Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: Szlovákia
Régi MűHOSz Fórum - Z Á R V A > Társalgó > Vizekről
Oldalak: 1, 2, 3, 4, 5, 6
dry
Mint leggyakoribb külföldi úticélunk.
http://home.spisnet.sk/mokris/index_en.html
dry
No, még a téli jéghideg Vág is adott tegnap halat! Nem is keveset.
Szabolcs és Feri barátommal vágtunk neki a jégbordás Donovaly-n keresztül,
hogy Rózsahegynél megabajgassuk a péreket.
4 fokos vízben az 5 mm.es neoprénben is sütött a hideg, de azért derekasan
helytálltunk a kissé opálos vízben, melyet a vasárnapi eső nyomott meg kissé.
Szerencsénkre szikrázó napsütés volt, 3 C fokos levegőhőmérsékleten, így nem fagyott
be a spicce a botnak.
Feri barátom 16 halat, /pér, pisztráng vegyesen/ fogott nimfával. Szabival mi
a szárazat erőltettük és 10-10 darabot imádkoztunk ki a vízből.
Nekem 3 pér, 3 sebes és 4 szivárványos jött. Különösen kegyes volt hozzám
a folyó, mert egy 35-36 körüli pért is adott, és egy hasonló nagyságú sebest is. smile.gif
Úgy látszik kárpótolni akart a tavalyi fürdésemért, amikor bot/orsó minuszba kerültem)))

5 óránál többet nem töltöttünk a vízben, hisz 11 körül kezdtünk és 4kor már öltözködtünk
szorgalmasan. De ennyi elég is volt. Igazából olyan 1 órától 3ig félnégyig szedegettek a halak.
Azt hiszem a téli körülményekhez képest nem volt rossz az eredmény.
Ha valaki idén még útnak indul, téli gumi nélkül ne tegye, és a 3 órás utat kalkulálja nyugodtan
4 óra hosszúságúra.

üdv,

Milu
Gratula nektek!

Dry!

Mi mégsem megyünk pénteken! Helyette megkergetem kicsit a csukákat! Pedig már készültem nagyon... sad.gif sad.gif

Most kicsit írigykedem... blink.gif

Üdv.
dry
Milu!

Nektek is necces lenne az idő. Talán a Garam még épphogy beleférne, de utolsó pillanatig
figyelni kell az időt.
A csuka nagyobb sansz. smile.gif

üdv,
flyfish
Gyuri!

Elküldtem neked egy doc kiterjesztésü fálj-t a Szlovákia horgász szabályokról. Természetesen magyar nyelven.Old meg nekem légyszives, hogy innen letölthető legyen. Elég hasznos lehet a kilátogató pecások számára. Vagy akár az irások közé is felteheted, pl. infóként Előre is köszönöm a segítséged!

Itt van .doc és .pdf kiterjesztéssel, hogy ne csak a Windows tulajok olvashassák devil_v.gif

Szerkesztés oka: betettem ide a letölthető anyagot, kiegészítve wink.gif
Fürdős
(flyfish @ 2006.01.19. 20:39) *

Gyuri!

Elküldtem neked egy doc kiterjesztésü fálj-t a Szlovákia horgász szabályokról. Természetesen magyar nyelven.Old meg nekem légyszives, hogy innen letölthető legyen. Elég hasznos lehet a kilátogató pecások számára. Vagy akár az irások közé is felteheted, pl. infóként Előre is köszönöm a segítséged!

Ez tényleg yóó gondolat Fly! Köszönjük! smile.gif

Tommy_B)
Lendvay György
(flyfish @ 2006.01.19. 20:39) *
Elküldtem neked egy doc kiterjesztésü fálj-t a Szlovákia horgász szabályokról.

Szevasz!

Köszönjük!
Hozzáfűztem az eredeti hozzászólásodhoz, plusz megcsináltam pdf-re is hogy bárki olvashassa.
flyfish
Gyuri!
Köszönöm szépen!

Természetesen ez nem a teljes jogszabály. Csak az inkább ránk vonatkozókat gyüjtöttem csokorba. unsure.gif
romi
Fly
Ha egy hétre megyek akkor egy vizen, ezek szerint nem maradhatok végig?
Romi,

Ez valszeg csak az éves jegyesekre vonatkozik.

Demus Péter
Szia!

A korlátozás csak az éves jegyre szól! biggrin.gif A napijegy ez alól kivétel! Lényegesen drágább és viszonylag kevés fogy belőle. Tehát válthatsz, akár 2 hétre is. ( ha sok pénzed van...) rolleyes.gif
flyfish
Romi!

Akár egy hónapig is ha van elég pénzed. A napijegyes peca az más ügy. ez az éves területire vonatkozik. Kivételek ez alól a magán és erdészeti vízek. Ott saját szabályok vannak! De többnyire hasonlóak.
romi
Ok, köszi
kuti
Szép napot!!

Kicsit fura ez a megfogalmazás, vagy csak én kukacoskdom megint??

15§ -4: Tilos a horgászat döglött halra vagy pergetni Június 1-től – Október 31-ig
döglött halra én még máskor sem pecáznék...

16§ -2: Pergetéskor tilos használni több mint 1 mücsalit,döglött halat,szeletet
Tehát nem pergethetek halszelettel/döglött hallal, vagy egynél többel nem??? Egy horogra nem tehetek 2 halszeletet? stb..

16§ -4: Tilos a horgászat élő hallal vagy pergetni Február 1-től – Június 15-ig
Élő hallal tilos akkor pecázni egyáltalán, vagy csak a megadott időszak alatt tilos??
pl. Feb. 1-től jún. 15-ig tilos a pergetés és az élő csalihalas horgászat. Ez egy konkrét állítás, ebbe nem lehet belekötni...

Úgy vélem, nem magyarországi magyar fogalmazta az írást, és erősen érződik rajta, hogy szószerinti fordításról van szó. Ilyen esetekben (ezek kőkemény szabályok, megszegésük bűncselekmény, a szlovák halőr nem érti meg azt, hogy "...jaaa, én aszittem'... unsure.gif " ) viszont sokkal fontosabb, hogy a tartalom legyen helyes. Nem szégyen kijavítani, mielőtt a közösség elé kerül. Abből is csak tanul az ember. Oké, hogy számomra (meg a 'csak' legyeseknek) az fontos, hogy egy bot, és max 3 légy, de a többi olvasó mit gondoljon.

Örülök, hogy vettétek a fáradtságot, és közkinccsé tettétek, de valljuk be, hogy első ovasatra elég necces paragrafusok olvashatók a szabálygyűjteményben...

Bakker, égnek áll a hajunk, mikor a rex huntban a szinkronkészítő banda arra nem veszi a fáradtságot, hogy legalább megmutassa egy olyan embernek, aki látott már horgászbotot. Ezért mondanak olyanokat hogy röptető zsinór (flyline), meg vezérszál (leader) összevisza használják, hogy legyezés-pergetés. devil.gif

A szavak helyes használatáról van egy kínai tanmesém. Ha érdekel valakit, szívesen megosztom. A magyar rohadtul nehéz, bonyolult nyelv. De ki használja már helyesen, ha nem mi???!!! blink.gif
hati1
Kuti!

Kínai?

Had jöjjön!
flyfish
Kuti!

Igazad van. Nyers forditás. Majd magyaritok rajta. Döglött hallal tilos pergetni. Általában tilos élő hallal pecálni, de az un. ponytos revíreken lehet, de a megadott időszakban ott is tilos.
Fürdős
(kuti @ 2006.01.21. 12:21) *

Bakker, égnek áll a hajunk, mikor a rex huntban a szinkronkészítő banda arra nem veszi a fáradtságot, hogy legalább megmutassa egy olyan embernek, aki látott már horgászbotot. Ezért mondanak olyanokat hogy röptető zsinór (flyline), meg vezérszál (leader) összevisza használják, hogy legyezés-pergetés. devil.gif

A szavak helyes használatáról van egy kínai tanmesém. Ha érdekel valakit, szívesen megosztom. A magyar rohadtul nehéz, bonyolult nyelv. De ki használja már helyesen, ha nem mi???!!! blink.gif

Én írtam a Discovery-nek, hogy alkalmazhatnának egy szinkronsegédet, aki pecált már életében, de nem jött válasz rá. Szépen megfogalmazott kérés/kérdés volt a stábnak, mivel az abszolút kezdő így rossz kifejezéseket tanul meg. Ugye, ha véletlen legyez a Paul Jung, akkor a "Catsh"-ből lessz kapás a szedés helyett unsure.gif Szó, mi szó, felajánlottam a segítségemet devil_v.gif tongue.gif De nem kértek fel sad.gif

Tommy_ cool.gif
Demus Péter
(Fürdős @ 2006.01.21. 17:23) *

Én írtam a Discovery-nek, hogy alkalmazhatnának egy szinkronsegédet, aki pecált már életében, de nem jött válasz rá. sad.gif
Tommy_ cool.gif

Nem a tv-s bandát kell szerintem csesztetni. Nagyképű, felsőbbrendű tudattal megáldott banda. Tudok róluk egy két történetet... devil_v.gif devil_v.gif
A szikronkészítő csapatot kellene zaklatni. Ez itt készül az országban. Már nyomoztam ki kicsoda ott. Engem is nagyon zavar a magyartalan fogalmazás. Van egy szép régi legyes pecás nyelvezetünk, amit nem ismer kívülálló. Pedig egyszerű lenne utánanézni, csakhogy ez valakinek macerás. Segítsünk Neki! rolleyes.gif
Marabu
A távkapcsoló Language gombja segít, leszedni a "pajtikáim" szöveteget smile.gif ... angolul nem tudoknak jó nyelvlecke cool.gif
kyle
Sziasztok bogaras emberek,

Totál új vagyok a listán és a kezem sem túl büdös a léggyel fogott haltól, de igyexem marhára. Eddigi sikereimet inkább a légykötés közben összeragadt ujjaim szétválasztásában könyvelhetem el, de a fejlődés megállíthatatlan. biggrin.gif
Azt szeretném tudni, hogy Szlovákiában ha a Hernád partjára (Hrabusice) megyek pihenni és véletlenül egy legyező bot is bekerül a kocsiba, milyen engedélyre van szükség és hol érdemes azt beszerezni. Konkrétan Hernád, Szlovák paradicsom feletti szakasz, tavasz, amit már tudok. Ha esetleg van ötletetek, tapasztalatotok, azt nagyon szépen megköszönöm.

Üdv:

Kyle
dry
Szükséged lesz egy éves vagy 3 éves engedélyre. Az előbbi 200 korona, az utóbbi 500. Enélkül
ugyanis nem adnak ki területi napi, /heti, stb./ jegyet. A napijegyek a legtöbb pisztrángos és péres vizen
500 Sk.-ba kerülnek. A pisztrángos revírek április 16.-án, a péres szakaszok június 1.-én nyitnak.
Állami jegyet legtöbbször az önkormányzatnál adnak ki. Napijegyet, ha szerencséd van horgászboltban,
de vettem már napijegyet magánháznál, cipőboltban és erdészeknél is. smile.gif unsure.gif

üdv,
pipa
sziasztok!

hogyan lehet kijutni szlovákiába legyezni?
engedélyek, napijegy, stb
hova érdemes menni szlovákiában ha pisztrángot akar fogni az ember?

Sziasztok!

Elolvastam a korábbi írásaitokat:

-tehát, ha pl.: ki akarok menni egy hétre a szlovákokhoz pisztrángot, vagy pért fogni akkor meg kell vennem az éves, vagy három éves állami jegyet 500 sk.-ért, utána a 7 napra minden napra vonatkozó napijegyet, és akkor lehet egy hétig egy helyben horgászni?

- a polgármesteri hivatalokban beszélnek e magyarul (bár én szlovák származású vagyok, de talán ez egy jogos félelem)?

- a napijegyért, hány darab halat lehet fogni (bár ugyis visszaengedem)?

- hova érdemes menni, ahol ban is hal és nincs brutál messze a hazai határtól?

köszönettel, előre is:

Pipa
Demus Péter
Az állami jegyet célszerű magyarlakta helyek önkormányzataiban megvenni. Ott tudnak magyarul. Ahol sok külföldi fordul meg, ott az egyesület is árul bizományba ilyet.
A napijegy , ahogy nálunk, egy napra szól.... Annyit vált ki az ember, amennyit horgászik.

Egyesületenként változhat az elvihető hal mennyisége. Általában 3 db pisztrángféle. A legyes ( pisztrángos, péres revírek) vizeken léggyel fogott pontyféléket nem szabad visszatenni!

A vizekről ( teljesség ígégye nélkül):

Hernád, Gölnic, Sajó, Garam, Poprád, Fekete- Fehér- Vág, Béla, Vág, Árva, Árvácska, Rőce, Túróc, Nyitra
Fogarasi Miklós
Sziasztok,

Holnaptól 3 napig Szlovákiában, az Alacsony-Tátrában leszek egy 'túrázó csapattal'.
Végül nagy nehezen sikerült szállást foglalni Závadka nad Hronom
településen, ami Brenzóbányától még kb 30 km-re keletre van.

A szállás közelében található a Garam (felső szakasza).

Van ötletetek, hogy itt lehet -e a Garamon lengetni (nem természetvédelmi terület stb...),
és hol lehet a közelben engedélyt venni?

Vkinem vmi tapasztalat?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv,

Miki
horog
nekem engedélyes ötletem nincs, de azt hallottam, hogy a brezno és zólyom(?)közötti szakaszon viszonylag sok baromi nagy szivárványos, és galóca tekereg...nagy streamerekkel lehet rájuk próbálkozni a mélyebb gödrökben. -sűllyedő zsinór előny...

nopersze pér.
romi
Breznoban van egy horgászbolt a főtér környékén, de sajna címet nem tudok én is véletlenül találtam meg.
De ott csak a Breznoi szakaszra van zsuga de infót biztosan tudnak mondani a tulaj jól beszél németül.
Fogarasi Miklós
Ezer köszi mindenkinek a segtséget, akkor a Brenzói tőtéren kezdek....
Erdélyi Balázs
Breznótól felfelé Teldártig - pisztrángos revír száma: Hron c 12 3-1140-4-1
Breznóbányától lefelé péres revír száma : Hron c 11 3-1130-6-1

mind a két revírre kell, hogy adjanak ki napijegyet. Ha nem, akkor ne piros fújófestéket vigyél, hanem megfelelő bosnyák legyet wink.gif
Ossy
Szia Pupa!
Elmondod nekem tudatlannak, hogy mit jelent, amit írtál?
Üdv: Ossy
Erdélyi Balázs
ez -> Hron c 12 3-1140-4-1
egy azonosító jelölés ami a Garam Breznóbánya fölötti vízszakaszát jelöli.
Ha engedély kerül a kezedbe rajta kell lenni a területnek az azonosítójának, ami alapján tudja a halőr (és te is ), hogy melyik folyóra és annak melyik szakaszára(revírjére) érvényes a jegy .

Gondolom ezzel a részével nem boldogultál wink.gif
Ossy
Köszönöm, kupálodom. smile.gif
Fogarasi Miklós
Üdv Emberek,

Megjöttem Szlovákiából,láttam a Felső-Garamot, gyönyorű volt.....
Szombaton reggel keltem, gyönyörű idő, krisztálytiszta víz.
Bemegyek Breznóba, a Főtérre. Sajnos már nem volt ott horgászbolt.
Bemegyek a Hotel Dumbierbe (Gyöbér) informálódni, recepció hölgy se angolul, se németül, se magyarul..
NNNa előveszi a németszótárt,....végül sikerül elmagyarázni, hogy menjek a főtéren lévő gyönyörű shopping centerbe (fehér épület, 3 emeletes, itt van horgászbolt). Persze nincs horgászbolt. Itt aszongyák, menjek a Tescohoz, itt a parkoló túloldalán van horgászbolt. Nem volt horgászbolt, csak 1 focipálya...
Az itt lévő munkatársak persze szlovákon kívül nem beszéltek nyelveket, kivéve a kávézóban dolgozó fiatalembert, akitől a köv hasznos szlovák kifejezéseket tudtam meg:

Horgászbolt: Obchod rybarske potreby
Horgászemgedély: Povolenie na chytanie ryb

Ne ezzel a papirral rohangálok, embereknek mutogatom, senki nem tud semmit.

Ok, vissza a szálláshelyre, Závadka nad Hronom.

Utközben legyes pecás ballag az aszfalton, erőteljes fékezés..

Csak szlovákul beszél, azért a horgászemgedélyében volt pár hasznos info, legközelebb nekem vagy másoknak jól jöhet:

Horgászbolt: Brezno, Razusova 4, Tel: +421 48 611 12 64 (nekem nem vettem föl senki..)
Halőr: Josef Durica, címe: Brezno, C(kis izé a C teteján)SA 27, Tel: +421 903 83 08 37.
Sztem érdemes vele egyeztetni, és a címén átvennia az engedélyt...

NNa az ürge azért elmondta, menjek a Závadkai Golden Fish szállodába, itt lehet kapni engedélyt.
Vissza a kocsiba (azért az arcot elvittem kb 3 kilométert folyásiránynak fölfelé, hogy előbb odaérjen a tuti szakaszra...)
..tehát Golden Fish; Lehet, csak nem a Garamra, hanem a szálloda melletti pontyos telepített tóra...

Ok, vissza szállásra, no most mi legyen, telefont nem veszi fel senki, tehát már nem megyek vissza Breznóba..

Peca, nem peca??? kockáztassak? osztan ha vmi 'égetős' halőr???

Na ekkor rohadtul eleredt az eső, ott gubbasztottunk a szálláson, társasjáték, a kérdés megoldódott.

peca elmaradr.

......................................

Gondolom ismerős szitu sokaknak...aarghhh....nincsen egy felvidéki it a fórumon??????????

dry
Miklós, ahogy behajózol az úton a városba, a templom után jobbra kanyarodsz és 60-80 méterre ott a h.bolt.
A kapubejáró melletti ajtón kell bemenni.

üdv,
Fogarasi Miklós
thanks, kár hogy nem pár nappal korábban jött az info.. de lehet, ugy se találom meg....
Fogarasi Miklós
Üdv mindenkinek!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
A Bela folyóra érdemes még idén kimenni?
Pérre a szlovákoknál van tilalom? ha van, mikor?
Hol lehet napijegyet venni? Egy okt végi / nov eleji pecát terveznék oda.

Előre is köszi a segítségeteket.

Miki
dry
Bela már kifújt sajnos, mert pisztrángosnak számít. /szept.30/. Pérre december végéig lehet horgászni.
üdv,
horog
miki,
menj a vágra.

vagy esetleg a poprádra. arról nagyon jó olgokat hallottam. sok- és nagy hal van. de lehet, hogy az is pisztrángos...nemt'om.
Fogarasi Miklós
Sziasztok,

Köszi az infókat.
A Felső Vág tuti péres folyó számít?
MElyik település közelébe érdemes menni?
Hol tudok napijegyet venni? Rózsahegy? Liptószentmiklós?
Esetleg 1 cím?
Előre is köszi,
miki
dry
Rózsahegyen az ivachnovoi és a rózsahegyi szakaszra, valamint a Revucára tudsz venni. De egy magánháznál kapható, amit csak akkor találsz meg, ha valaki megmutatja. Liptón is kapsz a boltban
a felső szakaszra,de abban nem vagyok biztos, hogy nem pisztrángos. /A Revuca is pisztrángos./
Egyszerűbb, ha bemész Besztercén a pecaboltba és veszel jegyet a Garamra.

üdv,
Demus Péter
Kedves Miklós!

Liptószentmiklóson az Esox boltban van jegy a városi Vág szakaszra. A tározó előtti 1km egy másik revír, C&R és most 900 Sk. Liptóújváron a Béla-híd mellett a Kurpás úrnál kapsz jegyet a Vág újvári szakaszára. A környék többi vize már zárva, mert pisztrángos. Poprádnak csak a város alatti része van nyitva.
A Garamon Breznóbánya altti revíreken lehet már csak horgászni. Az Árva szintén nyitva van , de csak a lenti szakaszok (bár itt a kormoránok rendet vágtak a halak között).
Általában az erdészeti vizek már mind bezártak csak az egyesületiek vannak nyitva (hegyaljai vizek).
Éves állami jegyet célszerű a magyarlakta részeken kiváltani, mert enélkül nem adnak napijegyet.

rolleyes.gif
kyle
Sziasztok,

Április végén, ha nem lesz hó a sajó felső folyására mennénk családi kirándulásra (véletlenül pont oda... legalább is a csajok felé ezt kommunikáljuk) Szlovákiába.
Kérlek, ha valaki tud arról a vidékről bármi használható információt (napijegy, horgászható helyek, esetleg tilalom, vagy kipróbált szállás) jelezze.
Mivel a felső Garamot már ismerjük és szállást, napijegyet is tudunk ezért F. Miki zseniális ötleteként NEM oda megyünk... devil_v.gif (még kinyírom ezért)
A Rozsnyó fölötti rész lenne érdekes (pisztrángos, péres pályát keresünk).
Köci,
Pityu a bogaras
IDÉZET(kyle @ 2007.03.06. 17:33) *

Sziasztok,

Április végén, ha nem lesz hó a sajó felső folyására mennénk családi kirándulásra (véletlenül pont oda... legalább is a csajok felé ezt kommunikáljuk) Szlovákiába.
Kérlek, ha valaki tud arról a vidékről bármi használható információt (napijegy, horgászható helyek, esetleg tilalom, vagy kipróbált szállás) jelezze.
Mivel a felső Garamot már ismerjük és szállást, napijegyet is tudunk ezért F. Miki zseniális ötleteként NEM oda megyünk... devil_v.gif (még kinyírom ezért)
A Rozsnyó fölötti rész lenne érdekes (pisztrángos, péres pályát keresünk).
Köci,

Kyle Öcsém!

A sajó felső szakaszát Horváth Zoli jól ismeri!Ő biztos tud neked infóval szolgálni! wink.gif
Erdélyi Balázs
hali

jó válazstás wink.gif wink.gif családi programnak. Közelben a betléri kastély és krasznahorka büszke vára + a dobsinai jégbarlang

http://www.srz-rv.kovmasters.sk/
magyar verzió

mielőtt mentek hívj, minden infót leadok wink.gif

tavaly lett újra telepítve a víz ... lehet még nem "érett" be ....
20-35 ös vad sebeseket mindíg adott (a Sajós rekordom 55ös sebes, a legnagyobb amit fogtak benne 72es) és valamikor még 30as 40es péreket is . Sztem két három év múlva csúcs víz lesz.

Én 220 as 3-mas pálcával nyomom, szinte csak szárazzal és nedvessel.

Képeket nem teszek fel mert lerohanjátok smile.gif
Fixy
IDÉZET(Jobbszélső @ 2007.03.08. 19:41) *

Én 220 as 3-mas pálcával nyomom, szinte csak szárazzal és nedvessel.

Képeket nem teszek fel mert lerohanjátok smile.gif

Kicsit hosszú az a bot! Én letörnék belőle 20 centit! biggrin.gif
6'6" a nyerő! wink.gif

Én idén tuti kimegyek kép nélkül is! devil_v.gif
kyle
Kösz Pupa, kihasználom majd az általad ajánlott információs lehetőséget.
Egy órányi autóútra (szinte bármerre indulsz) lepukkant szoci városok között gyöngyszemekre (szepességi városmagok, templomok, kastélyok), f@sza éttermekre és gyönyörű tájra talál az ember és bár a túra hangulata kicsit visszacsatolós, tapasztalataim szerint az átlag szlovák már sokkal emberibb, mint akár pár éve is volt.
Ha valakinek van információja a Dedinki tó esetleges horgászhatóságáról, azt is megköszönném.

Kyle
Demus Péter
A Gölnic (Hlinec) folyót ne hagyd ki! biggrin.gif Dobsinai tározóból indul, ezért keveset lehet használni a magas víz miatt blink.gif . Érdemes megnézni!

Erdélyi Balázs
A gölnicen szinte lehetetlen horgászni, ráadásul három revije van.
A tó /Dedinky/ felett nem lehet alatta pedig két külön egyesület kezeli, napijegymizéria problémás.

Dedinkyben vannak nagy pisztrángok, domik és pérek. Kevesen horgásszák. napijegyet elvileg adnak a partján valami turistainfó helyen. Bérelj hozzá csónakot . nehéz és elég kilátástalan meló ...szerintem.

Érdemesebb a Dobsinai tározót faggatni wink.gif . jegy Dobsinán a főtéren a Községházában váltható de az is lehet, hogy már Rozsnyón is adnak rá jegyet.

Tibu
IDÉZET(Demus Péter @ 2007.03.09. 13:55) *

A Gölnic (Hlinec) folyót ne hagyd ki! biggrin.gif Dobsinai tározóból indul, ezért keveset lehet használni a magas víz miatt blink.gif . Érdemes megnézni!

Szia Péter !

Ne haragudj de Te horgásztál már ott ? blink.gif Vagy csak a nagy Magyarország térkép előtt ülve javasolgatsz vizeket ? smile.gif
Egyrészt a Gölnic, ahogyan ezt Pupa leírta a dedinky víztározóba folyik be illetve ki. A másik pedig a szintén Pupa által leirt okok miatt szinte lehetetlen rajta horgászni. Egy számomra autentikus véleményként elfogadott kedves rozsnyói legyes barátom beszámolója szerint ( Ő már legyezett ott 2-3 alkalommal ) egyébként a sajós átlagnál jóval nagyobb sebeseket is lehet fogni, de csak ha az ember szeret brutál súlyozott nimfás technikával lóbálni. Akik oda járnak jellemzően pergetnek, szintén nem floating woblerekkel ......
A magas vízhez pedig annyit, hogy a Gölnic természetes esése olyan nagy, hogy a tározóból kifolyó víz menyiségétől függtelenül is elég sodrós víz......

Üdv.: Tibu
Demus Péter
GÖLNIC

Először 1989-ben horgásztam a folyón. Két évig jártam oda. biggrin.gif Paradicsomi állapotok voltak akkor. A tározó feletti része mesés volt...
10 éve jártam ott legutóbb. A jegy kiváltása valóban komoly gond lett. devil_v.gif Az alsó szakasz szerintem ma is megér egy misét! Valóban nem a kezdőknek való pálya! Nagy kihívás ott egy szép halat becserkelni. Azon kevés tót folyók egyike, ahol nagyon nagy pisztrángok laknak.

Változatlanul ajánlom, de csak azoknak, akik nem ilyednek meg a nehézségektől! cool.gif

Amit Tibu írt, ez alapján helyi vezető mindenképpen javallott!
Fogarasi Miklós

Én is köszi az infokat mindenkinek.
Ez különösen hasznosnak tűnik:
http://www.srz-rv.kovmasters.sk/
De jó lenne egy normális gyűjtőportál magyarul a szlovákiai pisztrángol vizekről, engedélyárakról, kiváltási helyekről stb
talán 2017-ban....
Esetleg vki kivett egy kis házat a vidéken, pl felső Sajó v Gölnic v egyéb horgászható pisztrángos patak (Cermosna, Roznavsky potok, Stitnicky potok) mellett, amit jó szívvel ajánlana?
Előre is nagy nagy THANX
miki
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.