval tutin annyi, legalábbis kábé. Amúgy igaz, a kicsik néha úgy leszippantották a kisebb legyeimet - érdekes módon sohasem a nagyok kaptak vehemensen, bár ez teljesen korrelál a humanoidok ifjonti hevületével is, szóval tkp. érthető - hogy valóban műteni kellett. Csukázni meg csak szájfeszítővel, megfelelő műtőeszközökel megyek, szerintem ez fontosabb a halak egészsége szempontjából, mint épp egy lenyomott szakállú horog.
Ez a süllyedő tippes-deceiver téma nagyon jónak tűnik, valami jól bevált légyről nem dobnál egy linket? 0139-1-bow.gif (igazából az érdekel, hogy mitől lesz a deceivered annyira úszó, hogy fel is jön, mert amit én leltem a neten, azok legföljebb lebegni képesek lehetnek, nincs bennük annyira úszó anyag)
Helix
IDÉZET(mand @ 2009.10.08. 09:18) *

(...)
Ez a süllyedő tippes-deceiver téma nagyon jónak tűnik, valami jól bevált légyről nem dobnál egy linket? 0139-1-bow.gif (igazából az érdekel, hogy mitől lesz a deceivered annyira úszó, hogy fel is jön, (...)

Diver az a "deceiver," legalábbis, én ezt írtam és ezt is használom ("Ezt az összeállítást nagy, diver-típusú legyekhez használom")... wink.gif
Van fennt a képtárban (Crosscurrent néven raktam fel, kb. 3-4 évvel ezelőtt egy párat, mára "vendég" név alatt szerepel). Lényegében az összes Dahlberg diver, Whitlock pike fly, Whitlock swimming baitfish, és minden őzszőr-fejű, lakkal "keményített" gallérú kreáció használható ehhez a módszerhez (fejlesztgetek egy, lényegesen egyszerűbb, tartósabb diver-t, de ez még titkos... biggrin.gif ).

Zo'
IDÉZET(mand @ 2009.10.07. 18:37) *

viszont a nagy bot nagy fáradás tutin beüt.

Kis bot - nagy légy összeállítás sokkal fárasztóbb, mint a nagy bot - nagy légy.
mand
IDÉZET(Helix @ 2009.10.08. 09:43) *

Diver az a "deceiver," legalábbis, én ezt írtam és ezt is használom ("Ezt az összeállítást nagy, diver-típusú legyekhez használom")... wink.gif
Van fennt a képtárban (Crosscurrent néven raktam fel, kb. 3-4 évvel ezelőtt egy párat, mára "vendég" név alatt szerepel). Lényegében az összes Dahlberg diver, Whitlock pike fly, Whitlock swimming baitfish, és minden őzszőr-fejű, lakkal "keményített" gallérú kreáció használható ehhez a módszerhez (fejlesztgetek egy, lényegesen egyszerűbb, tartósabb diver-t, de ez még titkos... biggrin.gif ).

Zo'

Bocs, ezt elnéztem (közben fejben és kifejlesztettem egy jól felúszó-berángatós témát)
Egyébként érdekes, hogy a diver szó elsődleges jelentése inkább merülő, szóval hogy épp ez a felúszó légy, részben ez zavart meg...

IDÉZET(Ré @ 2009.10.08. 09:53) *

Kis bot - nagy légy összeállítás sokkal fárasztóbb, mint a nagy bot - nagy légy.

Ám épp arról beszéltem, hogy megfelelő bot-megfelelő légy wink.gif a lehetőségekig könnyítve (van ugyebár egy skandi mukker, aki 5ösig ment le, én a 7tel boldogulok simán...)
benyus
IDÉZET(mand @ 2009.10.12. 08:47) *

(közben fejben és kifejlesztettem egy jól felúszó-berángatós témát)

Mit találtál ki?
Erre a gyönyörűségre emléxel még? 0136-giggle.gif (azóta se fogtam vele).

Helix
IDÉZET(mand @ 2009.10.12. 08:47) *

(...)
Egyébként érdekes, hogy a diver szó elsődleges jelentése inkább merülő, szóval hogy épp ez a felúszó légy, részben ez zavart meg (...)

Bameg devil_v.gif 0158-beer.gif ....ha HÚZOD, akkor MERÜL, "diver-ezni" kezd, le-lebukik a felszín alá, ha MEGÁLLÍTOD, akkor - a használt anyagok fajsúlyából eredően - emelkedni, FELÚSZNI fog...
Ha jól tudom még, a wobblereknél is meghatározzák, hogy - amennyiben úszóról van szó - lebegésből, milyen mélyre merül a saját terelőlemeze és a BEHÚZÁS segítségével.

Benyus, a legyednek van egypár, alapvető problémája:

- A nyúlszőr-marabu páros vizesen qrvanehéz, helyettesítsd angel hair-rel, bucktail-lel (farok, szárny), big fly fibre-ral, hosszú kakastollal (farok), vmint falshabou-val (dubbing loop, aztán palmerezett test).

- Nincs neki megfelelő, a víz "tolására", ill., a "diver-ezéshez" alkalmas gallérja. Az eredeti diver-eknél ezt úgy készítik, hogy a gillette-pengével formára vágott fej - ezt kialakíthatod polyfoam-ból, reverz popperfejből is - mögött meghagyják hosszabbra az őzszőrt, ezt méretre vágják, hogy egy szép, homogén félkörívet adjon ki, majd a fej lakkozásához használt lakkal kezelik, hogy rugalmas, de azér' kellően merev is legyen.

Pl., ahogy én csinálom (régi képek, még CC néven): http://www.muhosz.hu/forum/index.php?act=m...=si&img=250 ; http://www.muhosz.hu/forum/index.php?act=m...=si&img=347

Így jobb lesz! wink.gif

Zo'
benyus
Helix, köszi az építő kritikát, és a tippeket! 0141-handshake.gif A klasszik őzszőr faragás egyelőre nem érintett meg, próbálom a könnyebbik végét fogni a dolognak 0175-hide.gif
mand
IDÉZET(Helix @ 2009.10.12. 12:29) *

Bameg devil_v.gif 0158-beer.gif ....ha HÚZOD, akkor MERÜL,
Zo'

Há' magyarázni lehet, ezért jártunk eggyetemre wink.gif amúgy köszönet a felvilágosításért.
Egyébként egy negatív terelőlemezű hogyishíjják jutott eszembe, az a polifómhátú balingyilok, aminek honosítása (számomra legalábbis) szintén PZhez köthető, na a GURGLER 0123-party.gif
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.